Miért van, hogy egyes emberek nem tisztálkodnak? Viszonylag jól szituált, emberek közé járó férfiakról van szó.
Nem hajléktalan, van pénze, él szociális életet.
De vastag retek van az alkarján.
Vendéglátásban dolgozom, és ezek rendszeresen jönnek, tehát pénz lenne...




válasza:



válasza:Vagy esetleg amit te kosznak látsz, az nem pont az, és nem jön le vagy nem olyan könnyen a tisztálkodás során.
Nem embernél, de vasúti kocsiknál jellemző hogy nagyon koszosnak látszanak, vörösesbarna elszíneződés van rajtuk. Ami valójában a féktuskókból származó vaspor és nem lehet letisztítani. Lehet hogy embernél is van ilyen, pl. elhalt hámsejtek amik nagyon nehezen jönnek le.
3, Ez a pasas informatikus. Egy szerverszoba mellett ül egész nap, kérges retek van rajta, iszonyatos testszag mellett.
És nem, nem alkesz tudtommal.
Nője is van az a durva.




válasza:Mert ez nem pénz kérdése.
Sőt! Ha belegondolunk, egyáltalán nem igényel komoly anyagi befektetést az alapvető igényesség. Egy olcsóbb szappan vagy tusfürdő kb. 300 forint, és hetekig elég. Egy köbméter víz 600-700 forint. Szóval a tisztálkodás összköltsége egy hónapban kb. olyan kétezer forint. De még ha prémium tisztélkodószereket is vesz, akkor sem kerül tízezer forintnál többe. Szóval ez végképp nem pénz kérdése, hanem az alapvető igényességé.
A "miért"-re meg nincs igazán egzakt válasz. Ő egyszerűen igénytelen. Bár az is hozzájárulhat, hogy nagyon sokáig szinte már ideológiai szintre emelték, hogy a férfi az úgy jó, ha koszos és büdös. 100 éve ez volt az általános vélekedés. Mert ugye dolgozik, jellemzően fizikai munkát, az meg természeténél fogva koszos. Ergo aki koszos, az szorgalmas munkásember. (Ez nyilván ferdítés, de nagyjából erre vezethető vissza.) Azóta persze sok minden változott, de alapjában véve még mindig mélyen él a társadalomban, hogy az teljesen oké, ha a férfi koszos. Sőt, sokan egyenesen b**isnak titulálják, ha egy férfi ad magára.




válasza:



válasza:Most akkor egy emberről van szó, te meg általánosságban kérdezed?
Ennél az egy embernél a depressziótól kezdve a rosszul eltüntetett tetováláson át (tud úgy kinézni, mintha koszos lenne a bőre) a szimpla lustaságig/igénytelenségig bármi lehet.




válasza:Kapcsolódó kérdések:
nem törlik ki rendesen?
Eszembe jutott egy régi emlék a gyerekkoromból. A szüleim a születésem után nem sokkal elváltak, apámmal nem volt szoros kapcsolatom, ritkán találkoztunk és akkor is fagyos volt a hangulat. Ennek ellenére nyáron nála töltöttem két hetet. Az első este szokás szerint...
Csak arcmosás? Vagy megmossátok a hónaljat, intim területet?
Fozni nem fogok, edenyek meg ilyen konyhai dolgok nem kellenek nekem, poharat viszek csak kavenak meg kiskanalat, es egy muzlis talat es hozza kanalat. Viszek ruhakat, tisztalkodasi dolgokat, cipot, papucsot, torolkozot viszont felek hogy nem viszek valamit amire...
Apámra vagyok kiakadva, aki pisilés után csak nagy néha, és a nagy dolog elvégzése után is csak időnként mos kezet. Amikor ezt szóvá teszem, rendszerint azt a választ kapom tőle, hogy "papírt használt, nem a kezét", és hogy "nem bolond ő - majd megmossa, ha piszkos...
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




