Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért fogyasztanat drogot az...

Miért fogyasztanat drogot az emberek?

Figyelt kérdés
2013. jún. 19. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:

2 oldalról lehet ezt megközelíteni.


Az egyik mert átlátják a világot és tudják mennyire szánalmas senkiháziak vagyunk.


A másik,mert beleviszik és menő.



Az elsőt sosem fogod megérteni kérdésedből kiindulva.

2013. jún. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
39%
Mert el akarnak menekülni a valóság elől (pont úgy ahogy az alkoholisták a piába), azt pedig azért mert boldogtalanok.
2013. jún. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Miért csak végletekben tudtok gondolkodni? Drogosok, alkoholisták.. ha havonta-kéthavonta egyszer beülök a barátaimmal koktélozni, akkor alkoholista vagyok? Ha ilyenkor nem iszom alkoholt, hanem bekapok egy szem ecstasyt, drogfüggő vagyok?


Némelyik ember fejében úgy él a drog, hogy ha egyszer is kipróbáltál bármit, akkor azonnal rákattansz, függő leszel, reszketsz érte, halálodig tolod. Ahogyan mondjuk a nikotinfüggők a cigarettát... Ezért tartom veszélyesnek, hogy a drogellenes kampányokban csak annyit mondanak, hogy "a drog az rossz, veszélyes, meghalsz tőle!" és egy kalap alá veszik a partydrogokat a heroinnal, pedig nagyon nem mindegy...


Hogy miért fogyasztanak az emberek drogokat, most kapaszkodj meg: csak mert jó. Ezr persze nem illik kimondani, de ez az igazság. A könnyűdrog felszabadít, "kinyit" beszédessé, lazává, könnyeddé, viíg kedélyűvé varázsol egypár órára. Nem kell minden "szétcsapott" partizó fiatal mögé nagy drámákat odaképzelni, egyszerűen csak így buliznak, ahelyett, hogy lerészegednének. Igaz, túlzásba lehet vinni, de mit nem? Még az evést, a szénhidrátzabálást is túlzásba lehet vinni..

2013. jún. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A kutatások szerint a dohány még a heroinnál is erősebben függőséget okozó. A pszichiátriai szerek meg legális drogok. Nem én mondtam, és tapasztalatom sincs ezekről (csak a piáról , anno egy picit), de van benne logika, látva az embereket, és hallani az eseteket... Hány és hány ember lett függő, pszichiátriai szerektől... és hány gyerek halt bele, mert indokolatlanul felírták nekik!! (Bár, meglátásom szerint, egyetlen mikrogramm se indokolt sohasem.)


Szóval attól függ, mit hívsz drognak. Nem beszélve, h vannak könnyű és kemény drogok. Sőt, kire így hat az egyik szer, kire úgy a másik. Szedtem már össze befüvezetteket is a földről, pedig az állítólag könnyű drog... olyat hallucináltak elmondásuk szerint, h látni nem láttak rendesen, képtelenek voltak közlekedni.


Alapvetően én se értem, ha gyengeségből teszik. Azt se, ha vagizásból - ostoba felelőtlenség. De, mint látod, a kérdés összetettebb, mint látszik első ránézésre, egy kívülálló szemével.

2013. jún. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!