Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jelentkeztem a Miskolci...

Jelentkeztem a Miskolci egyetemre, viszont időközbe adódott egy lehetőség miszerint Budapestre kellene költöznöm. A kérdés az, hogy ha felvesznek az egyetemre, megoldható-e az, hogy egy Budapesti egyetem ugyanazon szakára átiratkozok?

Figyelt kérdés
Viszont a felvételiben nem írtam be azt az egyetemet.

2013. jún. 7. 12:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Aktív félév után lehet átjelentkezni.
2013. jún. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Pont a Miskolciról jelentkeztem át egy pesti egyetemre tavaly. Ahogy már írták, akkor lehet átjelentkezni, ha Miskolcon elvégeztél legalább egy félévet, de valahol kettőt kérnek, mert nem mindenhol van keresztfélév. Egyrészt arra kell figyelni, hogy ha államisan vettek fel, átjelentkezni máshová akkor is csak költségtérítésesre tudsz (nem tudom, mindenhol így van-e, nálunk így volt), másrészt a már elvégzett tantárgyaidat csak akkor lehet elfogadtatni, ha az új egyetem tantervében van olyan tárgy, ami bizonyos százalékban egyezik az általad elvégzett tárggyal. Nekem is volt olyan tárgy, amit hiába végeztem már el, nem volt elég az egyezés, újra el kellett végeznem a tárgyat. Ja és rengeteg papírmunkával, to-ra szaladgálással meg egyébbel jár, borzasztó bonyolult az egész, nálam pl nem tudja senki, még én magam se, hogy hivatalosan hányadévesnek számítok :D
2013. jún. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!