Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a béranyaságról?

Mit gondoltok a béranyaságról?

Figyelt kérdés
Etikus vagy nem etikus? Milyen hatással lehet az anya-gyermek kapcsolatra kötődés szempontjából (nem az anya testében fejlődik, nem hallja az anya szívverését, nem alakul ki az a természetes kötődés, ami 9 hónap testben való fejlődés okoz).

2023. máj. 26. 08:48
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy más gond van. Mindenkire másképp/egyénileg hat a béranyaság, valaki könnyebben viseli, valaki nehezebben. De kétségtelen, hogy nehezítheti a kötődés kialakulását. Kár letagadni.
2023. máj. 26. 12:26
 22/48 anonim ***** válasza:
80%
Akiknek kötődési problémái vannak, azoknak lehet, hogy a saját gyerekkorukban van a probléma gyökere. Nekem anyámat a saját anyja pszichiátriára juttatta. A "kedves" mama sose kötődött igazán a gyerekeihez, pedig 3-at is szült, csak tudnám, minek. A problémákat anyám nem dolgozta fel időben megfelelően, tovább vitte, másképp. Most rendszeresen gyógyszerre van szüksége. Én a rossz családi minta miatt nehezen kötődök, tudom magamról, nincs gyerekem, nincs párom, barátaim vannak, de kevés az olyan, akivel bizalmas vagyok, a legtöbb felszínes. Vannak háziállataim, hozzájuk könnyebben tudok kötődni. Ha egy szeretetteljesebb családba születtem volna, lehet, hogy másképp lenne.
2023. máj. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
44%

Most tudom, hogy le leszek pontozva, de nekem ez már nem fér bele. ESETLEG az, ha valaki ingyen, jófejségből csinálja.

De a fizetős verzió semmilyen körülmények között nem. Értem én, hogy vannak olyan emberek, akik nagyon gyereket akarnak, de ezt pénzbeli tranzakcióvá tenni, üzletiesíteni, ez szerintem nem okés.

Lehet mondani, hogy azok a nők, akik fizetős béranyák lesznek, azok beleegyeztek. De ez mennyire önként beleegyezés, ha tényleg annyira nagy anyagi gondjaik vannak, hogy már ezt kell csinálniuk? Erről nekem az jut eszembe, mikor mondjuk gazdag(abb) emberek elmennek Thaiföldre, vagy más, kevésbé fejlett országba és szerintük "mindenkinek jó biznisz" ott elmenni prostikhoz, mert mennyire király, hogy ez ott mennyire gykori és azok az ottani lányok mennyi mindent megcsinálnak, meg mekkora buli. Csak közben sok ottani lányak vagy van ez, vagy éhen hal a család. Okés, hogy nevetgélnek, meg nem kell a kuncsaftnak kényszeríteni őket, de mennyire beleegyezés az, ha vagy ez van, vagy az éhhalál?


Az főleg nagyon durva szerintem, mikor direkt szegényebb országokba mennek gyereket születni. Pl. a háború előtt Ukrajna népszerű béranya piac volt az amerikaiaknak. Itt hol az egyenlőség a tranzakcióban?


Aztán ott van még az is, hogy mivel ez egy üzlet, a vásárlónak nyilván vannak elvárásai. Személy szerint engem kiráz a hideg a gondolattól, hogy katalógusból válogatok magamnak méhet.

Aztán van még egy dolog, ami számomra aggasztó. Ilyenből spermabank (ami nekem szintén nem okés) kapcsán voltak már esetek. Mivel emberi beavatkozás szükséges, emberi hibák is felléphetnek. Amerikában volt olyan eset, hogy a leszbikus pár (csúnyán mondva) nem olyan színű babát kapott, mint amilyet szerettek volna, mert valaki valamit elkevert. Szintén volt olyan is, hogy lányt akartak, de véletlenül fiú lett.

Nem mondom, hogy akkor biztos nem is szeretik már a gyereket. De egy fizetős szolgáltatásnál mi van akkor, ha nem azt kapod, amit szeretnél? Ez ezek még relatíve kicsi dolgok. Mi van, ha te nagyon sok pénzért születsz egy gyereket, akinél komplikáció lép fel?


Mondjuk keresek egy béranyát. De a gyerek szülteéskor oxigénhiányos lesz. Akkor most reklamáljak? Ne reklamáljak, mert saját szülésnél is lehet ilyen? Kérjem vissza a fele pénzemet, mert elcserélték a dolgokat és kínai gyereket kaptam?

2023. máj. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
2023. máj. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
23%

Persze, hát én is azt mondanám, hogy nem a pénzért csinálják, pusztán azért, mert szeretnek szülni.

Gyerekek! Tegyük fel, hogy legális a béranyaság.

Keressetek béranyát két különböző konstrukcióval.

Az "A" verzióban kapjon a béranya egy magas összeget, teljes ellátással, mindennel együtt.

A "B" verzióban csinálja ingyen, szívességből.

Innentől kezdve annyi a feladatotok, hogy összeszámoljátok hány vállalja az "A" konstrukciót és hány a "B"-t.

