Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a béranyaságról?

Mit gondoltok a béranyaságról?

Figyelt kérdés
Etikus vagy nem etikus? Milyen hatással lehet az anya-gyermek kapcsolatra kötődés szempontjából (nem az anya testében fejlődik, nem hallja az anya szívverését, nem alakul ki az a természetes kötődés, ami 9 hónap testben való fejlődés okoz).

2023. máj. 26. 08:48
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
0%

#8


Hú, de szánalmas vagy.Na, akkor idézd szó szerint, hogy tájékozatlannak neveztem akárkit is.Vagy azzonnal idézed, vagy bocsánatot kérsz a hazudozásod miatt.Gyűlölöm az ilyen férgeket, akik tudják, hogy nincs igazuk, ezért elkezdik a másik személyt meghazudtolni.


Na, de mindegy is.

A következő, amit be fogsz másolni szó szerint.Hol írtam én azt, hogy a béranyaságnak csak bizonyos formáját ítélem el?Én ilyet nem írtam, megint féreg módon meghazudtolsz.Én kolloktíven a béranyaság összes formáját elítélem, mert ez ugyanaz, mint az emberkereskedelem.


Az a különbség a kettő közt, hogy HA tényleg nem önzésből, hanem a gyerek érdekéből akarsz gyereket, akkor tele van az árvaház olyan gyerekkel, akinek nincs családja.Neked meg gyereked nem lehet, akkor onnan miért nem jó egy gyerek, akinek meg család kell?Minek bérelnél béranyát, aki CSAK NEKED szül egy gyereket?Minek?


A gyógyszernek semmi köze ehhez, mert ott nem embereket adsz-veszel pénzért, hanem az életet őrzöd meg, fájdalmat csillapítasz.

Bőven elég élet(gyerek) van a világon, akinek kellenének szülők, de nincs nekik. Hát legyen a szülője az, akinek nem lehet gyereke és szülő akar lenni.


A gyógyszeres párhuzamra leginkább az örökbefogadás passzol, nem pedig a béranyaság.


A béranyaságnak kb az lenne a megfelelője, mint azok a makk egészséges celebek/gazdagok, akik a cukorbetegek elől felvásárolják a cukorbetegségre való létfontosságú gyógyszert a patikákból, mert fogyni akarnak vele, meg hát van pénzük az orvost lefizetni.

2023. máj. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
0%
#10 Bármi miatt?Pl. lusta szülni, mert az fáj, meg "tönkreteszi az alakját"? 🤡
2023. máj. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
73%
Anyai nagymamám egyik testvérének nem lehetett gyereke, mert szívbetegen született. Teherbe tudott esni, a terhességet nem tudta volna túlélni. Abortusza volt. Neki jó lett volna, ha lett volna lehetősége ilyenre. Jobb ember volt, mint a nagyanyám, aki gonosz. Jobb lett volna, ha nagyanyámnak nem lehetett volna gyereke, és ennek a testvérének lehetett volna.
2023. máj. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
66%

"bármi miatt" = "bármilyen szervi ok miatt". Amit írsz, arra nem gondoltam.


Szerintem mindenkinek joga van eldönteni hogy mit szeretne, örökbefogadni vagy saját gyereket.

2023. máj. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
100%

Simán kihordanám INGYEN a testvérem vagy a gyerekem gyerekét, ha ő nem lenne alkalmas a kihordására. Ez nálam nem képezi vitatárgyát.

Idegenek gyerekét csak abban az esetben, ha annyira nyomorult lennék, hogy a saját gyereke(i)mnek nem tudnék enni adni, mert nem vagyok emberbarát.

2023. máj. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
16%
Bennem az merült fel, hogy aki nem maga hordta ki, ugyanúgy fog kotodni a gyerekéhez? Mármint kicsit olyan mint az örökbefogadás.
2023. máj. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
73%

"aki nem maga hordta ki, ugyanúgy fog kotodni a gyerekéhez? Mármint kicsit olyan mint az örökbefogadás."

Aki annyira akar gyereket, hogy akár örökbe fogad, akár béranyát kér fel, akár lombikprogramba belevág, nem kérdés, hogy fog-e kötődni.

2023. máj. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
92%

A gyerekem megismerte a hangom mikor megszületett es azonnal.megnyugodott.

Gondolom.megszokják hamar ha idegenhez kerülnek.


Gyerekpszichologia szerint az elso 3 honap meghatározó nagyon. Ha addig nem kap emberi törődest mert pl intezetben hagyták vagy örökbefogadásra vár, az már helyreállithatatlan károkat is okoz kötődesi zavarokban.

2023. máj. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 A kérdező kommentje:
A napokban néztem egy beszélgetést arról, ahol egy anya arról beszélt, hogy nehéz kötődni a gyerekéhez, mert nem ő hordta ki. Pszichológushoz jár.
2023. máj. 26. 12:19
 20/48 anonim ***** válasza:
91%
Ott más gond van. Én meg ismerek olyat, akinek nem jött össze a gyerek fiatalon, sokat próbálkoztak a párjával, aztán örökbe fogadott, jóval később mégis teherbe esett, kihordta, szóval most van örökbe fogadott és vér szerinti gyereke is, és mindkettőhöz tud kötődni.
2023. máj. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!