Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha az emberiségnek megvolt a...

Ha az emberiségnek megvolt a lehetősége arra, hogy egyenlő megélhetési feltételeket teremtsen mindenkinek, akkor miért vannak olyan szakadékok, hogy egyesek éjjel-nappal gürcölnek azért a pénzért, amit máshol egy külföldi gyerek reggelipénznek kap?

Figyelt kérdés
2023. márc. 28. 09:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emberi természet miatt nem lehetséges megvalósítani azt, hogy mindenki egyenlő legyen, mármint vagyon tekintetében. Mindenki többet és többet szeretne.
2023. márc. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Azon kívül, hogy ez nagyon lassítaná a fejlődést.

Létezik néhány ilyen nép, és még mindig ősközösség.

2023. márc. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sosem volt ilyen lehetőség.
2023. márc. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Hát volt hogy próbálkoztak ilyennel (kommunizmus) és nem működik.


Egyszerű példa: A rengeteget tanul és nehéz munkát végez jó pénzért. B lógatja a lábát, épphogy dolgozik, valami egyszerű, tudást nem igénylő, kis fizetésű munkát. Ha A és B ugyanannyi pénzt kapna, senki nem akarná A munkáját végezni.


Egyszerűen van olyan munka/tudás, ami többet ér. Jogilag egyenlőek vagyunk, de minden másban különbözőek. Ezt valaki vagy ki tudja használni, vagy nem.

2023. márc. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem egyenlők az erőforrások. Egy alföldi cég nem tud annyit fizetni a dolgozóinak, mint egy pesti, mert nincs annyi bevétele sem. Így az alföldi apuka nem fogja tudni beiratni az egyetemre a gyerekét, és máris bukik a lehetősége hogy ne szakmunkásként átlagos bérért dolgozzon egész életében. Míg egy jómódú pesti családba született gyerek lazán kimehet külföldre egyetemre, akár tanulmányi utakra is, és kapkodni fognak érte a neves cégek. Arról meg ne is beszéljünk aki az usába születik, gazdagok a szülei, és kiskorától színvonalas magániskolákba járatják, ahonnan egyenes útja van pl. a Harvardra, aztán az egyik világcégbe. Szóval egyszerűen lehetetlen egyenlőséget teremteni, mert a lehetőségeket (erőforrásokat, ha úgy jobban tetszik) nem lehet kiegyenlíteni.
2023. márc. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
27%

Mert oké, hogy elméletben ez lenne az igazságos, de a magyar a gyakorlatban csak hierarchiában tud élni. Ezt a mintát hozta. Vagy alatta van valaki, vagy felette. Ha valaki mellette van, azt nem tudja értelmezni.

És ezt a cégvezetők, vállalkozók is nagyon jól alkalmazzák.

2023. márc. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak Utópiában van hogy mindenki egyenlő. A Föld minden pontján nem lehet egyenlő megélhetési feltételeket teremteni.
2023. márc. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%
A valóságban ez nem motiválna a fejlődésre, megrekedtünk volna az ősemberek szintjén.
2023. márc. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
95%

Egyet értek az előttem szólókkal, úgyhogy nem fogom ugyanazkat leírni.

De azt még hozzá tudom tenni, hogy pl. a szocializmusban 'mindenkinek' volt munkája. Nagyanyám napszámos volt, egész nap gürizett, de volt olyan aki kb. semmit nem csinált egy irodában, akta tologató volt, semmivel nem járult hozzá a társadalomhoz, és mégis ugyanannyi pénzt kapott. Egy szinten ez sem fair.

És igen, minek tanulna, fejlesztené magát valaki, ha nem emelkedhet ki a többi ember közül? Megakadna a fejlődés, mert senkinek nem lenne motivációja fejlődni.

2023. márc. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
87%

A teljes egyenlőség természetesen nem volt sosem reális opció, a baj csak azzal van, hogy azon túl, hogy ezt elfogadjuk, sokan átesnek a túloldalra, és elfogadhatatlan dolgokat legitimálnak a fejlődéssel, meg olyan hazugságokkal, hogy "mindenki előtt ott a lehetőség". A különbségeket lehetne, és kellene is csökkenteni.


Azt ki kell mondani, hogy nincs rendben, hogy a telhetetlen, kapzsi, kényelmes nyugati ember életkörülményeit harmadik világ gyerekrabszolgák milliói tartják fenn. Lehet azt mondani, hogy vannak észszerű különbségek különböző helyek és társadalmak között, de ember és ember között ekkora különbség egyszerűen nem lehet.

2023. márc. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!