Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van ennyi öngyilkosság...

Miért van ennyi öngyilkosság mostanában?

Figyelt kérdés

Egy nagyobb panel lakótelepen élek és ebben a hónapban már a második ember ugrott le a háztetőről lett öngyilkos.

De előtte is, már lassan nem telik el úgy hónap hogy valaki itt a lakótelepen ne lett volna öngyilkoss.


De országosan is rengeteg öngyilkosságról lehet hallani.



2023. jún. 7. 13:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Én azért akarok az lenni mert kirúgtak a munkahelyemről
2023. jún. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokak helyzete kilátástalan, nem kapnak megfelelő ellatást.. Sok oka lehet..
2023. jún. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
21%
Ennyiből nem vonhatod le a következtetést, hogy általánosságban több lett az öngyilkosság.
2023. jún. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ki akar koldus lenni?
2023. jún. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kilátástalanság.
2023. jún. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyre kevésbé bírják cérnával az emberek a szélsőséges időjárást - az általa okozott gondok feldolgozásával, - az erőltetett, sok esetben teljesen feleslegesen felpörgetett és emberekre kényszerített teljesítménykényszert, az élőkörnyezet vad valóságát, az anyagias szemléletet, a szeretteik elhunytát, a kilátástalanságot, bizonytalanságot.
2023. jún. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha az élet olyan Hű de Szép és Jó lenne akkor senki se akarna öngyilkosságot elkövetni.
2023. jún. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én most épp azon gondolkodtam, hogy mi értelme élni?

Reggeltől estig csak a xar, nincs semmi jó ebben a nyomorult életben. Egyszerűen elegem van, hogy annyit dolgozok, annyit küzdöttem, ami másnak két életre is elég. De egyre lejjebb süllyedek anyagilag. Teljes kilátástalanság az egész.

A párkapcsolatom is egy rakás xar, de anyagi okokból nem tudok válni.

A gyerekeim is egyfeszt azt nézik, hogy mit nem tudok megadni. Elhiszem, hogy xar lárni, hogy a milliomos szülők gyerekei érettségire kocsit meg lakást kapnak. Megkaptam azt is, hogy minek szültem akkor. Hát b+, 20 éve én se így képzeltem.

Mielőtt jön a szokásos miért nem tanultál: jelenleg is tanulok, a sokadik szakmámat, három nyelven beszélek, jelenleg is külföldön élek.

Azon már törtem a fejem, hogy hol lehetne máshol élni, ahol van még egy kis becsülete a munkának, és nem csak az éhhalál elkerülésére elég az, amit két munkahelyen meg lehet keresni.

Hajnalban ébresztő, irány dolgozni, délután a masodállás, minden napra jut valami probléma, mindig jön valami váratlan, valami baleset, egy plusz kiadás, egy tragédia, minden rohadt nap, az elmúlt 3-4 évben. Egész napi stressz után este bezuhanni az ágyba, és reggel kezdődik újra. Mi értelme? Mit érek el vele, ha még 40 évig ezt csinálom? Több adót fizetek? Többet nyer rajtam a főnököm?

Az nekem rohadtul nem elég motiváció, hogy süt kint a nap meg énekelnek a madarak. Szerintem nekem bőven elég ez a 44 év ebből, amit életnek csúfolnak.

2023. jún. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#8

Dettó ugyanez, csak nekem nincs gyerekem, volt annyi szerencsém hogy időben kapcsoltam hogy nem fog működni.

(A napsütéses duma a kedvencem amúgy. Az ember munkahelyen van látástól mikulásig, mit segít hogy süt a nap? Esetleg még rosszabbul érzem magam amiért nem lehetek kint)

Abban se hiszek hogy jobb lesz valaha. Még egy 40-50 évet kell gályáznom aztán már öreg leszek és feldobom a bakancsot. Hogy ennek mi értelme…. :(

Nem is merek erről beszélni senkinek mert úgyis a pszichológust ajánlanák, de a pszichológus se tudja elintézni hogy kevesebbet kelljen gürizni szóval pénzkidobásnak érzem.

2023. jún. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Xar az egész élet,én pl azért gondolkodom azon hogy végzek magammal mert családom teljesen tönkre tett ahogy csak lehetett.párkapcsolatom miattuk kuka meg teljesen elnyomnak.soha nem lehet normális életem.ez van még szívtam
2023. jún. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!