Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez az életcélom, vagy csak...

Ez az életcélom, vagy csak átmeneti lelkesedés? (Bocsi, hosszú.)

Figyelt kérdés

Bocsi, ez a leírás hosszabbra sikerült, mint ahogy azt előre elképzeltem.


Úgy érzem, talán találtam egy célt az életemben. Egy szakma, amit most inkább nem neveznék meg. Túl személyes dolog ahhoz, hogy csak így kiadjam a szívemből, miközben bizonytalan vagyok vele kapcsolatban. (Igen. Tudom, hogy anonim vagyok, de akkor sem szeretném most leírni.)


– Ebben a pillanatban úgy érzem, szeretném ezt a szakmát űzni. Ez azért furcsa számomra, mert a gondolat a semmiből jött. Ha egy hónapja valaki azt mondaná nekem, hogy "majd egyszer ez lesz a munkád", nem hinném el neki. Hiszen akkor még annyira idegennek gondoltam magamtól.

– Most viszont úgy érzem, hogy amit ez a szakma képvisel, az (nagyjából) megegyezik az én értékrendemmel. Az értékrendem amúgy eddig is ugyanez volt, már évek óta, csak valahogy nem ismertem fel azt, hogy mennyire egybevág az adott munkával.

– Most éppen úgy érzem, hogy ezen a munkán keresztül tudnék kiteljesedni.


*


Na de itt jön a nagy "DE"!

Volt már korábban több olyan dolog is, amit életcélomnak, életem értelmének hittem, de később mégse lettem az.

– Volt, amit elkezdtem tanulni, de 1-2 hónap alatt elment a kedvem, és otthagytam az egyetemet. Pedig előtte célomnak éreztem, de valahogy mégsem az volt "az igazi".

– Sőt, hozok egy nagyon extrém példát: volt egy időszak az életemben (kb. 10 évvel ezelőtt), amikor nagyon mélyen vallásos voltam. Akkoriban a szerzetességet fontolgattam. Szent életet akartam élni. Ez vágott egybe az akkori értékrendemmel. Végül nem lettem szerzetes. Sőt, azóta a vallástól is eltávolodtam. (Utólag visszagondolva már nem is vagyok biztos abban, hogy valóban hittem-e, vagy csak hinni akartam és tartozni valahová.)


*


Nagyon vágyom arra, hogy kezdjek valamit az életemmel. Valamit, ami jó nekem is, és amivel "hasznos" lehetek.

Szeretnék egyszer végre elköteleződni valami mellett. Tudván, hogy ez az én utam.


Viszont a korábbi tévedéseim miatt félek attól, hogy megint rossz úton indulok el, olyan álmot kergetve, amit nem is akarok igazából, csak most érzem úgy.


Honnan tudhatom, hogy az adott szakma valóban az, ami lenni akarok, igazi elhivatás, és nem olyan tévesztés, mint a másik dolog, aminek a tanulását félbehagytam?

Honnan tudhatom, hogy ez tényleg életcél, és nem csak átmeneti fellángolás, mint az extrém példám?


Esetleg, ha olyan tippeket tudtok, mint "x db. kérdés, ami segít eldönteni, tényleg ezt akarod-e csinálni", miket gondoljak végig, ilyesmik jöhetnek nyugodtan. Bármi, ami ideillik


Köszönöm, hogy végigolvastad ezt az extrémhosszú írást, és előre is köszönöm a válaszokat!



2023. ápr. 22. 23:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Majd az idő eldönti. Így, hogy a szakmát sem tudjuk, ennél okosabbat nehéz mondani.
2023. ápr. 23. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon kevés ember van, aki elsőre megtalálja az útját. Sőt van olyan, hogy x év után vált, mert megváltozott adott idő alatt, a személyisége jobban kifejlődött, már más dolgokat tart fontosnak.

Semmi gond nincs ezzel. Amerikában teljesen elfogadott, hogy valaki pl. akár 40 évesen vált totál más irányba. Csak itthon ilyen röghöz kötöttek az emberek. Kezdj el valamit, ami most érdekel, aztán később meglátod. Lehet ám az embernek több szakmája/diplomája is. Semmi sem gàtolja.

2023. ápr. 23. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én egy pályát választottam anno amit szerettem. De a végén sosem dolgoztam benne, mert fele sem volt meg annak amit tanultunk.


Kallódtam évekig, most új szakmát tanulok.

2023. ápr. 23. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Van egy interjú, ahol amerikában élő magyarral beszélnek (más témában) és ő mondta, hogy az amerikaiak az ötleteket nem értékelik sokra. Ők elmondják 20 embernek, hogy jó-e ami kigondolnak. Mert a cselekvéshez, megvalósításhoz sokkal több erő kell. Az amerikaiak a cselekvésben hisznek.


És rájöttem ez mennyire igaz. Ha megnézel egy origami tutorial viedót attól még nem kezdtél el hajtogatni, és még a művésztől is messze állsz. De ha nem próbálod ki, hogy milyen dolgozni a papírral sosem tudod meg, hogy ez-e az utad.

2023. ápr. 23. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Akár egy adott területről van szó, akár egy teljesen új dologról, manapság úgy változik minden, hogy nem árt folyamatosan képezni magad, ha naprakész akarsz lenni!
2023. ápr. 23. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
honnan tudhatod hogy átmeneti-e a lelkesedés? úgy, hogy hosszú ömlengések helyett felállsz a fotelból és elkezded csinálni, és majd a gyakorlatban kiderül.
2023. ápr. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmi baj a tévedésekkel, hibákkal, kudarcokkal. Szükséges részei az útnak, mind jófelé visz. Minél többet koppansz, annál jobban haladsz.
2023. ápr. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!