Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sem élni, sem meghalni nem...

Sem élni, sem meghalni nem akarok. Mi ez?

Figyelt kérdés

Nem motivál igazán semmi, ami meg motiválna, azokat a dolgokat meg képtelen vagyok csinálni/folytatni/befejezni/félek. Úgy egyáltalán képtelen vagyok koncentrálni rendesen akármire. El tengek-lengek és nagyjából ennyi az életem, elhanyagolom a fontos dolgokat. Látom lelki szemeim előtt, hogy ha még pár évig ezt csinálom, akkor már visszafordíthatatlan lesz ez a folyamat. Talán már most az. Igazából most egy senki vagyok. Lehetnék valaki, de úgy érzem sosem leszek, végül mindig a halálvágy tör ki belőlem. Amit sosem lenne merszem megtenni, ez 'csak' egy erős vágy. Attól viszont tartok, hogy ha tényleg visszafordíthatatlan lesz ez az egész, akkor lehet, lenne merszem. Egész életemben nagyrészt úgy éreztem, hogy nem vagyok jó semmire és hogy nem érdemlek meg semmi jót. Ebben valószínűleg nagy része van annak, hogy gyerekkoromban itthon és az iskolában néha jól megvertek, és nem is tartottak sokra. Egyszerűen nem tudok abban hinni, hogy valami nekem sikerülni fog.

Mondom ezeket úgy, hogy azért kinézek valahogy, az IQ-m is megüti a 120-at, igaz az érzelmi intelligenciám szörnyű, valamint a lelki- és akaraterőm, mint látható egyenlő a nullával.

Nem panaszkodni, vagy sajnáltatni magam jöttem ide, ha valaki úgy érzi érdemben hozzá tud ehhez szólni, azt szívesen fogadom.

Tudom, hogy pszichológushoz kéne mennem, de sajnos pénzem nincs rá, értelmes állami helyet/embert pedig nem nagyon találtam.

Van ez a sötétség bennem, ez akar megölni és elhitetni velem, hogy Önmagamat kéne megölnöm a sötétséget helyett?


egy huszonéves fiú



2013. jún. 5. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Csak sikertelennek és értéktelennek érzed magad, és tudat alatt ez ellen védekezel. Utálod magadat.

Szerezz sikerélményeket.

Egy csomó mindent lehet csinálni az életben. Kész.

2013. jún. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Nahát, érdekes nem tudnék igazából jó tanácsot adni, hogy tudnál ezen változtatni, mert a motivációt értelmet, és hogy te saját magadnak fontos légy egyedül te tudod megalapozni. Én is küszközödök ilyesmi gondolatokkal, de bennem azért már él a vágy, hogy legyek valaki. Nálam is a családi hátterem ami meghatározott ezzel kapcsolatban, igazából nem akartak, és konkrétan az abortusz elött döntöttek a 17 éves szüleim annó úgy, hogy megtartanak, én meg mindig éreztem, hogy valami nincsrendben, engem nem akar a világ, nem tartozok senkihez és semmihez.
2013. jún. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Te, figyelj! Ha úgy gondolod, hogy nincs vesztenivalód, akkor miért csak keseregsz? Csináld azt amit akarsz, hisz nincs mit vesztened. Ha el akarsz menni, menj el pszichológushoz és ne fizess neki. Ez csak egy példa:D TÉNYLEG bármit megtehetsz. Még akár jobbá is teheted az életed. Max ha nagyon hülye dolgot csinálsz lecsuknak(vagy meghalsz), de ez neked már úgyis mindegy. De azért ne csinálj hülye dolgot. Lehet hogy a halál könyebb út, mint megtenni a nehéz dolgokat(pl. reggel felkelni lustálkodás helyett), de valahogy mégis vonzóbb a második opció.

Válaszd a kényelmetlen helyzeteket, és egy csomót fogsz fejlődni!

2013. jún. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Bruce_Wayne ***** válasza:
Mégis mivé akarsz válni? Mi az amit szeretnél elérni? Egyet kell értenem az előttem szólóval abban hogy bármit megtehetsz,és lehetsz bármi az életedben,egyetlen dolog ami meghatároz: önmagad.Ne foglalkozz azzal mi az amit a társadalom kíván rád erőltetni,te csak légy önmagad.Bizonyos dolgokban kénytelen vagy engedi az elvárásoknak hisz például munka nélkül nem lesz megélhetésed,bár még így is lehetsz boldog hajléktalan (csak kétlem hogy ilyen felemelkedett szinten lennél már holnaptól :) ),de minden más csak rajtad múlik az életedben.Hogy mire használod gondolataid és tetteid az egy abszolut monopol döntés,egyedül a tiéd.De ha megtanulsz teremteni velük hidd el rá fogsz csodálkozni mennyi szép dolog van az földi létben,és minden negatív érzés vagy gondolat amit eddigi életedben tapasztaltál csak szintén önmagadnak okozott,szükségtelen szenvedés volt csupán.Változtass,és ne szállj ki idő előtt,miért dobnád el ittléted lehetőségét,hisz nincs is ennél nagyobb és szebb ajándék.
2013. jún. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A sikerélmények nem jönnek csak úgy maguktól. Ami van, az is könnyen értékét veszti számomra, ha közben a külvilág elismerésétől függök.


Persze, hogy van vesztenivalóm. Kinek ne lenne? A börtön nem vonz és a hülye dolgok sem. Az igaz, hogy alapvetően kerülöm a kényelmetlen helyzeteket.


Magam számára szerethetővé akarok válni és ennek stabilitást adni. Valahol szeretem magam és néha így is van, de aztán visszatér a sötétség. Sajnos sokat hazudok is -magamról- azért, hogy az emberek, ne ezt a szenvedést lássák rólam. Közben ez is csak mélyíti a problémát. De ha meg nyíltan kipakolnék, vagy őrültnek néznének, vagy csak mondanák, hogy "de akkor csináld ezt, vagy azt..." amitől megint nem történik semmi és a másik csak azt látja, hogy egy helyben toporgok. Igen, túlságosan érdekel mit gondolnak mások. Amikor egy ember rám néz és elítél (legyen akárki) akkor ösztönszerűen összerándul bennem valami.

Szeretném elérni, hogy saját magam tartsam fenn és hogy a kitűzött kisebb-nagyobb céljaim elérjem.

2013. jún. 5. 23:45
 6/8 anonim ***** válasza:
Totális lustaság!
2013. jún. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Már egy ideje én is egy kicsit ilyen nihillisztikusan érzem magam. Barátkozni, sportolni kell. Valami, ami sikerélményt ad, és jobban érzed magad tőle.
2013. jún. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező csak rájött mennyire unalmas az élet.

Semmi extra nincs benne,ha már kinőttél a gyerekkorból.

Mehetsz dolgozni,csinálhatod azt amit a többi birka.

Aztán semmire sem jut időd,amit szeretnél,mert a gazdagok kihasználnak,rabszolgává tesznek.

de talán a gazdagságot is meglehet unni egy idő után.....

2014. jún. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!