Aztán szépen megnézitek az okokat, hogy miért csak a fizetős opcióra jelentkeztek, meg miért csak azok, akik.Hogy miért nem jelentkeztek rá jól szituált, gazdag nők.


Ázsiában is vannak olyan országok, ahol akkora a csóróság és a kilátástalanság, hogy az emberek kb 50 000Ft-ért eladják a szerveiket.

Nyilván, a szervkereskedők szerint ez egy teljesen korrekt üzleti konstrukció, de aztán mikor a szerencsétlen áldozatokat megkérdezik, akkor mindig csak kibukik, hogy ha lenne más választása és/vagy nem kényszerítenék rá, akkor inkább nem csinálná.

2023. máj. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
26%

Ez nem véletlenül egy nagyon vitatott téma. Én személy szerint a biológiai szülők és a gyerek szempontjából nem látok benne kivetnivalót, és meg is értem, ha valakinek más módon nem lehet saját gyereke, akkor ezt az utat választja (ott, ahol ezt lehet választani).

Ismerek olyat, akinek béranya segítségével lett gyereke, mert neki már nem volt méhe, szóval értem a motivációt, kötődés szempontjából sem hinném, hogy különösebb problémát okozna, ez nem ezen múlik.


De azért ha egy lépéssel hátrébb nézem a dolgot, akkor meg mégis látok problémát, hiszen tulajdonképpen az történik, hogy pénzes európai és amerikai párok bérbe veszik nagyon szegény országokból jövő nők méhét. Persze lehet mondani, hogy önként vállalják, de el lehet képzelni, milyen nyomorban élnek, ha ezt elvállalják, sokszor nem csak magukért, hanem az egész családjukat is ebből tartják el. Azért egy terhesség és szülés fizikailag, és pszichésen is megterhelő, és nem tudnám teljes meggyőződéssel azt mondani, hogy jogunk van kitenni ennek egy másik embert, csak azért, mert önként vállalja és mert pénzt kap érte.

2023. máj. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
76%
Megfelelő szabályozás és annak betartatása lenne a kulcsa annak, hogy ne lehessen ilyennel visszaélni. Szerintem sokak fejében azért vitatott a probléma, mert nálunk olyan egyszerű szabályt sem sikerül betartatni, mint a buszmegállókban tiltott dohányzás vagy hogy ne legyen eldobálva szemét. De egy ideális világban én semmi kivetnivalót nem látok ebben, hiszen olyanoknak is lehetne gyerekük, akik nagyon szeretnének, de egészségügyi okból akadályoztatva vannak ebben. Felejtsük már el, hogy valaki hóbortból nem szül, basszus. Milliónyi olyan esetet lehetne hozni, amikor valaki nagyon szeretne, jó szülő is lenne, csak természetes úton kicseszett vele a biológia. Bárcsak azok járnának ebben a cipőben, akik úgy gondolják, hogy valaki csak poénból vállalkozik egyébként megterhelő beavatkozásokra. Egyébként meg az sincs rendben, hogy emberi hulladékok tucatnyi kölyköt potyogtatnak, csak mert képesek rá biológiailag. Rohadt jó mintával indulnak azok a gyerekek, hogyne.
2023. máj. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
33%
Na bmeg csak előkerültek a joy.hu-s és a newlifegeorgia.com/hu-s (?!!!) linkek is. Hozzátok a színvonalat, mint mindig....
2023. máj. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
20%

#26 Ráadásul az is "érdekes", hogy egy amerikai miért is mondjuk a csóró Ukrajnába megy béranyát keresni, miért nem oldja meg helyben, mikor náluk legális?

Jaaa, hogy ott nincs annyi csóringer, aki egy szar alamizsnáért elvállalja, aki meg vállalná, az meg olyan iszonyatosan magas összegért tenné csak, hogy képtelenek megfizetni?

Na ne mondja nekem seenki, hogy ez normális.Ez gyakorlatilag a legális emberkereskedelem iskolapéldája, ahol a gazdag uralkodik a csóró életén és kihasználja a nyomorúságos helyzetét.

2023. máj. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
14%

#27

"azért vitatott a probléma, mert nálunk olyan egyszerű szabályt sem sikerül betartatni, mint a buszmegállókban tiltott dohányzás vagy hogy ne legyen eldobálva szemét."



Mutass már nekem egyetlen egy olyan (fejlett) országot, ahol legális a szemetelés.Nincs ilyen, jól mondod.És akkor te még soha nem láttál más országban olyat, hogy szemetelnek az utcán??Mert én már igen.Akkor ezek szerint ott sem sikerül ilyen egyszerű törvényt sem betartatni.

De most ez lényegtelen, csak megütköztem ezen.


Ahol van béranyaság is vannak bőven jogviták, visszaélések.

Nem mellesleg ezt kizárólag ingyen lenne etikus csinálni, ráadásul úgy, hogy senki nem ugat bele hogyan él terhessége alatt a béranya, a "bérlőnek" meg kutya kötelessége lenne átvenni a gyereket és semmilyen körülmények közt nem tagadhatná meg az átvételt.Akkor sem, ha súlyosan szellemi/testi fogyatékos a baba.

2023. máj. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!