Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire jelent gondot az,...

Mennyire jelent gondot az, hogy az emberek között már csekély a természetes szelekció?

Figyelt kérdés
Jó dolog, hogy fejlett már az orvostudomány, de ugye ez azzal is jár, hogy tovább öröklődnek olyan gének, amik a vad természetben elvesznének. Ezek mennyire okoznak bajt?
2013. jún. 12. 23:04
 1/5 dani900 ***** válasza:
100%
Majd 500 év múlva megtudod. Amúgy meg szelektáljuk a gyógyszerekkel a kórokozókat is, úgyhogy, azért a természet nem hagyja magát, egyre erősebb bacik fejlődnek ki, amik ellen egyre nehezebb lesz védekezni.
2013. jún. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
erre a baci dologra nem is gondoltam, de lehet benne valami. köszönöm :) amúgy szívesen itt lennék 500 év múlvaXD
2013. jún. 12. 23:11
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Bajt inkább ez a sok mesterséges megtermékenyítésből született "selejt" ember okozhat majd... Ismerek egy nőt, úgy gondolom róla, hogy kb. 75 százalékon működik az agya, tehát mondjuk enyhén gyengeelméjű. Addig-addig járt orvoshoz, amíg sikerült neki teherbeesni, holott a természet biztosan nem véletlenül nem akarta ezt. Nagyon sok ilyen lesz hamarosan és ez komolyan aggaszt engem.
2013. jún. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
szerintem lelassul az ember evolúciója. bővebben nemtudom, de igen érdekes ez a gondolat!
2013. jún. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha itt valóban minden következmény nélkül, arctalanul elmondhatom a véleményem, akkor elmondom.

Számomra ez a világ már maga az alvilág. Egyszerűen nem értem, hogyan fajulhatott idáig a civilizáció.


Az egészséges, életképes, törekvő, harmonikus ember nem példakép már.


A mai példakép a buz.i, az agyonplasztikázott, a nyom.orék, beteg, borzasztóan ostoba, cél nélküli, csak tetszelegni vágyó, hitetlen ember.


De persze pont azért ők az újkori példaképek, mert a társadalom többségét is már ők alkotják. Pont azért mert megszűnt a természetes szelekció.


Egyik nap a facebookon egymás után 4 olyan megosztás érkezett, amiben szörnyű állapotban lévő pici gyermekeknek kértek anyagi támogatást. Mindegyiküket végigolvastam és persze megsirattam. De, hogy őszinte legyek, egyiküknek sincs semmi esélye normális életre így nem támogatom a további gyógykezelésüket.


Azért kell tízmilliókat költeni és tönkremennie egy családnak, hogy a súlyosan beteg kisfiú 8 évesen végre megtanuljon bilibe kakilni és szonda nélkül enni?


Nem szólal meg ilyenkor a vészcsengő másnak a fejében?

2013. jún. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!