Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Felelősséggel tartozom a...

Felelősséggel tartozom a világért, társadalomért?

Figyelt kérdés

Sok évet elpazaroltam, és elvettek tőlem olyanok, akik képtelenek a tetteikért felelősséget vállalni, ezért lettem a szüleim szülője. Évekig magamon cipeltem a világ baját, és még most se jöttem rá, hogy így nem lehet létezni vagy élni.


De nem akarom ezt, magamért akarok felelősséget vállalni.


Megtehetem ezt? Nem másokért akarok létezni.



2023. ápr. 29. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos értelemben igen. Mivel egy társadalom tagja vagy, a társadalom működését pedig törvények, jogszabályok szabályozzák, a tetteidért (vagy épp adott esetben azok hiányáért) felelősséggel tartozol.
2023. ápr. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De nekem kell a világot megmentenem, hogy tömegek éheznek, én meg nem éhezek?
2023. ápr. 29. 14:31
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem kell.
2023. ápr. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki a saját tetteiért felelős. A "tömegek éhezéséért" a társadalmi felsővezetés vonható csak felelősségre, nem egy átlagos kisember.


Egy érett gondolkodású felnőtt ember nem ír ki ilyen kérdést - hanem magától illik már tudnia, hogy mi a helyes!

2023. ápr. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Egy ember önmagában is tehet a világ dolgaiért, de összességében csak egy csepp vagy a tengerben. Nem a te dolgod megváltani a világot.
2023. ápr. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

"De nekem kell a világot megmentenem ...?

Igen Bruce, neked kell, de most pihenhetsz, csak jövőre forgatjuk a Die Hard következő részét. :D

A családoddal törődni viszont erkölcsi kötelességed. Mások is gondoskodnak a gyerekeikről és/vagy szüleikről. Ez nem a világ megmentése.

Ha úgy gondolod emellett nincs saját életed, akkor rosszul csinálod. (Egyedül?)

2023. ápr. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt nem a világ baját cipelted, hanem a sajátodat, másrészt igen, felelős vagy a világért a magad szintjén
2023. ápr. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!