Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet arról hogy vehessek magamnak egy kutyát? Igazából apukám a szigorúbb a témában.

Figyelt kérdés

Kb 6 éves korom óta szeretnék egy kutyát. Panel lakásban lakunk, szóval a mai eszemmel világos hogy nem egy bernáthegyi a megfelelő választás. Csak egy kistestű kutyát szeretnék, de nem engedik. Majdnem minden kifogására van valami ellenérvem.

az egyik hogy a kutya büdös.

-Szerintem ha rendesen van gondozva akkor egyáltalán nincs szaga.

A másik az hogy panelba nem való. Ezzel nem vitatkozom, de tényleg csak egy kistestű szobakutyát szeretnék.


A 3. hogy 15 éves vagyok és nem lenne időm rá.

-nem vagyok az a társaságkedvelő és szinte mindig otthon vagyok szóval ki is mozdulnék és könnyebb lenne barátkozni is.



Mit gondoltok ? Kinek van igaza apumnak vagy nekem?

Én úgy érzem szükségem van egy kutyusra mert sokszor egyedül érzem magam és csak javamra válna.

Milyen probléma merülhet fel még?



2013. máj. 26. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább barátkozz akkor, nehogy már az ő hibájuk legyen hogy magányos vagy és nem kapsz kutyát... ha nem mész társaságba inkább ezt kellene megszüntetni... :)

Szerintem a szülőknek joga van eldönteni, hogy befogadnak-e egy kutyát a paneljükbe, vagy sem. Ha nekik ellenükre van, fogadd el, ők tartanak el. Végső soron hullik a szőre, bepisil, bekakil, koszt hord be, rágcsálhat és kaparászhat és egy kutya tényleg nem lakásba való.

Esetleg próbálj meg valami alkut kötni velük, hátha.... Ők megszabnak pár feltételt, és ha teljesíted, megkapod a kutyát.

2013. máj. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nekünk a tacskónk nagyon nehezen szokott rá a szobatisztaságra, de 3 hónap után végre sikerült :D

de azonkívül nagyon sok mindent rág.. mondjuk, most már a hamarosan 1 éves lesz, és ha kiengedjük az udvarra, akkor el van a másik kutyánkkal (magyar vizsla), vagy pedig botot rágcsál :DD

szerintem ha apukád nem engedi, kérd meg anyukádat, hogy vegye rá... nekünk is így lett :)

2013. máj. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A másik az hogy panelba nem való.



sehogy se fogod tudni meggyőzni, az én anyum is ezt a hitet vallja hogy panelba nem való állat... majd ha felnősz annyi kutyád lesz amennyit akarsz (vagy amennyit a törvény megenged)

2013. máj. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1. nek írnám hogy természetesen nem az ő hibájuk. :) El szoktam járni a barátaimmal de nem szeretem az új emberek társaságát. legalább is nem nagyon. Elméletileg ez kutya nyitottabbá teszi az embert. Nem tudom mennyi alapja van, mert még sosem volt kutyám. :) Igazából nekem más állat is megtenné, ami nem hal vagy teknős.


De a macskát nehezen viselném a függönyömön.

És egy hörcsög nem elég nagy felelősség hiszen csak etetni és hetente takarítani kel... Még a vadászgörény szimpatikus az viszont tényleg büdi és nincs is el egyedül... szóval maradt a kutya:)

2013. máj. 26. 17:57
 5/7 anonim válasza:

Próbálj minél több indokot felhozni magad és a leendő kutyád mellett hogy beteljesüljön az álmod.Hozd fel azokat az indokokat amiket tudományosan is bebizonyítottak hogy akiknek van kutyája mennyivel jobban teljesít a iskolában vagy akár ahétköznapi iskolában.


Sok szerencsét!!!


Én is ugyanilyen helyzetben voltam és én győztem!

2013. máj. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Örülök hogy neked sikerült :) Én is majd próbálkozok. Remélem én is szerencsével járok...
2013. máj. 28. 16:19
 7/7 anonim válasza:

Nekem van egy kutyám, aki bolognese. Nagyon szeretem ès már szobatiszta! Viszont ha lesz szerintem a műtètet csináljátok meg, hogy ne legyen terhes, meg ne jőjjön meg, mert elèg nehèz dolog... De ha fiú akkor termèszetesen nem kell! Ès az èn suzym mindig mosolyt csal az arcomra, ha szomorú vagyok!❤



Èn most nyuszikát szeretnèk ès lègyszi mondasz pèldát, hogy hogyan tudnám rávenni anyukámat?

Előre is köszi!

2015. máj. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!