Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mondják manapság annyira...

Miért mondják manapság annyira sok emberre azt, hogy autista?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok az, de sok helyen észrevettem, hogy bárkire ráfogják ezt, aki egy kicsit is visszahúzódóbb, mint mások. Annyira egy alávaló dolog, szerintem.

2013. jún. 20. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
13%

Talán a kifejezés most kezd beszivárogni a többség tudatába, csak lövésük sincs, mi az. Rég volt már az Esőember.

Én jobban szeretem azt, hogy retardált. Sokkal találóbb. De nem a visszahúzódó emberekre szoktam mondani.

2013. jún. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A szó jelentése: önmagára irányult (Az az állapot, melyben a betegnél a belsőleg kialakult világ kerül előtérbe a külvilággal szemben.)


- Szociális interakciók minőségbeli hiányossága

- Viselkedési mintája korlátozott, behatárolt és ismétlődő

- Érzékszervek működésének sajátosságai: érzékelt ingerek feldolgozása eltér


Ha ezek problémákat okozhatnak, vagy okoznak a mindennapi életben, akkor megáll a diagnózis.

A pszichiátria/pszichológia fejlődött, a pedagógusok jobban figyelnek, nem lett több auti.

Ezek az emberek eddig is köztünk voltak, és nem érezték jól magukat a bőrükben, és fogalmuk sem volt róla, hogy miért. Miért megy nekik nehezen, ami másoknak természetes...


SOKKAL nagyobb baj, hogy az autizmusról kezdetben valami szellemi fogyatékos jutott az emberek eszébe, később pedig a zseni, de baromi fura (Esőember, Merkúr kód stb) került előtérbe.

Nos nem, ezek a sablonok tévesek!

2013. jún. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Az én öcsém is autista és mióta ez kiderült róla(most 6 éves)az apám sokat foglalkozott ezzel a dologgal és azóta ha esetleg elkísérem a játszótérre őt (és a tesóimat).mindig észreveszi az autista gyerekeket és van amikor még a szüleiktől is megkérdezi hogy tényleg az-e (eddig mindig igaza volt).Egyébként szerintem nem ezzel van a baj, hiszen ilyenkor a szülők megoszthatják egymással a tapasztalataikat stb.Inkább az az alávaló amikor az ember gúnyosan mondja rá,és/vagy azt bizonygatja hogy aki autista az beteg(szerintem ez nem igaz, csak másképp fejlődött ki az agya) és ezért úgy lehet bánni velük mint az állatokkal.Mielőtt valaki kijelenti a másikról hogy autista, el kéne gondolkoznia azon hogy milyen rossz lehet olyan folyamatos félelemben és kétségbeesésben élni mint amiben ők élnek,hiszen nem ők tehetnek róla.

Egyébként én is nehezen barátkozom, nem szeretek feltűnősködni,de ez nem jelenti azt hogy én is autista vagyok.Direkt emiatt rákérdeztem hogy nem vagyok-e az ,de mind azt mondta hogy nem.Úgyhogy aki csak amiatt hogy valaki visszahúzódó , de semmi más tünetet nem tud biztosra ( ugyanis azt hiszem 8 vagy 9 , a lényeg hogy tünet kell legyen ahhoz hogy valaki tényleg autista legyen) rámondja valakire hogy autista , az hülye.

2013. jún. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért, mondják?!

Az autizmust szakorvosi team diagnosztizálja, alapos differenciáldiagnózis után, tehát nem csak "rámondják" valakire.


Az, hogy divat lett, hogy az aszociális emberek önmagukat szeretik Asperger-szindrómásként (még véletlenül sem autistaként) aposztrofálni, az egy dolog, az nem jelent hivatalos diagnózist. Egyébként az autizmus egy spektrum, és abszolút nem feltétlenül a visszahúzódásban nyilvánul meg. Vannak olyan autisták (pl. a lányom), akik kimondottan közvetlenek.

2013. jún. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
34%

azért mert ez divat lett úgymond.. Meg sok ember sötét mint az éjszaka elöbb utána kéne néznie, vagy megkérdezni vmi hozzá értő embertől hogy mi mit jelent....

Nekem a hugom auti, ő nem beszél, nem keresi az emberek társaságát, csak pár játékával játszik. faluban élünk gyorsan kiderültek a dolgok, mert faluba jártam általánosba... A tanároknak el lett mondva, és volt h a többiek megbélyegeztek engem is h biztos h az vagyok, közbe ez nem így van, jól tanultam, bár nem kerestem mindenki társaságát, ha közvetlen voltam akkor az volt a baj...........

2013. jún. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

A sértődött, önbizalomhiányos emberek sértegetnek általában másokat. Autistának lenni nehéz sors, de minden ember, aki valamilyen okból kilóg a sorból, eltér az átlagtól, az Mo.-n nehezen találja meg a helyét. Nem vagyunk elfogadóak egymással. Nagyon sok a lelkileg sérült, önbizalomhiányos ember. Igen, ez egy ördögi kör.

Az autisták is sokfélék, legtöbbjükkel nagyon nehéz bánni, szakembert igényel az oktatásuk. A lényeg, hogy minden ember megérdemli az emberi bánásmódot.

2013. jún. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó voltam: Nehéz dolguk pl. azegyéniségeknek is. papolnak arról h vállad fel magad, légy önmagad, közbe meg sztereotípiával állnak mindenhez.. engem anyukám arra nevelt h aki ugy kritizál hogy soha, egy negatívat nem szoltam hozzá, az valószínű önbizalom-hiányos és irigykedik rám valamiért :)
2013. jún. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!