Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyen patkányok (legaláb...

Miért ilyen patkányok (legalább is a budapesti) munkaügyi központokban?

Figyelt kérdés
Én a vivó utcai kirendeltéghez tartozom!Több mint egy éve vagyok oda regisztrálva,onnan pénzt nem kapok,kénytelen voltam az önkormányzattól kérni!A munkaügyibe azt mondták,ha van munka,egyből be kell menni!Kérdem én,milyen munka?Azóta semmi!Állandóan tanfolyamra szeretnék jelentkezni,mert sajna 8általánosom van(már 9,mert esti suliba járok)szóval mindig azt mondják,majd ekkor-akkor,egy hét múlva érdeklődjek-egy hónap múlva stb!Egyszer eljutottam addig,hogy elémnyomtak egy papírt,amin volt egy pár képzési lehetőség,abból 2volt használható,a cukrászt+a targoncás!Ezekre én jelentkeztem is,a pasi meg nézett,lány létemre mért akarok targizni,nem értem mért gáz,na mind1!Azt mondták,elbírálják!Nem kaptam meg a képzést!Mi szerint bírálják el?Nem annak kéne elsősorban adni a képzést,akik alacsonyabb iskolázattságuak?Ott is csak a nyalás megy?Érettségiik még 3évem van,munkát meg nem találok így,pénzem meg fizetősre nincs!
2013. jún. 21. 13:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ilyenek, kisvárosi munkaügyi központ. Már nem egyszer szóltam, mennék tanfolyamra. Voltam is tájékoztatón, ott volt felvételi is, írásbeli. Voltunk vagy két százan legalább, ez élelmiszer eladói volt. Ebből 6 embert vettek fel tanfolyamra, akit támogatnak. Persze engem sem vettek fel. Kérdeztem miért, erre mondták, mert csak, mert így bírálták el. Ennyi. Ki akartak küldeni utcára közmunkára, napi 4x inzulinozással! Hol mosok kezet vércukormérés előtt, amit naponta 7-8x kell megtennem, hol adom be az inzulinomat, és egyáltalán hol tárolom az inzulint, ami hűtő nélkül tönkremegy??? Ja, és nem beszélve arról, hova teszem a nagyon drága inzulin beadó készülékemet, vércukormérő készülékemet, a kuka oldalára? És ah ellopják a 6. osztályos két fogú cigányok, akik az eladhatóságot látják benne? Na, mivel nem voltak meg a feltételek az utcára az egészségi állapotomnak, így betettek takarítónak egy iskolába, már másodszor megyek, egyszer már voltam ilyen közmunkán tavaly is, iskolában. Ja, és nálunk a közmunka is pofára megy ám, van aki könyvtári munkát kap, könyveket rakosgatni vissza a polcokra, meg irodai munkát, fénymásolgatni, stb... Én pedig cukorbeteg menjek az utcára! Sajnos nálunk is ez van!
2013. jún. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Sz*rt sem érnek ezek a munkaügyik, én is bevoltam jelentve ugye munkát ba**tak adni, de azért beakartak hívni ilyen 1-2 órás beszélgetésre. Hát menjen az anyjuk, azt mondták akkor törölnek a rendszerből hát töröltek is mert nem mentem el. Minek legyek ott? Pénzt nem kaptam és munkát sem ajánlottak még sz*r lapátolást sem. Elmehetnek a pi**ába.
2013. jún. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk is ez a helyzet a munkaügyi központban. Nekem se állást, se képzést nem ajánlottak fel egész idő alatt, amíg be voltam hozzájuk jelentve.

Jó pár évvel ezelőtt mindig vissza kellett menni azzal a francos álláskeresési kiskönyvvel, hogy én márpedig kerestem munkát. Kb. fél napos várakozás volt, mire bejutottam egy ügyintézőhöz.

Egyszer azt hittem, rájuk borítom az asztalt, mert 3 órás (!) várakozás után végre bejutottam az ügyintézőhöz,sorszámmal persze, mire közölte, a cipőjét húzva, de ilyen lenéző stílusban, hogy ő most elmegy, mert dolga van, menjek másik ügyintézőhöz. Oda hiába mentem a sorszámommal, azt mondták, hogy az oda nem jó, újat kell kérnem, így a másik ügyintézőhöz szintén 3 órát vártam (újból), vagyis elb*tam rájuk egy teljes napot, csak azért, hogy egy k*va pecsétet nyomjon a kiskönyvbe 2 másodperc alatt. Dögöljenek meg.

