Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Fontosak számotokra a gyökerei...

Fontosak számotokra a gyökereitek, a hely, a vidék, az ország ahol felnőttetek, a család és a barátok?

Figyelt kérdés

Mennyire játszik közre az életetekben a leírt felsorolás?

Van olyan aki mindent hátrahagyott és vissza sem nézett, máshol kezdett új életet? Nehéz volt otthagyni mindent?


2023. ápr. 15. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Nekem személy szerint csak a család és a barátok számítanak, a vidéket és az országot el tudnám hagyni. Borsodban nőttem fel, de most Sopronban élek. Egyáltalán nem hiányzik a megye, pedig Zemplén egyébként gyönyörű. Sopronban albérletben lakom, de volt, hogy bébiszitterkedtem Ausztriában, és ott is laktam akkor a családnál fél évig. Nem hiányzott egyáltalán se az ország, se a megye. Én az országtól, környéktől el tudok szakadni, a család és a barátok nyilván számítanak, az már egy keményebb dió.
2023. ápr. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem, mindig gyökértelennek éreztem magam amit az előnyömre is tudtam fordítani, több országban éltem, most is egyedül élek külföldön. De így születtem, valahogy független a személyiségem és hátrányként élek meg minden korlátoló kapcsolatot vagy helyet. Létezik a család, barátok, de egyáltalán nem előírt rájuk építkezni, szerintem van mindenkinek egy mindentől független uta a saját életében csak nem mindenki járja be.
2023. ápr. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Talán a barátok hiányoznának, a többi nem
2023. ápr. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Csaladostol koltoztunk 3500 kilometert, vegleg.

Nehez, de ugy allunk hozza hogy megeri.

2023. ápr. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A legkevésbé sem!
2023. ápr. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#4, hova költöztetek 3500 km-t, ha nem titok?
2023. ápr. 15. 20:47
 7/10 Szolovjov ***** válasza:
Nekem nagyon fontos hogy itt éljek, ahová születtem. Még csak a településről sem akarok elköltözni soha. Külföld egyenesen rémálom lenne. Borzalmas lehet úgy élni, hogy nincs anyaföld az ember talpa alatt és értelmetlenül makognak a szép magyar nyelv helyett.
2023. ápr. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem. Semmiben sem játszik szerepet. Kiskoromban sokat költöztünk, később lehorgonyoztunk egy helyem, majd én más helyen kezdtemm életet, de nem köt semmi sehova sem.
2023. ápr. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Eddig 4 helyen laktam, mind budapesti (és többnyire panel), mindenütt legalább 10 évet; de nem jelentett gondot, amikor 2 évig külföldön dolgoztam. Vagyis a "gyökerek"-ben nem hiszek, nem volt semmi honvágyam vagy ilyesmi. Azt sajnáltam, hogy lemaradok egy csomó jó hazai programról, összejövetelről stb., mert az emberek (család, barátok) nekem is fontosak.
2023. júl. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Valahol a lelkem nagyon vágyná a patrióta hovatartozást, a hagyományokat, a szülőföld iránti lojalitást és az apáról-fiúra szálló családi "birtok" fogalmát. Imádom azokat a családtörténeteket, ahol a föld már az illető dédapjáé is volt és ő viszi tovább, stb.


Ezzel szemben a valóság: apám egy fejérmegyei településről származott és feljött Budapestre, hogy elvegye a pesti anyámat.

Én már egy személytelen lakótelepen születtem Pesten és éltem ott 22 éves koromig. Utána az egész család kiköltözött az agglomerációba egy olyan helyre, amihez semmi közünk. Ott laktam 49 éves koromig, 2021-ig. Anyám 1997-ben onnan halt meg, apám 2020-ban, szintén onnan, a testvérem pedig 2017-ben hagyta el a települést, amit még mindig jobban az otthonomnak éreztem, mint a panelt, ahol előtte éltem. 2021-ben egy másik agglomerációs településre költöztem, ahol megintcsak nincs kötődés, bár a hely tetszett. De másfél évre rá el kellett jönnöm. Most egy budapesti eléggé proli kerületben élek, tégla társasházban, de paneles környezetben és nagyon nem érzem itthon magamat itt sem.


Sajnos ez a gyökerekhez kötődő, patrióta lojalitás nem tudott megvalósulni az életemben, holott nagyon fogékony lennék rá. De így inkább érzem magam egy "hontalan csavargónak", mint egy megállapodott vagy tradícionális értékek mentén élő fickónak.

És mégha most akármennyi pénzem is lenne, történelmet, apáról-fiúra hagyományt nem vehetnék rajta. Nyilván választhatnék egy olyan környezetet, ahol jól érzem magam, erre ötleteim is vannak, de sajnos nem része az életemnek a patriotizmus.

2023. okt. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!