Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ismeretlen ember véleményét...

Justicar kérdése:

Ismeretlen ember véleményét kérném. :-) Avagy vajon látszódik-e, vagy sem?

Figyelt kérdés

...mert így semmilyen kapcsolat nem torzít bele a véleménybe. :-)


Tehát, a kérdésem az lenne, hogy szerintetek, ha nem ismernétek (bővebben később), akkor még továbbra is a dagadt embernek mondanátok-e (képet üzenetben küldöm, mert annak ellenére, hogy ruhátlanul bátran merek mutatkozni, olyan képet, amin valamilyen formában szerepelek, egyszerűen rettenetesen szégyellek), vagy pedig azt, hogy jó úton járok az "athletic / ripped" felé ( [link]


Szóval a story:

Tavaly nyáron túlzásba vittük a játékokat egy barátommal.

Ez alatt azt kell érteni, hogy semmit sem mozogtunk több hónapon át. Ő neki természetesen semmi változása nem lett, én viszont szépen felkúsztam 95kg-ra. (Előtte sem voltam sovány, mert akkor is ugyan úgy semmit sem csináltunk, csak akkor legalább volt annyi mozgás, hogy eltekertem minden nap a gimnáziumba, a nyár viszont ugye rátett [Mivel akkoriban még ennyi képet sem csináltam magamról, de mégis el lehessen képzelni, így a fent linkelt képből a "builtfat" vagy a "chubbyfat" voltam]) Na szóval, a többiek is, és én is észre vettem magamon, hogy bizony itt már nem csak túlsúly van, hanem bizony le kell adni. (185cm voltam, és ugye 95kg). A barátaim elkezdtek hülyéskedni, meg piszkálni, hogy "dagadt" meg ilyenek, viszont nem kell rosszra gondolni, nem rosszindulatból, csak afféle baráti ugratások.


Szó ami szó, nekem mégsem tetszett, aztán megcsapott a változás szele.


2012. December

Ebben a hónapban, félelmetesen sokat (egészen pontosan 15kg-tól szabadultam meg), a vicces, hogy jóformán semmit sem tettem érte. Vagyis ez nem teljesen igaz, mert ha az ember szerelmes, akkor bizony furcsa dolgokra képes a teste, de mint mondtam, nem magamtól fogytam le, csak az a dolog játszott közbe, amitől nem tudtam enni. (Még karácsonykor sem, pedig életem célját akartam végbevinni 8 töltött káposztával egy helyben :'DD helyette lett 1, és már fullon voltam)


Gyors tekerés előre..

2013.02


Ekkor találtam rá a saját testsúllyal végezhető edzés normálisan, rendszerbe szedett dolgaival, nem csak az, hogy "Na te gyerek, ülj fel naponta 100x, csinálj 100 fekvőtámaszt és helló". Nem tudom, biztosan hallott már más is a Chalistenicsről, vagy a könyvről a Fegyencedzésről. Hát gondoltam elkezdem, mert amúgy is régóta terveztem, valamint mezomorf alkatomnak köszönhetően még eredményt is érhetek el.


Szépen teltek is a hónapok, viszont bennem továbbra is a kövér ember képe van, és továbbra is úgy látom magam.

Néhány barátomnak mutattam az alábbi képet, hónapról hónapra, és mindannyijuk szerinte igen is látszódik a változás, viszont akinek nem mutattam, és nem is tudják, hogy én elkezdtem ezt, továbbra is néha-néha előjön az, hogy "dagadt". (Bár érdekes az arcuk, amikor egy-egy alkalommal nem pólóban, hanem atlétában vagyok, ami rá is simul az emberre, és úgy látnak. Mintha az játszódna le a fejükben, hogy látnak valamit, de nem akarják azt elfogadni).


Tehát, itt jön a képbe az ismeretlen emberek véleménye. Kíváncsi vagyok, hogy olyan ember, aki nem ismeri az előtte lévő alkatom, hogyan vélekedne, vajon ha meglátna teszem azt a strandon, akkor ő is a kövér embert látná-e, mint most én, vagy pedig azt, hogy a folyamatban van a saját testén végzett 'változás'?