2013. jún. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Első,hát ez szörnyű,rohadjon meg a mocsok fejűk!Hát én addig nem jutottam,hogy tesztet irassanak velem!Második,tényleg nem értem,milyen munkát ajánlanának,nekem semmit az biztos,csak anno a utcai közmunkát,de nem fogadtam el,és nem azért,mert piszkos a munka,hanem a cigányok miatt!Már mikor a megbeszélésre mentem ez ügyben,akkor kiszúrtak maguknak!Jövőre,ha letelik az egy év,felajánlják a csökkentett összegű,22800Ft-ért,ugyan azt a melót!Jó lenne rendes munka,csak így semmi nélkül nehéz!A magyarázat meg van rá mért történt így!Ja,és ha elmegyek egy álláshírdetésre,akkor nem kellek,mert gyenge,vékony vagyok,és még 18-nak se nézek ki!Nem tudok mit csináli!Pedig nagyon szívós vagyok,egy próbát legalább tennének...
2013. jún. 21. 13:54
 5/19 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Teljesen megértelek, és átérzem a helyzetedet! Nálunk is tele van cirkuszolós cigánnyal a közmunka hivatal, meg az utcák is. Még az iskolában is volt hozzájuk szerencsém, mert két ilyen embert tettek oda udvarosnak. Második nap belém kötöttek, mert ezek nem fogadják ám be maguk közé az idegeneket, nálunk van olyan köztük aki már több éve!!!! közmunkás, és azt hiszi ő a főnök köztük. Úgy össze szólalkoztam velük, hogy megfenyegettek, kést rántanak majd, este megvárnak kint. Sajnos erre felénk a nagy része, 90%-a ilyen közmunkás, de még a nők is is ilyenek. Úgy itta a két udvaros nő a császárkörtét, mint én a vizet, az oldalukon volt az övtáska, abban volt az ital. Volt hogy nem pörgött a nyelvük, el sem tudta mondani mit akar, meg már támolyogtak, vörös volt a fejük. Könyörgöm ki megy szívesen ilyen emberek közé???? El kellene különíteni a normális, dolgozni akaró embereket, ezektől a kötözködős mocskoktól.
2013. jún. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Jesszus,ez komoly és veszélyes!:sNekem ilyen gereblyézős,levélszedős munka lenne!Ha nincs más, én csinálnám!Csak hetente látom,hogy annál a cégénél mit csinálnak az emberek,felénk is szoktak jönni melózni!Nem szakadnak meg a munkába,szóval nem vészes,csak az a gond,hogy állandóan piálnak,veszekednek!Valamit ki kéne találni,de mit???Nehéz úgy!
2013. jún. 21. 14:32
 7/19 anonim ***** válasza:

1. vagyok megint. Igen, én is vállalnám az utcai munkát, mert nagyon fontos hogy legyen tb-m, de sajnos nem tudom vállalni, írtam miért, és az üzemorvos (két különböző) sem írta alá az alkalmassági vizsgálatom, így kénytelenek voltak betenni belső munkára, mert a lényeg hogy el lehessen zárni az inzulinomat, vércukormérőmet valami zárható szekrénybe, az inzulint pedig hűtőszekrénybe. Na, ez ugye utcán nem megoldható, így nem tudtak kitenni. Amúgy nem a munkával lenne gondom, hanem amit te is írtál, azok a primitív eberek, mindig cirkuszolnak egymással is, mindenki mindenkivel, meg meglopják egymást, volt hogy a kabátjuk, kajájuk tűnt el, lopnak még egymástól is. Most képzeld el, meglátnák a vércukormérőmet, azonnal ellopnák, és vinnék a kocsmába egy sörért. Szörnyű még belegondolni is.

Sok szerencsét kívánok neked, remélem hamarosan összejön egy tanfolyam, és utána egy megfelelő munkahely, ahol jól érzed majd magad, és a fizetés is jó. sok sikert! És ne csüggedj, máshol is ez van, ha nem vagy "csókos", akkor így bánnak velünk. Tudom, ez nem vígasztal, de fel a fejjel, fiatal vagy még, menni fog!

