Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha két verekedő...

Edócsa kérdése:

Mit tegyek, ha két verekedő gyerek szétválasztása közben az egyikük véletlenül megsérült?

Figyelt kérdés

Pedagógiai asszisztensként dolgozom egy tanodában.

Amikor az iskolai órák véget érnek, át kell mennem a kiskorú gyerekekért, hogy átkísérjem őket a tanodába.


A kérdésemmel kapcsolatos esetben az történt, hogy négy gyermeket szerettem volna a tanodába kísérni. Három már csak a negyedik, készülődő fiút várta velem együtt.

Míg várakoztunk, az egyik felügyeletemre bízott gyermeknek nekiesett egy másik gyerek (nem tanodás), és többszöri felszólításra sem hagyta abba. A kiváltó okot nem tudom, csupán azt, hogy baj történt. Sokadszori felszólítás után úgy döntöttem, szétválasztom őket, és ahogyan megpróbáltam lefogni a verekedő gyereket, elvesztette az egyensúlyát és a földre esett, a pólója pedig, amit nagy hirtelen megfogtam, kissé megszorította a nyakát.

A gyermek rögtön elszaladt anyukáért, aki öt percre rá már ott is volt.

A gyerek természetesen nem vallotta be az anyjának, hogy ő verekedett és le lett állítva, csak azt, hogy én megvertem (igazából a ruháján kívül mást nem is érintettem).

Anyuka tudta, hogy olyan helyen vagyunk, ahol kamera nem lát, nagy kiabálva számonkért, miért verem én a gyerekét, lekuevázott, fenyegetett. Hiába mondtam, hogy nem verve lett, hanem lehúzva a másikről, valamimt hiába hívtam fel rá a figyelmét, hogy az ő gyerekének nincs joga bántani azt a gyermeket, akit a szülője szerződésben a védelmemre bocsátott, csak hajtotta a magáét. Válogatott kifejezésekkel sértegetett, egyszer pedig a hajamba is belemarkolt, tépve, majdnem a földre rántva.


A tanodás gyerekek próbáltak védeni, nem sikerült nekik. És nemcsak a hajtépés miatt fáj a fejem, hanem azért is, mert nem tudom, mit tehetnék - azon kívül persze, hogy tájékoztattam az iskolát, valamint a főnökömet az esetről.


Kollégáim szerint ezzel akár fel is jelenthetném - de hogyan tegyem, amikor nem tudom a nevét? Valóban van bármi, amivel megvédhetem magam?


Egy verekedést akartam megfékezni, hogy egyik gyerek se sérüljön. Hogy aztán a fiú mégis elesett, végtelenül sajnálom, én sem vártam, hogy kibillen az egyensúlyából. És az anya és a többi családtag végül megfenyegettek, hogyha olyan helyen leszek, ahol kamera nem vesz, ott félre fognak húzni, és addig vernek, míg élek. Hogyan éljem így a mindennapjaimat? Tarthatok attól, hogyha meglá, akkor tényleg megteszi, vagy csak a hangja volt nagy?


Kiábrándulok... Egy szem rossz szándék sem volt bennem. Most még én vagyok a rossz, mert nem sikerült a pattogó gyereket úgy megfognom.


Mit tehetnék? Szerintetek mi lenne a legjobb megoldás? Én nem szeretnék feszültséget szítani, mert csúnya lenne, ha ilyesmi miatt a szülőt elvinnék - mivel vannak szemtanúk, tudom bizonyítani az igazam. A gyermekek is velem voltak, a szülővel történt incidensnek pedig, ahol én csak álltam és kezet nem emeltem senkire, csak ő rám, egy buszmegállónyi ember láhatta. Emellett elvileg kamera is van, ami pont oda lát, és tudtommal kikérhető az anyag.


Mégsem szeretnék feljelentést... Olyan ember vagyok, aki jósággal fordul a gonoszhoz, azt remélve, akkor letesz a bántásról. Nem volt szándékomban bántani senkit, és a mai napig sem ártanék a gyereknek. Egyiknek sem, igazából.