Tehát mint írtam, képet privátban küldeném.

Valamint köszi, hogy végigolvastad!:-)


P.S.: Tudom, sokkal nagyobb problémák is vannak, és lehet úgy tűnhet, hogy önbizalomhiányt akarnám ezzel kompenzálni, de nem így van, tényleg csak más véleménye is érdekelne. :-)


18/F


2013. jún. 17. 01:42
 1/10 anonim válasza:
Nem kell ezt így túlbonyolítani, a 185 - 95 első hallásra nem olyan rossz.Vannak a neten testtömeg index táblázatok,ha a rád vonatkozó súlyhatár felső pontja közelében vagy, akkor már előfordulhat, hogy kövérnek látszol.(normál, nem kidolgozott izomzattal)
2013. jún. 17. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Küldheted, meglátjuk!

2013. jún. 17. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én meg általában nem szoktam az ilyen kérdésekre válaszolni, de ha már ennyit írtál, akkor küldheted nekem is azt a képet, fitnesz témában igen jól mozgok :-).
2013. jún. 17. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

“ Nem tudom, biztosan hallott már más is a Chalistenicsről, vagy a könyvről a Fegyencedzésről. “ – Mindkettő nagyon jó. A képeken látszik is a munka eredménye.


“akinek nem mutattam, és nem is tudják, hogy én elkezdtem ezt, továbbra is néha-néha előjön az, hogy "dagadt" – Ezen ledöbbentem. Ne foglalkozz vele, manapság sokan hülyeségeket beszélnek, mert mű és ésszerűtlen ideálokkal nőnek fel.

Ismerek én is sok kiscsajt, akiknek vagy az extrém muszklé a nyerő, vagy a csontig szálkás pali. Miért ? Azért, mert a magazinok tele vannak izomagyúakkal vagy vézna srácokkal , a szélsőség kerül a címlapra, mert az az érdekes és elhitetik az “ értelmes “ olvasókkal, hogy a világ tiszta végletekből áll.

Ennek a fordított változata is igaz, mikor az amúgy orvosi szempontból normál testsúlyúnak ítélt lányra azt mondják, hogy kövér, csak azért, mert nem úgy néz ki, mint az X, Y magazinban szereplő celeb ( akire sokszor még rá is segítenek némi photoshoppal ).


Az ember maradjon a józan eszénél és ítélőképességénél. Manapság sok mindenben torzítanak, de birkaszellem helyett logikusan kell gondolkozni, különben elveszlődsz.

2013. jún. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Másoláskor véletlenül kettévágtam a szöveget és a második felét küldtem el :D. Itt van tehát az első fele is:


* Köszönöm a képet.


Nos, a kép alapján:


“ továbbra is a dagadt embernek mondanátok-e “ - Határozottan nem. Én még nem is láttam azt, hogy milyen voltál ezelőtt ( mivel írtad, hogy arról a periódusról nincs képed ), tehát mégcsak nem is kell összehasonlítsalak a régi, túlsúlyos önmagaddal ahhoz, hogy megállapítsam azt, hogy most egy kifejezetten vonzó felsőtested van.


Elolvastam a storyt is, azt kell mondjam, hogy ilyesmi bárkivel előfordulhat. A lényeg, hogy az ember mit hoz ki belőle.

2013. jún. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Szia!

Küldheted!

2013. jún. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:-)
2013. jún. 17. 10:14
 8/10 anonim ***** válasza:
küldheted:)
2013. jún. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Hát most már ennyi válasz után én is kíváncsi vagyok. Jómagam is nemrég kezdtem el a calisthenic-et. Várom a képet, utána mondok véleményt. Legalább láthatom hogy esetleg mi mászhat elő a bábból:D Jaj de szép hasonlat volt :D
2013. jún. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Először is végre egy srác, aki tud írni.:) Másodszor, küldj képet!:) 18L
2013. jún. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!