2013. jún. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
19%

Hát mit ne mondja, gyönyörű stílusban beszéltek. Csupa intelligens ember, látszik a fogalmazásmódotokból. És csodálkoztok, hogy nem kaptok munkát? Ugyan ki alkalmazna már titeket, már bocs...

Meg egyfolytában a munkaügyit szidni, hogy ŐK nem adnak munkát. Hát ők nem is fognak, mert nem az a feladatuk. Nekik csak segíteni kell az álláskereséseteket. Munkát nektek kell keresni, nem kell várni a sültgalambot. És igen, időnként akár tanácsadásra is be kell menni, ez lenne a jól felfogott érdeketek. Ha már magatoktól nem tudtok munkát találni, legalább hallgatnátok meg szakembereket.

Képzés: Nem a munkaügyi feladata az összes aluliskolázottat kiképezni. Nem kellett volna otthagyni az iskolát, mert ugye gondolom nem azért hagytátok ott, mert dolgozni kellett. (Mert ugye nincs munkátok.)

Ahogy elnézem, azt várnátok, hogy ott hagyjátok a sulit 8 általános után, bementek a munkaügyire, majd ott kaptok pénzt, képzést, kerpótlót, sőt, aztán még állást is, persze nem akármilyet. Hát hogyne, álmodj királylány. :D

Kedves kérdező: rengeteg aluliskolázott jelentkezik az ilyen képzésekre, és általában ők is jutnak be. Ott van mondjuk 30 jelölt, aki mind aluliskolázott, akkor megnézik az egyéb körülményeiket is, és úgy döntenek.

Szóval, szerintem kár szidni őket, inkább magatokba kellene nézni, de jó mélyen.

2013. jún. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Utolsó,te szánalmas emberi roncs!Evvel akasz odvágni,most megnyugodott a lelked,hogy oda mondtad a ,,tutit''?Mert te biztos tudod,hogy lustaságból van csak 8 általánosom,úgye?Szégyelljem el magam,mert otthagytam a sulit,mert anyam beteg lett,és nekem kellett dolgozni helyette te szemétláda?Örűlj neki,hogy te nem vagy/voltál ilyen helyzetben!Bár szerintem az emberekkel való kapcsolataid = a nullával!Ha rendes életed lenne,nem a mások dolgával foglalkoznál!Honnan tudod,hogy milyenek a munkaügyi kp.-ok,tán nem jártál ott,vagy ott dolgozol?Bocs,ha munkaügyi járadékot kapok,az jár nekem,ha ledolgoztam több évet,az egy dolog,hogy pár hónapja kértem az aktív korúaknak járó pénzt!Kellett!Az is hátrány,hogy a koromnál jócskán kevesebbnek látszom,szóval kemény 8évet simán letagadhatok!Fizikai munkára ezért nem vesznek fel,mást meg nem tudok csinálni,sz@jha hostess-nek meg nem megyek!
2013. jún. 21. 20:58
 10/19 A kérdező kommentje:
A te írásodba is van kivetnivaló!Nem tudom teljesen ,,átlátni'' a szövegem,mivel nincs pénzem rendes netre,a telefonomon van havi ezererért,ami a munkakereséshez is kell,bár e-mailt-t em tudok küldeni!Netkávézóba se tudok beüllni,mivel nem értek a számítógéphez,hisz nem nagyon volt otthon!Nehogy azt hidd,hogy itthon vakartam a walagam,volt munkám,de ezt nem fogom kifejteni!Persze,a munkaügyi a tisztesség mintaképe,azért megy csúsztatva a pénz,hogy bekerüljenek egyesek a képzésre,meg a drága rokonoknak!Nem alaptalanul írtam,hogy PATKÁNYOK!Ja,és dolgozni se nagyon szeretnek,igaz,még 8órát se töltenek ott,pletyizni viszont azt ám tudnak!Egy korábbi válaszolónak-hát igen,én 4,5órát vártam ott egyszer!Egy évig nem együttmüködtem
2013. jún. 21. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!