Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Újgazdag szülők elkényeztetett...

Újgazdag szülők elkényeztetett gyerekei? Nektek is volt már velük rossz tapasztalatotok? Vagy hogy "alsóbbrendűnek" kezeltek titeket, mert nincs ilyen, vagy olyan holmitok, nincs annyi lóvétok mint nekik? H. lehetne őket lealázni, vagy kezelni őket?

Figyelt kérdés
Hát én nem jártam elit-sznob gimibe, de azért volt felénk is ilyen.. olyan lányok, akik mindig márkás , drága ruhákba jártak, Iphone-juk volt mikor én azt se tudtam h az mi, meg anyuka-apuka hozta őket a Terepjáróval suliba, vagy Taxival (!) jöttek-mentek, műkörmük volt, póthajuk már 17 évesen, mig nekem meg volt h beszólogattak mert nem vok cicababa, rocker-metalos csaj voltam, de 20 ezresbakancsot hordtam (amiért én dolgoztam, napszám melókat vállaltam, azt tanitották h dolgozzak meg azért amim van, mert jobban fogom értékelni)szartaposónak nevezték, meg letrógereztek, pedig én sose szóltam hozzájuk. Rosszul tanultak, az egyik csaj évfolyamtársam volt, de 4 tanból huzták volna meg évvégén (és mégis átengedték, pedig olyankor pótvizsgáztatni se szoktak), egy másik ilyen gazdag csajszika meg Facén is ismerősöm volt 1 ideig és ilyet irt k h az a váéros ahol élunk milyen elmaradott az emberek meg a divat szempontjából, meg arrol tett ki képet h csokiszökőkutat meg szalonuj AUDI-t kapott 18. szülinapjára (a muterjának valami magánsulija van), más meg már mély szegénységben él, a számláit se tudja kifizetni, addig amig ők felvágnak h balira mennek nyaralni, stb. Ezekkel a taknyos kis elkényeztetett sznob kölköknél szerintem nincs rosszabb.. Hogyan lehetne ezeket kezelni? Én se vagyok szegény, amim megvan azért megdolgoztam, AUDI-m, Iphone-om sincsen, de nem vok telhetetlen, nem vágyok többre, elég ha én balcsira megyek nyaralni...

2013. jún. 23. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Minek akarod kezelni őket?

Ne őket válaszd barátaidnak, ne foglalkozz velük.

2013. jún. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
baromi gazdag főnököm egy szem kislánya éppen most hívott fel, hogy nem lett jó a futócipő, amit vett, vissza nem veszik, ki nem dobja, elfogadom-e? Na, hát ő ilyen. És én szerencsére inkább ilyeneket ismerek.
2013. jún. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Minden emberhez próbálok maximálisan ugyanúgy hozzáállni, mint ahogy ő áll hozzám.

Ha valaki tisztel, annak én is megadom a tiszteletet.

Ha valaki nagyképű, visszanagyképűsködök. Ha valaki egy senkinek tart, azt én is egy senkinek tartom.

Se többet, se kevesebbet. Ez így igazságos.

2013. jún. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem mindenki találkozott már ilyen emberrel. Engem nem nagyon érdekel. Az ő szegénységi bizonyítványa, hogy hogyan viselkedik. Én is szeretnék többet és nem azzal foglalkozni, hogy mire költsem a pénzt és mire rakjak félre. Beleszületni meg persze, hogy a legszerencsésebb dolog. Amikor azt se tudják mi a pénz fogalma, mert mindent megkapnak. Én maximum szánni szoktam az ilyen "gyerekeket", de utálni és gyűlölködni felesleges. Én nem leszek gazdagabb tőle, ő meg nem lesz normálisabb. :D
2013. jún. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Személyesen ismerek Magyarország 100 leggazdagabb emberéből kettőt.


Az egyik egy szorgalmas, értelmes férfi, kissé visszahúzódó gyerekei vannak, de nagyon jól el lehet velük lenni.


A másik egy szuper értelmes ember, nagyon boldog vagyok, ha beszélhetek vele, rengeteget lehet tőle tanulni. Mindenkit emberként kezel, a faluja utolsó cigányát is, ott segít nekik, ahol tud. Egy régi kocsival jár.

2013. jún. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
Egy ketten nem értitek a kérdést. :) Nem az érdekli, hogy a többi gazdag ember milyen, hanem az ilyen viselkedésű emberekkel mit lehet kezdeni. Nekem is van gazdag, de sekélyes és ennek az ellenkezője ismerősöm, akiről ha nem tudom el sem hiszem, hogy mennyi pénze van, mert egyáltalán nem vág fel.
2013. jún. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%
A sekélyességhez nem kell gazdagnak lenni.
2013. jún. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 li_lo_be válasza:
en ilyen suliba jarok es csak azt tudom mondani hogy nem nagyon lehet oket kezelni... nekem is megvannak ezek es nem vagok fel veluk mert itt mindenkinek megvan es senkit sem erdekelne csak addig jo amig villoghatnak ha latjak hogy nem erdekel bekenhagynak...
2013. jún. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"meg szalonuj AUDI-t kapott 18. szülinapjára (a muterjának valami magánsulija van), más meg már mély szegénységben él, a számláit se tudja kifizetni, addig amig ők felvágnak h balira mennek nyaralni, stb"


Egyet vegyél tudomásul: mindenki arra költi a saját pénzét, amire akarja. Ha neked összejön egy kis pénzed, akkor te is bakancsra költöd, holott vehetnél olcsóbb cipőt, a maradékot meg egy koldusnak adhatnád... nem teszed, s ezért senki nem ítél el, te se háborogj, ha más kocsira, meg nyaralásra költ.


A másik dolog, hogy mikor azonos szinten lévő emberek arról beszélgetnek, hogy hol voltak nyaralni, milyen volt az esküvőjük stb., akkor "mesélnek magukról". Amint kicseréled az egyiket egy szegényebbre, akkor ugyanazok a mondatok az ő véleménye szerint már "dicsekvés". Pedig nem biztos, hogy a gazdag bántani akarta a szavaival, lehet, hogy csak saját komplexusai miatt veszi támadásnak.


Tudom, hogy vannak kényeskedő osztálytársak, tudom, hogy néhány tininek jólesik a pénzét fitogtatni, de és akkor? Ott ülsz a szobádban és ezen idegeskedsz? Sz*rd le, ő ebben szerencsés, te meg majd másban leszel.

2013. jún. 24. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsónak nagyon igaza van?
2020. jún. 18. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!