Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a béranyaságról?

Mit gondoltok a béranyaságról?

Figyelt kérdés
Etikus vagy nem etikus? Milyen hatással lehet az anya-gyermek kapcsolatra kötődés szempontjából (nem az anya testében fejlődik, nem hallja az anya szívverését, nem alakul ki az a természetes kötődés, ami 9 hónap testben való fejlődés okoz).

2023. máj. 26. 08:48
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
16%

#30 Ja, meg aztán még ott vannak olyan problémák, amikre egyszerűen lehetetlen jogi megoldást találni.

Például mi van akkor, ha a béranya a terhesség és a szülés miatt maradandó egészségkárosodást szenved el?Ezt hogyan fogják kompenzálni neki?És ha esetleg munkaképtelen lesz pszichikai/fizikai okok miatt a béranyaság miatt, akkor az minek számít?Munkahelyi balesetnek?Kapjon rokkant nyugdíjat?Kötelezze az állam az új szülőket, hogy élete végéig tartsák el a béranyát? Ilyesmit hogy lehet jogilag megoldani?

2023. máj. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
30%
Nekem fura, érdeket látok csak benne, és persze a manika, ami motiváló benne.
2023. máj. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
57%

11

Nagyon tájékozatlan vagy.

"Az a különbség a kettő közt, hogy HA tényleg nem önzésből, hanem a gyerek érdekéből akarsz gyereket, akkor tele van az árvaház olyan gyerekkel, akinek nincs családja.Neked meg gyereked nem lehet, akkor onnan miért nem jó egy gyerek, akinek meg család kell?Minek bérelnél béranyát, aki CSAK NEKED szül egy gyereket?Minek?"

Van arról fogalmad hogy egy örökbefogadási procedúra hogy működik? Mennyi idő? 10+ év sem ritka. Ha eldöntöm 25 évesen hogy akarok egy gyereket, a következő x évem folyamatos stresszel, reményteljes-reménytelen várakozással, ellenőrizgetéssel és aggódással fog telni... a legszebb éveim...

Nem úgy működik hogy "akarok egy kölyköt" "oké tessék vigyed"... Pláne ha egészséges gyermeket szeretnél, és mondjuk kisbabát, akit nem traumatizáltak szanaszét.

2023. máj. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
12%

#33 És? Akkor 10+ évet stresszelsz. Kit érdekel?


"hát mijaz hogy nem használhatom egy másik ember testét eldobható inkubátornak, mikor a másik alternatíva nem tetszik annyira?????"


Na mindegy mivel az sosem fog sokaknál latba nyomni semmit, hogy a terhesség konkrétan ezer okból gyilkos, veszélyes procedúra, ezért: igen, 100%ig jogos minden félelmetek arról hogy a gyerek sosem fog szeretni titeket. Ösztönösen érezni fogja hogy pénzen vettétek meg őt az igazi anyjától. Sohasem fog mély, őszinte szeretettel teli szülő-gyerek kapcsolat kialakulni köztetek. Tessék... Téma lezárva👍

2023. máj. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
8%

#33 Nek tudom te ugyanaz a válaszoló vagy-e, akinek korábban írtam, de már megint hülyeségeket gagyarászol.

Butuskám, ismered egyáltalán mit jelent az a szó, hogy "tájékozatlan"? Mert ha ismered, akkor érthetetlen miért használod ebben a kontextusban, ugyanis SZÓ SEM VOLT arról, hogy milyen országban hogyan működik az örökbefogadási folyamat.Szóval nem érti most igazából senki, hogy miből szűrted le azt, hogy én SZERINTED tájékozatlan vagyok ezzel kapcsolatban, főleg, hogy szó sem esett arról melyik országról beszélgetünk.

Segítek, itt a béranyaság a téma ÁLTALÁNOSSÁGBAN, nem pedig (feltételezem erre gondolsz) a magyar örökbefogadási folyamatok.

