Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az olyan alakokra, akik semmi...

Az olyan alakokra, akik semmi hasznosat nem csinálnak, csak zaklatják, fenyegetik, meglopják az embereket (rengeteg ilyen van pl. a Nyugatinál, Blahán stb.) miért nem vonatkoznak a törvények?

Figyelt kérdés

Mindenki tudja kikre gondolok, az agresszív, kötekedős, rabolós alkoholista, drogos meg hasonló egyénekre, akik miatt az egész ország tudja hogy a Blahán, Nyugatinál "félni kell", mert ha pl. egy gyerek, nő, idős stb. arra jár akár nappal is, pláne sötétedés után, akkor körbe fogják venni, elveszik a pénzét, telefonját, esetleg meg is verik, késelik ilyesmi. Nem összekeverendő a "sima" koldusokkal meg alkeszokkal, akik mondjuk szintén zavaróak, de azért nagyon nem ugyanaz akik csak tarhálnak meg fetrengenek, mint azok akik konkrétan életveszélyt jelentenek az embrekre.

Utóbbiakat a rendőrök miért nem viszik el és börtönzik be vagy küldik közmunkára, ilyesmi? Nyilván tudatában vannak a jelenségnek, az egész országban mindenki tudja hogy milyen alakok tanyáznak ilyen helyeken. Erre az szokott lenni a sablon válasz hogy "Hát mit csináljanak velük?" Mert hogy nincs se pénzük, se családjuk (ez se mindig igaz amúgy), se házuk, úgymond "nincs mit veszíteniük". Ez remek, de én itt nem látom az összefüggést: attól már nem vonatkoznak rájuk a törvények, csak mert csórók és a kannás bor az egyetlen kincsük? Attól mer késelhetnek, lophatnak, zaklathatnak, fenyegethetnek, akár csoportosan, tisztességes állampolgárokat? Ha én tisztes adófizető állampolgárként egyetlen ilyet csinálnék, 30 évre bevarrnának a börtönbe. Ezeket meg észre se veszik? Évtizedek óta?

És ami mindennek a teteje, hogy ha meg valaki megvédi magát miután megtámadták, és önvédelemből leüti, leszúrja akármi az egyik ilyen arcot, akkor viszont őt biztosan elő fogják venni és jó eséllyel megy is a hűvösre. Na ezt végképp nem értem!



2023. máj. 17. 22:31
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
A mostani jogrendben nem lehet mit kezdeni velük. A pénzbüntetést nem fizetik be, mert nincs miből, a jövedelmükből nem lehet levonni, mert az sincs. Ha átváltoztatják elzárásra vagy eleve szabadságvesztést kapnak, az pedig jutalom nekik, mert pár hétig vagy hónapig garantált a megélhetésük, a börtönben meg (nekik) jó a társaság. Csak a papírmunka van velük, bevétel meg nincs belőlük, úgyhogy a rendőrségnek nem éri meg foglalkozni az ilyenekkel.
2023. máj. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%
Vonatkoznak rájuk a törvények. Ha tudsz ilyenről, konkrét elkövetőről, tegyél feljelentést.
2023. máj. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%

"Ha én tisztes adófizető állampolgárként egyetlen ilyet csinálnék, 30 évre bevarrnának a börtönbe."

. Aha, persze... még nagyobbat nem tudnál túlozni? Mondjuk, hogy ki is végeznének...

2023. máj. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"arra jár akár nappal is, pláne sötétedés után, akkor körbe fogják venni, elveszik a pénzét, telefonját, esetleg meg is verik, késelik ilyesmi"


Te valami kisgyerek vagy aki az életében nem járt a nyugatiban vagy a blahán hogy ilyeneket írkálsz? Rendszeresen megfordultam régen a nyugati környékén (és a blahán is) mivel a 6. kerületben laktam de érdekes módon soha senki nem vert megy nem késelt le, nem vették el a telefonomat. Az hogy 1-2 csöves koldul vagy egymással ordibál akár trágár módon azért nem kell életfogytiglant adni.


Egyébként nyugodtan védd meg magad az ilyen alakokkal szemben mert ha rájuk nem vonatkoznak a törvények akkor rád sem. Egyszer volt tettlegességig fajuló attrocitásom egy késő esti villamoson amikor egy agresszív részeg csöves odament az utasokhoz és szitkozódott, köpködött. Az hogy egy senkiházi teljesen megszegje az utazás szabályait és gusztustalan módon ráköpjön a járműre amivel utazok azt már nem tudtam tolerálni, elveszítettem a fejemet és úgy állba vertem valamint fejbe rúgtam a földön hogy teljesen mozdulatlan lett az illető. Kihívták a rendőröket és a mentőket, 8 napon túl gyógyuló sérülést szenvedett, megrepedt az állkapcsa valamint zúzódásokat szenvedett, én azzal védekeztem hogy veszélyeztetve éreztem magamat és önvédelem volt. A helyszínelést végző rendőr is odasúgta hogy jól tettem. Úgy zárult le a nyomozás hogy semmi bajom nem lett belőle, jogos önvédelmnek elkönyvelték, továbbra is makulátlan az erkölcsim, semmi nyoma az esetnek.


A rendőrök sem ellened vannak ilyen esetben egyszerűen nem tudnak ott lenni mindig mindenhol, viszont megtanultam az esetből ha meg kell védeni magadat akkor tedd meg. Nyilván ne menj be a nyugatiba és üsd ki az összes csövest de ha attrocitást tapasztalsz bárki ilyen kétes alak részéről akkor ne a jogszabály akadályozzon meg abban hogy meg kell védeni magadat... tisztában van az állam is vele hogy a "tisztességes adófizető" fizeti be nekik az adót, nem téged fognak lesittelni a naplopó kérincselő iszákos hajléktalanok helyett

2023. máj. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!