Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A mai világban miért kell...

A mai világban miért kell kisgyerekek kezébe telefont, tabletet adni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok a telefon, tablet ellen, de ezek a kütyük függőséget okoznak náluk. Amikor én gyerek voltam, akkor nyilván nem ez volt elterjedve, hozzátenném, pedig én sem vagyok öreg. Régen még nem voltak ilyen kütyük és az emberek sem voltak telefon, tablet függők. Konkrétan a mai gyerekek a tablet előtt eszik és azt sem tudják, hogy mi van. És ha nincs naluk a kütyü már nem is hajlandóak enni. Plusz a mai generációt hülyítik a az impulzussal teli Tiktok, YouTube videók

2023. ápr. 19. 16:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
75%
Addig sem kell a gyerekkel foglalkozni
2023. ápr. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%

Az a baj, hogy az nem elég ha csak pár szülő korlátozná, mert ha van 10 gyereknek a másik 10-nek meg nincs azoknak ciki , kellemetlen , rosszul esik...egymás közt gyerekek körében ez nagyon kellemetlen tud lenni.


Amúgy alap dolgokra például előnyös, ilyen, hogy a kis gyermekeiket el tudják érni, ők is a szüleiket, nyomon tudják követni a gyerekeket...

2023. ápr. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Kólauborkával ***** válasza:
67%
Az elsö tömören, de lényegretöröen összefoglalta a lényeget. Lassan a szülöséget is papírhoz kötném, van pár ember akik látszólag annyira alkalmatlanok a gyereknevelésre…
2023. ápr. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
66%

"a mai generációt hülyítik a az impulzussal teli Tiktok, YouTube videók"


A gyermekvédelmi törvénynek pont az ilyenek ellen kéne védelmet nyújtania. Akik megvetetnek minden sz*rt a befolyásolható gyerekekkel (Maris pl) vagy irreális világképet állítanak eléjük, és még a személyiségüket is tönkrevágják (Forstner Csenge, Whisperton)

2023. ápr. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
38%

1. Lekötik őket, a szülő kap egy pár óra pihenőt a szülői munkából. Ja csak sok szülő azt felejti el, hogy a szülőség egy 0-24-es munka 7 nap/hét. Akár csak pár perc kiesés naponta már lerombolhatja a gyerek és a család életét, de a szülőt nem érdekli a hosszútávú következmény.

2. A mai 40 évesek nagy része digitális analfabéta, fogalmuk nincs hogy mit adnak a gyerek kezébe, úgy gondolják ha ártalmas lenne akkor belenne tiltva.

3. Nem tudnak ellenállni a gyerek sírásának, kérésének és a gyerek lesz a főnök otthon, így a gyerek azt csinálhat amit akar.

Kb. ezek nagyvonalakban. A szülőséghez már nagyon rég papír kéne, mellé szigorú vizsgálat és tanfolyam. De amúgy csak nézd meg, hogy a gyakoris családból mi lett. Annak a kislánynak is 4 éves korában odaadták a tabletet a kezébe, mi lett az egész családból? Egy csődtömeg.

2023. ápr. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
A Google kifejlesztett egy Family Link-es rendszert, amin tudja a szülő nézni, hogy a gyerek az eszközén mit csinál (ez 16 éves korig van ez a Family Link) és ez Google fiókhoz van kötve, ami már ott megbukik, hogy a gyerek a szülő profilján van legtöbbször.
2023. ápr. 19. 16:41
 7/25 anonim ***** válasza:
37%
Sajnos nem nagyon teheti meg a szülő, hogy 0-24 a gyerekre figyeljen, lekösse, mert dolgoznia kell, vagy háztartást vezetni, vagy csak szeretne kicsit önmagával törődni. Bár én inkább úgy vagyok, hogy mesét nézzen akkor, ne tabletet vagy telefont nyomkodjon. Főleg az edukatív mesék a jók.
2023. ápr. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
42%
Egyes tökéletesen összefoglalta. Annyival kiegészíteném, hogy rengetegen nem is tudják, hogy káros. Van egy csomó kifejezetten piciknek címzett tartalom, babatv mesékkel, JimJam, youtube kids, stb. Emiatt meg se fordul az emberekben hogy ez akár káros is lehet, mert ha valami ilyen széles körben elterjedt és normális, arról nehéz elhinni hogy rossz. Abba már nem gondolnak bele, hogy a tartalomgyártókat nem a kis Julcsika szellemi fejlődése érdekli, hanem a profit, ami meg abból van ha minél inkább ráfügg a gyerek.
2023. ápr. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
32%
Régen meg a tévére köthető videójátékokkal játszottak vagy a tévé előtt ülve nézték a mesék. Most az ilyen kisebbeknek való, egyszerű digitális játékok a telefonokon és a tableteken érhetőek el, a mesékkel egyetemben. Nem tudom, miért kell úgy tenni, mintha csak romboló hülyeségeket lehetne csinálni ezekkel az eszközökkel. Óvodában és iskolában is fejlesztik már ezekkel a kütyükkel a gyerekeket, ha nem tudja őket használni, akkor lemarad.
2023. ápr. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Az sem elhanyagolható egyébként hogy a tanárok próbálnak alkalmazkodni a digitalizált világhoz. Nekünk konkrétan 2 tanárunk is van, aki már úgy tartja az órát, hogy elküldi nekünk neten a feladatot meg az óravázlatot, és azokat dolgozzuk fel. Igaz ez 11. évfolyam, de biztosan van olyan általános iskolás tanár is aki él ezzel a lehetőséggel. És olyankor kénytelen telefont venni a szülő a gyereknek, különben nem tud órán dolgozni.
2023. ápr. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!