Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem tudom felfogni, hogy már...

Nem tudom felfogni, hogy már 28 elmúltam. Nem volt még komoly kapcsolatom, illetve semmi megtakarításom sincsen, se autóm, semmim. Hogyan dolgozzam fel?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 29. 06:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
28 évesen én sem tartottam sehol. Szüleimmel laktam, lakásra kilátásom sem volt, nem voltak céljaim, csak sodródtam. Komolynak nevezhető kapcsolatom sem volt, bár férjhez mentem, de jóformán nem is éltünk együtt. Aztán megismertem a második férjemet, és minden megváltozott. Lettek közös céljaink, és együtt felépítettük az életünket. Szóval ne keseredj el, még bármi lehet.
2023. ápr. 29. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Rising Phoenix ***** válasza:
80%
Ebben a korban sokan vannak így vele. Nem feldolgozni kell, hanem változtatni rajta, apró lépésekben legalább. Ha zavar, hogy nincs megtakarításod, gondolkozz el rajta, hogyan tehetnél ellene. Az önsajnálat nem megoldás semmire.
2023. ápr. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem sajnáltatom magamat! Azért nem tudtam megtakarítani, mert a szüleimnek sokat segítettem, aztán elköltöztem tőlük 2 évre. De most megint velük lakok, mert szétmentem az exemmel.
2023. ápr. 29. 07:25
 4/13 anonim ***** válasza:
28%
A szüleidnek sokat segítettél?Ha nem valami komoly érv,vagy egészségügyi probléma miatt segítetted őket,akkor érthetetlen.Pont a szülőknek kellene segíteni a gyereket,hogy ne legyen ilyen sorsuk.
2023. ápr. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A "szüleimnek segítettem" nem érv. Csak a probléma másra hárítása. Miket tettél, hogy elérd, amit szeretnél? Biztosan nem értél el semmit? Vagy te is azt nézed, ami nincs, de ami van, azt nem becsülöd?
2023. ápr. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Sok volt az adósságuk
2023. ápr. 29. 08:46
 7/13 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Sajnos az a baj,hogy a megoldatlan dolgok,az adósságok halmozódnak és nincs belőle kiút.

Egy "gyerek"segítése így nem megoldható.Mióta a világ világ,szinte egy fiatal sem tud 18-20 évesen vagyonokhoz jutni,csak a szülöi tovább segítéssel.

Ezért nincs semmid.

Ezzel nem a Szüleidet akarom bántani,mert lehet nekik sem volt egyszerű az élet,de a szülő-gyerek kapcsolat így működik.

Az én fiam 30 éves,8 éve keményen melóztam,hogy saját háza legyen,de megtettem.

2023. ápr. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. ápr. 29. 09:30
 9/13 anonim ***** válasza:
65%

Sajnálom, ha megsértelek, de pont, hogy a szülőknek kellene segítenie a gyereküknek. Én bizonyos anyagi alap alatt megtiltanám a gyerekvállalást.

Nekem egy fiam van, és nem is akarok több gyereket. Mert őt akarom felnevelni megfelelő minőségben és elindítani az életben.

Ha te, kedves kommentolvasó átlagember vagy, akkor pontosan tudod, mekkora segítség (lett volna) a jó szülői háttér.

Ha a mai árakat nézzük, akkor én azt szeretném mondani a fiamnak 20 éves korában, hogy tessék, itt van 5 millió forint (* infláció addig), használd fel önerőként a lakáshoz.

2023. ápr. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A 9-est nem tudom miért pontozták le. A gyereket nem elég megszülni, fel is kell nevelni, amihez pénz kell.
2023. ápr. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!