Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek erről a pár napja ténylegesen napvilágot látott amerikai kémbotrányról, hogy a CIA mindannyiunk magánéletébe belelát, ha kíváncsiak valamire?

Figyelt kérdés
2013. jún. 12. 07:50
 1/8 Oversoul 1 válasza:
100%

Én mindig viszek napernyőt, hogy fentről ne lásson a műhold...

Ja de most elárultam magam... :/

2013. jún. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

CIA? Nem az NSA?

Mindegy, nem igazán lep meg a dolog.

Azt idáig is tudtuk, hogy a terrorfenyegetettségre hivatkozva az ilyen hárombetűs szervezetek törvényesen, vagy kevésbé törvényesen lehallgatják, eltárolják, és kielemzik a kommunikáció igen nagy részét, illetve hozzáférnek a hiperszuper felhőkben tárolt adatokhoz (az mondjuk fura, hogy pont az Amazon Cloud hiányzik a listából). Ha nagyon akarják, hozzáférést szereznek bármihez.

Én egyfelől igyekszem egy kicsit megnehezíteni a dolgukat. Nem használom a nagyobb cégek rendszereit, illetve bizonyos dolgokat a Tor-on keresztül intézek, hogy valamivel nehezebb dolguk legyen a profilozással. Néha még a FreeNet-et is igénybe veszem. Elvégre ki tudja, hogy az eltárolt, feldolgozott adatokat a távolabbi jövőben mire fogják majd felhasználni, milyen irányba változnak a törvények, stb. Annak ellenére, hogy nem vagyok maffiózó, a hétköznapi internethasználatom során rengeteg olyan információt adhatok ki magamról, amivel vissza lehet élni. Szóval minél kevesebb információt tárolnak rólam, annál jobban érzem magam.

Másfelől viszont tisztában vagyok azzal, hogy senkit nem érdeklek. Sz*rnak rám. Lehet, hogy egy rakás információt eltárolnak rólam mindenféle rendszerekben, viszont ezeket igen nagy valószínűséggel soha senki a büdös életben nem fogja megnézni. Ettől függetlenül úgy érzem, hogy kis egészséges paranoia nem árt...

2013. jún. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Pl ha egy netes rendelésnél vagy valamilyen regisztráció során megadod az adataidat, azokhoz is hozzáférhetnek, ha akarnak.
2013. jún. 12. 10:46
 4/8 anonim ***** válasza:
nincs olyan érdekes magánéletem, hogy azt követni kelljen...egyébként nem meglepő a dolog.
2013. jún. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem lep meg...

De az én életem sem olyan érdekes. A nagyobb rendszereket meg nem tudom kikerülni, de figyelek is arra, hogy mikor mit osztok meg.

2013. jún. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, ez miért botrány? Akinek van egy kis esze, az látja, hogy úgy, és ott hallgatnak le, ellenőriznek, vagy figyelnek, ahogy akarnak. Nem kell ezen ennyire meglepődni. Másrészt meg az is igaz, hogy több, mint 7 milliárd embert nem lehet ellenőrzés alatt tartani, és miért pont én érdekelném őket?
2013. jún. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Esetleg mert, pl hirtelen és gyanúsan megváltoznának az internetes szokásaid?

Mondok egy viszonylag gagyi pl-t, teletabis oldalakat nézel már pár hete, aztán hirtelen átváltasz mittomén pokémonos oldalakra, lehet gyanús lenne pár embernek, vagyis nekem tuti az lenne egy kicsit. :)

2013. jún. 13. 19:39
 8/8 anonim ***** válasza:
sztem nem érdekli a CIA-t, hogy teletabit vagy pokemont nézel-e :D
2013. jún. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!