Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan érthetném meg jobban...

LePeDő kérdése:

Hogyan érthetném meg jobban az emberek lelki folyamatait, pillanatnyi érzelmeit?

Figyelt kérdés
Ehhez esetleg valamilyen olvasmányt vagy segítséget tudnátok ajánlani?

2013. jún. 22. 22:51
 1/3 sándorjános ***** válasza:

Bármilyen pszichológiával kapcsolatos könyv.

Esetleg próbáld ki a pókert ;)csak úgy sasolsz mennyi minden leszűrhető az emberek tekintetéből.

2013. jún. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, a könyvek is hasznosak lehetnek, ahogy az első írta, de emberismeretet építeni pszichológiai könyvek alapján olyan, mint biológia könyv szerint szexelni.


Egy adott szintig a könyvek fejleszthetik az érzelmi tapintatodat, de végső soron az lesz a döntő, amit az életből tanulsz meg.


Ajánlani csak azt tudom, hogy próbálj ki néhány könyvet, amely a témával kapcsolatos, a könyvtár vagy könyvbolt pszichológia részlege tele van ilyen könyvekkel, elég elolvasnod a hátulját és rájössz, ha emberismeretről szól.

Ezenkívül tölts minél több időt az emberek társaságában és figyeld meg hogyan viselkednek, miért viselkednek adott módon, milyen egyéni szokásaik vannak, milyen reakciókat tanúsítanak, stb.

Nagyon fontos jó megfigyelőnek lenni, különben soha nem értheted meg.

2013. jún. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Jó megfigyelő vagyok, minden kis rezdülést és változást észreveszek csak azt nem tudom sokszor megfejteni, hogy melyik mit jelent.
2013. jún. 22. 23:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!