Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért érdemli meg sokak...

Miért érdemli meg sokak szerint a szenvedést az, aki tűr?

Figyelt kérdés
Valaki feldobta egy csoportban, hogy ismerőse étlen-szomjan van dolgoztatva a tűző napon, erre beírták kommentben, hogy aki tűri az ilyet, az meg is érdemli. Kapott 100 lájkot. De több helyen is szembejött már velem ez a mentalitás. Kérdem én, miért? Nyilván én sem azt mondom, hogy valaki célzottan sz*passa magát és maradjon ott, ahol nem bánnak vele emberien. De ha valaki nem vált, bármilyen okból, az szerintem nem elítélendő, az ő dolga. Majd lép, ha úgy gondolja. Alapvető emberi tulajdonság lenne jobb esetben, hogy társaink iránt empátiát érzünk, ergo nem dolgoztatjuk őket ájulásig (nyári melegben lévő folyadékhiány egy esélyes következménye), nem ordítozunk velük csak azért mert mi megtehetjük, stb. Ha valaki így viselkedik, az nem az áldozat hibája, hanem az elkövetőé. Aki nem azért lett ilyen, mert van aki tűri. Pl nagyon jól tudjuk, hogy egy gyerek vagy egy öregnéni sem tudna visszaütni, ha istenesen gyomorba rúgnánk. Mégsem gyakori hogy sétálunk az utcán és öregeket rugdosunk szórakozásból, mert mint mondtam, egészséges ember ilyenre nem képes. Akik ilyeneket tesznek egyszerűen betegek, és abuzálják azt aki ki van szolgáltatva nekik. Az pedig egyenesen röhejes, hogy "megérdemli"... Szerintem az embertelen, abuzív bánásmódot csak a társadalom legeslegalja (pl. állatkínzók) érdemlik meg. Egy átlagember semmiképpen sem.

2023. jún. 1. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Az embertelen, megalázó bánásmódot az európai jogi sztenderdek szerint senki sem érdemli meg. Innentől a kérdés tárgytalan, a hivatalos mérce magasabban van mint a tiéd.
2023. jún. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Most úgy őszintén, azon kívül hogy belém rúghass és fitogathasd magadnak hogy ma is okosabb voltál valakinél, volt bármi értelme ezt ide böfögni? Csak mert a kérdéshez semmi köze, ordít róla hogy végig se olvastad.
2023. jún. 1. 15:53
 3/10 anonim ***** válasza:
17%

#1


Cssss

2023. jún. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
18%
De, sajnos elolvastam. Napi jóemberkedés. Holott a megalázó és embertelen bánásmód még azokkal szemben is tiltott akiknél te támogatod. Inkább ne te prédikálj.
2023. jún. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Egyszer próbálna meg valamelyik megrugdosni egy gyereket ott helyben megásnám a sírját.
2023. jún. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%
Nekünk azért adtak 40 forintos pöcevizet amitől majdnem híg fosásunk lett, szóval azért gondoltak ránk. De a milliós jakuzzit külföldről hozatták haza.
2023. jún. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Van egy mondás: "Teher alatt nő a pálma". Ezt a magyarok előszeretettel alkalmazzák egymással szemben is.
2023. jún. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Thunderfairy ***** válasza:
0%
Azt a lóvat ütik amelyik huzz.
2023. jún. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

8. Pontosan!!! Ezért kell úgy állni a munkához, hogy más is odaférjen!

Az eminenst is csak az érettségiig csesztetik, vizsga előtt mindenki az ő seggét nyalja! (Úgyhogy duplán szív!)

2023. jún. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdező! Teljesen igazad van. Engem is elszomorít, hogy rengeteg ember mond ilyenek. Lehet pont ők, akik másokkal úgy bánnak mint a kutyájukkal. (tudom hogy a mai világban nem helyénvaló már ez az ősi mondás, de mindenki érti. )
2023. júl. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!