Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehetne csillapítani a...

Hogy lehetne csillapítani a fellángolást?

Figyelt kérdés

Tavaly ősszel lett egy új munkatársam (nem egészen az, de munkaügy), aki kezdetektől fogva nagyon szimpatikus, de nem tetszett még annak ellenére sem, hogy megállapítottam, hogy egész jól össze van rakva. Ahogy telt az idő, egyre jobban megismertem és elkezdett motoszkálni a fejemben az a gondolat, hogy mennyire jó, hogy ő ilyen közvetlen és szinte mindenkivel egyből megtalálja a közös hangot. Ekkor elkezdtem egyfajta irigységet érezni minden rosszindulat nélkül, hogy én is szeretnék ilyen barátságos lenni. Itt még mindig nem tetszett. Kiderült róla, hogy nagyon nyitott személyiség, rengeteg követője van social platformokon is, másokkal is mindig kedvesen, mosolygósan viselkedett, úgyhogy szépen tudtam kezelni, amikor egyszer-egyszer velem is kedvesebb volt. Aztán a semmiből olyanokon kezdtem el agyalni, hogy micsoda béna vagyok, egy ilyen hapsi sose akarna semmit egy magamfajtától.

Aztán néhány hétig nem találkoztunk és akkor történt, hogy nagyon rám mosolygott és nagyon mélyen elidőzött a szememben. Ez egyfajta fordulópont volt. Hiába próbáltam racionálisan megmagyarázni magamnak, hogy ő ilyen mindenkivel, egyszerűen nem tudtam kiverni a fejemből. Aztán ami rontott a helyzeten, hogy megfigyeltem, hogy olyan utalásokat tett, amik maximálisan passzolnak az életemhez. Egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy ezek a dolgok puszta véletlenek voltak vagy kicsit utánam nézett, mindenesetre még mélyebben belezúgtam, mert azt hittem, hogy akarhat valamit. Ezt követően volt még 1-2 összenézés, volt hogy hosszabban pásztázta az arcomat stb, de azóta 180 fokos fordulat, ignorál, én pedig le szeretnék higgadni, racionálisan akarok hozzáállni, úgy mintha mindvégig nem is lett volna semmi, csak én reagáltam volna túl. Hogy tegyem ezt helyre magamban?



2023. máj. 6. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi van, ha helyes a megérzésed és tetszel neki?
2023. máj. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor szerintem nem ignorálna így. Másfelől mindig be szoktam nézni mások viselkedését, addig kombinálok jobbra-balra, míg egy jó nagyot nem esek. Nem akarom, hogy történelem megismételje önmagát.
2023. máj. 6. 23:08
 3/6 anonim ***** válasza:
59%

Szomorúak ezek a kombinálások, mozik, egész fimvetítések a fejekben. Ezt soha senki nem fogja megválaszolni neked, ki mit gondol, kizárólag ő.

Miért nem opció egyenesen beszélni vele? Mi ez a játszma, mi az, hogy te már egykét utalástól a nászindulót fújod a fejedben?

Miért nem beszélgetsz vele, írsz neki?

2023. máj. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyedülálló a csávó?

Amúgy simán lehet, hogy ez valóban csak a fejedben van. Én is ismerterek egy ugyanilyen jellegű pasit, és én is belemagyarázok dolgokat, mondjuk ő házas.

2023. máj. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

3as rohadtul jól mondja.

Egy egész életet el lehet képzelgésekkel rontani szerintem.

És akkor finoman fejeztem ki.

2023. máj. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy ez az egész képzelgés, pontosan ennek csillapítására íródott a kérdés.
2023. máj. 7. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!