Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ezzel lehet valamit kezdeni?

Ezzel lehet valamit kezdeni?

Figyelt kérdés

Először is, nagyon nehéz lesz megfogalmaznom, de megpróbálom.


Már kiskorom óta gyötör az idő múlása. Az első rossz élményem nem tudom hogyan jött, egyszerűen nézte anyukám a tévét (szimpla politikai műsor ment, semmi különleges), majd eszembe jutott, hogy megfogunk halni egyszer, és eszméletlenül elkezdtem bőgni. 5-6 éves lehettem szerintem.


Még mindig csak 19 vagyok, de egyszerűen nagyon nehéz kibírni, ahogy telik az idő, ahogy múlik minden. Pl. az egykori általános sulis iskolatársaimat ha meglátom, mindig eszembe jut, hogy mennyi év eltelt, mennyire megváltozott mindenki. Hogy az az idő már nem jön vissza sosem.


Ha meglátok egy ismerőst, mindig nosztalgia-érzés fog el, ilyenkor a beszélgetések is erre terelődnek. Tényleg olyan érzésem van ilyenkor, mintha 60 éve nem találkoztunk volna és idős emberekként beszélgetnénk... Már sokszor elképzeltem, ahogy megöregszem, egyedül maradok, stb.


Vannak éjszakák, mikor azzal álmodom, hogy a koporsóban porladok halottként, ilyenkor felriadok és elég rossz érzés fog el. Nagyon sok dolgot leírnék még, de egyrészt ahogy említettem nehéz megfogalmazni, másrészt nem akarom túl hosszúra.


Miért gondolom ezeket, vagy csak valamit túlgörcsölök? Természetesen nem mindig ezen jár az eszem, de elég sokszor. Esténként különösen ilyen és hasonló érzések fognak el.


2013. jún. 26. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmiféleképp nem egészséges dolog.
2013. jún. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Engem is aggaszt az idő múlása, főleg az öregedés gondolata. Borzasztó félelmetes számomra, hogy csak megy és megy az idő, én pedig sosem leszek már fiatalabb, csakis öregebb.

Szerencsére viszont engem annyira nem befolyásol, mint téged. Ha már ennyire hatással van az életedre és aggaszt, akkor szerintem nyugodtan keress meg ezzel egy pszichológust. Jobb, mint a gyötrődés! :)

2013. jún. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Megidézlek ***** válasza:

"Soha, semmi nem történt a múltban: minden a mostban történt.

Soha semmi nem fog történni a jövőben: minden a mostban fog történni."

-Eckhart Tolle


(Ismerkedj meg a tanításaival, tanulj meg a mostban élni)

2013. jún. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. jún. 28. 01:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, a legjobb módszer a fent vázoltak megoldására, ha igyekszel mindent a lehető legjobban megoldani, és este a jól végzett munka boldogító érzésével térhetsz nyugovóra. Én elmúltam 50, de nekem is voltak/vannak ilyen érzéseim. Ilyenkor igyekszem számba venni, milyen hasznos dolgokat vittem eddig véghez.
2013. júl. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!