Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mégis hogyan "kell" élni?

Mégis hogyan "kell" élni?

Figyelt kérdés
Akiről azt mondják, tud élni, annak mégis mi a titka? Mit csinál jól az az ember aki "tud élni"?

2013. jún. 26. 21:37
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Ha közel laksz Budapesthez, akkor ott szerintem simán találnál diákmelót. Nézted már az erre vonatkozó álláskeresőket?
2013. jún. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Mondom hogy van diákmelóm de az csak 70 ezret fizet de az meg elmegy a haverokkal való nyaralásra Balcsin!
2013. jún. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
70-ből már lehet tartósabb holmit is venni pl. arra, hogy pénzkereseti lehetőségekben ne függj holmi munkahelyektől, és még csináld is azt, amit szeretsz. Ha nincs ötleted, akkor próbálj ki dolgokat, és megtalálod a "szerelmet", amivel tényleg jó kitölteni a napjaidat Így érdemes élni. Ez az út nem "most 1 kis Balaton", hanem a "később évi talán több rendes nyaralás" iránya. Ami akkor persze már nem az utolsó tízezreket emészti fel. És az év többi része is élmény, mert jól megtalálod önmagadat benne. Tehát kipróbálni dolgokat. Semmi több, tehát az pl ne zavarjon, hogy állítólag nem lehet pénzt keresni azzal, amiben ki tudsz teljesedni! Ilyen egyszerűen nincs! Aki szívből él a hivatásának, az akkor is jól megél belőle, ha nem akar. Ez az élni tudás, a többi csak tévképek hajszolása.
2013. jún. 29. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
70 ezerért dolgozol, és itt nyavalyogsz? Haver, én annak idején örültem, ha egy héten 10 ezret összekapartam! Persze, nem mentünk belőle nyaralni, mert beértük a helyi stranddal és azzal, hogy hétvégén felmehetünk szórakozni; te viszont a Balatonra mész, és arra gyűjtesz, nem? Vagyis... Igazából nem értem a "nyavalygásodat" (bocsi, nem találok rá más szót). Most akkor másra kéne a pénz, vagy mi? Akkor, mint írtam, áldozatot kell hoznod, mondjuk ne menj a Balatonra. Ez az, amit már leírtam - valamit valamiért. :)
2013. jún. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

24

Nem én csak azt írtam hogy ha valaki igazán akar "élni" ahhoz pénz kell és tőlem utána kezdték el kérdezgetni hogy mit csinálok mennyiért!

Amúgy 70 nem sok tekintve hogy már előrehozottan van kettő érettségim plusz jól beszélek angolul ráadásul ösztöndíjas vagyok!

2013. jún. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

"Amúgy 70 nem sok tekintve hogy már előrehozottan van kettő érettségim plusz jól beszélek angolul ráadásul ösztöndíjas vagyok!"


Viccelsz? Nekem diplomám van, 3 szakmám, több kategóriából jogsim, angol és német középfokú nyelvvizsgám, és nettó 62-ért el tudok menni gyárba dolgozni, illetve lépcsőházakat takarítani ha épp nincs más!

2013. jún. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
Khhm.. Igazán nem akarok zavarni.. :'D De azt hiszem elkanyarodtunk a témában. :D
2013. jún. 29. 12:55
 28/33 anonim ***** válasza:
Igen igazad van és bocsi de látod hogy kíváncsiak voltak!
2013. jún. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

26

Arról nem tehetek hogy nem találsz jó munkát!

2013. jún. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

"Arról nem tehetek hogy nem találsz jó munkát!"

Senki nem mondta hogy tehetsz róla, és én sem mindig ezt csinálom (van amikor 2000-es az órabérem), de ha nincs más akkor elvállalom, mert kell a pénz.


Ja és tudom. Megint elkanyarodtunk a témától :)


De ez is hozzá tartozik az éléshez.

Most miért nyafogjak, hogy csak ilyen meg olyan munka van?

Nem életem végéig, csak amikor épp nincs más.

De legalább van valami pénz, nem otthon unatkozom, pár csekket ki tudok fizetni, és ha nem is egy extra drága ivóhelyre, de ide hozzám a kertbe meghívok pár havert, és jól érezzük magunkat néha. Élünk.

2013. jún. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!