Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mókuskerék. Hogy tegyem...

Mókuskerék. Hogy tegyem izgalmasabbá az életemet?

Figyelt kérdés

Minden napom ugyanúgy telik, 28/N vagyok.


Reggel ugyanazzal a busszal mindig ugyanabban az időben bemegyek munkába, ugyanazt csinálom, mint mindig, majd hazamegyek, házimunkára nincs erőm, max mosás, mosogatás, a párommal együtt vagyunk, beszélgetünk, esetleg filmezünk. Elalszom, másnap ugyanez. Hétvégén se csinálunk túl különleges programot, a pénz se vet fel minket. Családi ebéd, séta, filmezés, esetleg kajálni elmegyünk valahova.


Nincs semmi hobbim, ami lekötne, amit szívesen csinálnék.


Úgy érzem tényleg semmi változás nincs, csak mindig ugyanaz, egy igazi mókuskerék, izgalom nincs az életemben. De nagyon rávenni sem tudom magam. Párom szokta mondani, hogy sportoljunk, van, hogy nekem is van kedvem, de van, hogy nincs és ez van többségben, egyszerűen erőm sincs felkelni.


Mit tudnék tenni?


2023. jún. 7. 10:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jót tenne neked egy munkahelyváltás, mert ezek alapján nem hiszem, hogy azt csinálhatod, amit szeretnél valójában.
2023. jún. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az emberek 90%-a így tengeti végig az életét.

Úgy tűnik a munkád nagyon fárasztó és/vagy lehangoló.

Nem tudnál valami kevésbé kimerítőre váltani?

2023. jún. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

1: Az emberek 90%-a nem azt csinálja amit szeretne, hanem amire a társadalomnak szüksége van a fentmaradáshoz. Kétlem, hogy bárki kukás, bolti eladó, szalagmunkás, McDonald's-os akarna lenni. De még egy mérnök sem akar mérnök lenni sok esetben. A váltás az első pár napban jó, majd utána ugyanőgy lehúz.

2: Vagy fizikailag kimerítő vagy pedig mentálisan kimerítő lesz a munka. Vátlhat, de miért? Éjjeli őrként nem kell gondolkodni, se fizikailag semmit sem csinálni, de ez a semmit tevés fog lefárasztani mentálisan. McDonald'sban nem kell gondolkodni csak pörögni, fizikailag fáraszt le. Mérnökként pedig folyton gondolkodni kell, az meg azért fáraszt le teljesen.

Ez van, ez a mókuskerék a jelenlegi rendszerben kikerülhetetlen. Amíg nem állunk át a heti 20 órára a heti 40 órából addig az átlag ember élete a munka és otthoni regenerálódás duettjéből fog állni.

2023. jún. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezért kell az önfenntartásra vagy egyéb alternatív életmódokra törekedni. Nehogy már ennyiből álljon egy emberi lény élete...
2023. jún. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Önismeretbe kell menni.
2023. jún. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom 3-as,kicsit hülyeség.Ha az ember motiváltan csinál vmit,akkor sokkal könnyebben megy neki.Én mérnök gyakornoként dolgozom.1-2 dolgot leszámítva mindennap szeretek bejárni.Kellemes hely,nem a kibeszélés megy,meg hogy egymássak baszunk ki kategória.Dolgoztam olyan helyeken is,mint diák,de bőven elég volt.El sem tudom képzelni kibír ki ott hosszú éveket.Ha ilyen helyeken dolgozol persze,hogy kb. sosincs energiád,csak túl élsz kb. Na ez az ami nem élet szerintem.Emiatt is tanulok,hogy ne legyen ilyen.
2023. jún. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a munka váltás se csinált semmit, mert attól még ugyanolyan maradtam, továbbra se akartam feldobni az életem, nem csináltam semmit.

Én a hobbikra szavazok, ami kikapcsol. Gondold el, volt-e bármi, amit tini korodban szerettél csinálni. Semmit nem kell profi módon, azt kell megtalálni ami kikapcsol és feltölt, gazdagnak se kell lenni sok mindenhez, meg több mindent is lehet csinálni.

Ha érdekel, állj neki sütögetni kicsit, rajzolj/színezz, fotózz...

Én neki álltam horgolni, mint egy nagyi, de nagyon feltölt és a kész munkára olyan büszke vagyok mindig :D Emellett csomó más dolgot csinálok amivel el vagyok.

Ami még nekem segített, hogy elviszem magam egy sétára. Iszok egy jó kávét, veszek valami olcsó kis hülyeséget, noteszt vagy valami, képeket csinálok, zenét hallgatok. Nehezen vettem rá magam, hogy elinduljak a hosszú és nehéz munkanapok mellett, de esküszöm megéri.

2023. jún. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

1, Én egyedülálló vagyok, de nem túl ízgi nekem sem az életem;

2, Érdekes, hogy akinek párja van, náluk is lehet mókuskerekes élet;

3, Alapvetően szinte minden ember élete ilyen, hiába van neki pl.: Mercedes-e, kutya nagy-szép villája, vagy 1000 tonna pénze. Az élet ilyen.


AZt lehet tenni, hogy az eddig megszokott tevékenységeket változatosan végzed/végzitek, pl.: bevonod a párodat, vagy amit eddig hanyagoltál, elkezded folyamatosan végezni.

2023. jún. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!