Ha már itt tartunk, pontosan tisztában vagyok vele hogyan működik, és bár semmi közöd hozzá, de szerintem is hatékonyabbá kéne tenni.

De basszus, annyira sötét nem lehetsz, hogy azt állítod, erre a béranyaság a megoldás, nem pedig az, hogy az örökbefogadás menetét kellene javítani és hatékonyabbá tenni.

Ez kb olyan, mintha azt tanácsolnád valakinek, hogy ha sánta, akkor vágja le a lábát, jobb lesz az, mint azzal a szar sánta lábával bicegni.Holott TALÁN lehetne a sántaságán segíteni is.

2023. máj. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
14%

A legnagyobb probléma itt az, hogy sokakban egyszerűen nem él az a koncepció, hogy valamit nem kaphatnak meg.


Kell egy sör? Akkor elmész a boltba a kis pénzeddel, és megveszed.

Kell egy lakás? Dolgozol pár évig, gyűjtögetsz, aztán felmész a netre és megnézed hogy van-e számodra szimpatikus lakás egy szimpatikus környéken, majd fogod a kis megtakarított pénzedet és megveszed.

Kell egy kutya? Elmész egy tenyésztőhöz, játszol fél órát a kölykökkel, eldöntöd hogy melyik a szimpatikus, és megveszed.

Ronda vagy, és jobban akarsz kinézni? Elmész egy plasztikai sebészhez, odadobsz neki pármilliót és egy képet egy insta modellről, aztán hazamész egy új arccal.


Majdnem minden amit valaki csak akarhat, megkapható pénzen, így lassan elfelejtődik az a nagyonis fontos képesség, hogy bele tudj törődni, hogy el kell engedned dolgokat - akár baromi fontos dolgokat is (család/egészség/az inceleknél pl szex, szerelem).


Nincs jó alternatíva arra ha valaki képtelen teherbe esni, vagy arra ha pl egy férfi gyereket akar, de egy nő sem akar a gyereke anyja lenni. Ez van, így osztotta a természet. Ha mégis akarsz, akkor arra nincs könnyű ÉS etikus út, amit meg tudsz vásárolni a pénzeden, annak ellenére hogy más dolgokat meg tudsz vásárolni.

2023. máj. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem ez egy jó dolog tud lenni hacsak nem alakul át ez is egy gyártósorrá.Aki valamilyen okból nem tud gyerek szülni és van rá pénze, lehetősége annak tökéletes.
2023. máj. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
13%

#14 Aranyos vagy, de...nem.Nincs semmilyen "joga" SAJÁT gyereket akarni olyan embernek, akinek nem lehet gyereke.Én meg úgy gondolom jogom van olimpiai aranyérmes sportolónak lenni, de aztán rájövök, hogy a testem nem képes ennek megfelelően teljesíteni, ezért elfogadom, hogy sosem lesz olimpiai aranyam.

Nem pedig mással megszereztetem a helyezést, majd követelem, hogy adják át nekem, mert az nekem JÁR, hisz van pénzem.

2023. máj. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
68%
Ha a dolgozni lusta, tolvaj, bűnözőknek jár a gyerek, csak mert képes a reprodukcióra, pedig szar szülő és szar ember, és nagy eséllyel ilyenek lesznek a kölykei is (tisztelet a kivételnek), akkor hadd járjon már a tisztességesnek is, ha valami egészségügyi ok akadályozza csak, de emberileg alkalmasabb szülőnek, és hasznos tagja a társadalomnak.
2023. máj. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
39%

Még mindig nem értem, hogy hogy lehet arról beszélni, hogy valakinek "jár" a gyerek, mert milyen jó ember, de valahogy annak az embernek az élete nem számít, aki közel egy éven át kockáztatja az egészségét, mert "há' ki van fizetve, na".

Terhesnek lenni és szülni nagy megterhelés nagyon sok szempontból. Ha valakinek annyira kell a pénz, hogy be kell vállalnia ezt, akkor én már régen nem a "megrendelő" jogairól beszélnék...

2023. máj. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!