A kamera engem igazol, tehát ha a szülő netán feljelent, a főnököm szerint kétszer vagy háromszor annyi büntetést kaphat, mint egyébként.


De nem akarom ezt. Csak feledni, és dolgozni tovább csendben, háborítatlanul. Vigyázni a gyermekek biztonságára, eltölteni velük a délutánt, biztonságban adni át anyukának. Ennyit szeretnék csupán, nem akarok perelni - ha muszáj, csak akkor teszem meg.


Szerintetek ez a helyes lépés? Mit tennétek ilyen helyzetben? A hajtépés miatt elvileg nekem kellene feljelentenem a kollégák szerint.


Válaszokat előre is köszönöm.



2023. máj. 11. 16:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon naiv ember vagy. Alomvilagban élsz.


Hagyd ott a pályát.


Az emberek legnagyobb része ostoba csőcselék.

A hulyegyerekeik is.

2023. máj. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, hidd el, én is nagyon dilemmázok rajta. Csak vidéken, kisgyerekes szülőként nehéz másik állást keríteni. :/ Ráadásul nagyon szeretem ezeket a gyerekeket és a kollégákat, nehéz lenne tőlük elválnom.
2023. máj. 11. 17:02
 3/17 anonim ***** válasza:
26%

"amit nagy hirtelen megfogtam, kissé megszorította a nyakát."


Nekem az a történet nem kóser. Ahogy innen felépült.

2023. máj. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Második válaszoló, miért nem kóser? Gondolod, hogy dikert akartam bántani a gyereket?


Nem felháborodva kérdem, őszintén.


A gyerek nekiugrott a tanodás fiúnak, ahogyan utána nyúltam, örültem neki, hogy meg tudtam állítani.

Oda akartam húzni magamhoz, ilyenkor a vállánák fogva megállítom és elbeszélgetek vele. De ez a fiú véletlenül elesett, és ahogy a vállát akartam fogni, a pólója maradt a kezemben.

A földre esett fenékkel, én pedig, mivel meg akartam fogni, a pólóját fogtam csak.

Előlről így megnyomta a nyakát/mellkasát. Igazából nem tudom, mit, mert nem látam rajta nyomot, csak anyuka vágta hozzám, hogy én "fojtogattam a gyerekét".

Holott csak megfogni szerettem volna, hogy aztan magamhoz vonjam és leállítsam.


Nem tudom igazából, mit tehettem volna, nagyon azon jár az eszem, mit tehettem volna jobban. Vagy hagynom kellett volna, hogy elgyepálják egymást? Nem lett volna hozzá szívem.

2023. máj. 11. 17:11
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

#3 mit nem értesz benne? A pólója nyakánál sikerült elkapni, és ahogy a gyerek hátraesett, a pólónyak a nyakába vágott kicsit. Ebbe nem fog belehalni.

Kérdező, azzal a réteggel, aki így viselkedik, csak erővel tudod megértetni magad. Ha határozott és kemény vagy, tisztelni fognak.

2023. máj. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%

Az 1-es válaszolónak igaza van, lépj le.


Valószínűleg nem ez volt az utolsó fenyegetés.

2023. máj. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!


Új vagyok ezen a területen, egy fél éve dolgozom itt. Kisebb verekedések mar voltak, de olyan még nem nagyon, amikor baleset történt a szétválasztásukkor. Először esett így nekem szülő, és nem igazán vagyok vele tisztában, hogy a legjobb lereagálni.

2023. máj. 11. 17:27
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Erre nem lehet megfelelően reagálni, mert simán meg eretnek, mert a hulyegyereke hazudott.


Amint teheted, hagyd ott a pályát.

2023. máj. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"Anyuka tudta, hogy olyan helyen vagyunk, ahol kamera nem lát"


"A kamera engem igazol, tehát ha a szülő netán feljelent"


Akkor volt kamera vagy sem?

2023. máj. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Bocsánat, nem fogalmaztam tisztán.


A gyerekek eseténél, az iskolában volt.


Ahol anyuka letámadott, ott nem volt kamera.

2023. máj. 11. 17:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!