Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Már nem tudom, hogyan álljak...

Már nem tudom, hogyan álljak a dolgokhoz. (? )

Figyelt kérdés

Állandó csúfolódás tárgya voltam az iskolában a nem túl előnyös külsőmnek köszönhetően. Lány vagyok, és leginkább a fiúk bántottak az osztályban. A családomban lévő, velem egykorú fiúk meg aztán igazán nem kedveltek. Mindig én voltam a púp a hátukon, mert hogy lány vagyok és nekem nem lehet azt mondani, hogy menjek haza este egyedül, folyton kísérgetni kell. Meg én nem érthetek semmit, meg miért vagyok olyan érzékeny stb. Persze mindig próbáltam bebizonyítani, hogy nem vagyok egy semmihez sem értő semmirekellő alak, de hiába feszültem meg. Ők nem kedveltek jobban, és még a felnőttektől is megkaptam ez miatt, hogy miért nem csinálok inkább lányos dolgokat? Miért nem? Mert az nagyon ciki volt. Legalábbis így véltem. Nem fedeztem fel, hogy más lányokat nem bántanak a lányos dolgokért, csak engem. És teljesen fiússá vált a gondolkodásom. Belehajszoltam magam a mérnöki pályába, és nem mondom, hogy nem érdekel, amit most tanulok, de úgy érzem, nem tudnám a gyakorlatban végre hajtani a tanultakat. (nem nehéz fizikai munka) Szóval minden tiszteletem a szakma iránt, de nem tudnám elképzelni, hogy én álljak ott a gyárban a gépek között, mert minden porcikám tiltakozik az ilyen környezet ellen. És ilyenkor szid engem az a belső hang, hogy "de hát ilyen gyárban jön létre minden, amit te annyira szeretsz. Bezzeg, ha nem lenne, hogy félre állna a szád buta liba" Szóval elméleti szinten viszont semmi bajom a dologgal és mivel szeretem a gyerekeket, szívesen tanítanám is. Sok középiskolában lehet mechanikát tanítani gondolom... De akkor megint valahol jó mélyen ez lesz a véleményem magamról "csak beszélni tudsz róla, megtenni már nem, mert letörik a körmöd..."

Kezd felemészteni ez az ellentét, minden jó tanácsnak örülnék. (Aki csak annyit tud tenni, hogy elkönyvel őrültnek, és bántani akar, azt megkérem, élje ki máshol az ilyen hajlamait)


2013. jún. 10. 15:04
 1/1 Girgoy ***** válasza:

Kedves kérdező! Az egy dolog, hogy mit gondol a környezet Rólad és más dolog, hoyg Te ki vagy valójában. A haramdik dolog pedig az, hogy Te a kettő között melyik oldalra állsz. :) Vagyis: úgy látom, igyekszel mások véleményének megfelelni, de saját magad belső énjét akkor sem tudod megtagadni. Tudod, ha mindenki mások véleményére adna, totál bekattanna, mert mindenki mást mond és egyébként is egyértékválságos világban élünk. A világ gyakorlatilag semmit sem tud ma jól megítélni, a fehéret simán feketének modnják és fordítva... én már rég szakítottam azzal, hogy adjak a világ véleményére (de persze a hozzám közelállók véleményét figyelembe veszem, de akkor azt se, ha azon látszik, hoyg nem igazi őszinte vélemény, hanem csak a világi értékválság hamis szövegei befolyásolják.)


Szóval: áll önmagad belső énje mellé, legyél saját magad védelmezője, mert saját magadtól úgysem tudsz szabaulni, saját magaddal ki kell békülni. A többiekkel szemben dönthetsz, hogy megbékélsz vagy küzdesz: önmagaddal viszont nem állhatsz harcban. Lány vagy, tehát az emberiség felét képviseled kapásból. A külsőd megítélésére abszolút nem kell adnod, mert a divat állandóan változik (és általában hülye szélsőségeket akarnak sulykolni ideális nőként, ami eleve egy baromság és egy őrült csapda.) A férfi-női szerepek pedig ma amúgyis válságban vannak, tehát itt megint nem kell a világi értékrendre adni, ugyanis ilyen jelenleg nincs! Egyszerűen tényleg nem tudja senki ma, mi az igazi férfi és női szerep, így nincs joga senkinek sem számotkérni semmit a másikon, leginkább arra kell töredekedni, hogy tud mégis egy férfi és egy nő önmagukban harmonikusn együttélni. (Természetesen azért vannak alapvető, kultúrától független nemi szerepek szerintem, de ezt hosszú lenne leírni, jelen szempontból talán röviden annyi, hogy egy igazi férfi pl. magától hazakísér egy nőt. Azért mert ő férfi a nő meg nő, itt nem kell tovább magyarázni, aki magyarázgat, akinek nyűg, az nincs tisztában alap dolgokkal.)


Ami meg a szakmát illeti: én nem vagyok mérnök, denem tudom, hoyg hány éves vagy és mennyi időd van mág szakmát váltani. Ha még van, akkor nyugodtan váltság olyanra, amit jobban szeretsz, ha viszont már nem akarsz annyit seggelni a könyvek felett, hanem inkább dolgoznál, akkor viszont butaság lenne kárbaveszni hagyni a márnöki tanulmányokat. Egyszerűen ezen belül találd meg azt, amivel te szívesen foglalkoznál. Minden szakma elég tág szerintem ahhoz, hoyg abban többféle ember is meg tudja találni a maga helyét. Nem feltétlenül az első melód lesz az ideális, de legalább elindulsz valamerre, van célod, hogy mivel szeretnél foglalkozni. Belső építész vagy technikatanár vagy a fene tudja, mi, Te biztosan jobban tudod ezeket. Röviden: kövesd csak nyugodtan önmagad belső vágyait (ami majd előbb-utóbb meg fogja találni az tat a külső világban is), mert önmagadat úgysem tudod lerázni... :)

2013. jún. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!