Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Erre tudnátok nekem valami...

Erre tudnátok nekem valami tanácsot adni, véleményt mondani?

Figyelt kérdés

Szóval,kezdem ott,hogy nem vagyok mindig valami bátor ember.16 éves lány vagyok egyébként.

És,nincs sok emberrel akikkel szoktam beszélgetni,mondjuk egy páran.

A suliba se vagyok mindig bátor,meg akivel jóba voltam,ő éppen elmegy másik suliba,másik városba (elég messze).


Ma találkoztam külföldi diákokkal.Tavaly is voltam,tavaly egy olasz meg egy román lánnyal elég jól elbeszélgettem.De a mostani alkalommal meg se szólaltam.Csak 2-3 ember volt,de valahogy nem tudtam beszélni velük,pedig akartam.

Meg,volt ott egy csomó magyar is,de ők meg valahogy olyan unszimpatikusak voltak,fiúk,lányok egyaránt.Csak kettejüket ismertem,ők rendesebbek.De volt olyan csaj akiről láttam hogy beképzelt,meg ahogy az anyja is ott volt,mintha látszott volna hogy el elkényeztetett kis izé.

És,a külföldi diákok alapjában véve rendesnek tűntek,de mégse beszéltem velük,meg mintha a magyar unszimpatikus emberek (nem minden magyar volt unszimpi,csak a nagy része) mintha vitték volna a rossz irányba.Vagy hogy mondjam már.

Tiszta rossz érzés volt hogy nem beszéltem,meg máskor is van ilyen velem,hogy rendesnek tűnnek az emberek,de mégse beszélek velük.Nem azért,mert bunkó vagyok.Nem tudom miért.

Meg,ha van pár menőbb ember is ott,akkor mellettük mintha annyival kevesebb esélyem lenne az ismerkedésre meg minden.

És,ezek ilyen sz*r érzések.Ma is ,az elején jó kedvvel mentem el,de a végén meg,már majdnem sírtam,közbe meg próbáltam mosolyogni.


Néha már általánosításra is hajlamos vagyok,hogy azt mondjam,a magyarok nagy része bunkó,meg ilyenek.

Nem akarok általánosítani,de már annyi negatív példát láttam. :( Persze néhány normális embert is ismerek,de ők nincsenek túl sokan.De azért örülök hogy vannak.


Ezek a dolgok nekem kicsit sz*rul esnek.

Szóval,ez a "nem tudok beszélni az emberekkel" , "a menő emberek mellett még kevesebb esélyem van". Remélem értitek.

Valami tanácsot nem adnátok?

Tudom hogy nagyon hosszú,de légyszi olvassátok el,válaszoljatok.Ha van köztetek rendes,normális ember.


2013. júl. 1. 15:20
 1/6 A kérdező kommentje:

Tudom hogy hosszú,köszi előre a válaszokat.


Mikor arról a csajról írtam,hogy elkényeztetett.

Nem csupán azért gondolom így,mert ott volt az anyja (ez még önmagában nem jelenti azt) hanem ahogy beszéltek.

2013. júl. 1. 15:22
 2/6 A kérdező kommentje:

Már csak 1 dolgot fűzök hozzá:

Nem konkrétan ez a nap volt ilyen rossz.Nem emiatt írtam ki a kérdést.

Hanem mert "ma jött ki rajtam".


Egyébként van egy holland lány,akivel meg a neten nagyon jól tudok beszélgetni.Annyira illünk egymáshoz.

De ezen kívül meg legtöbbször az a helyzet amit leírtam.

2013. júl. 1. 15:24
 3/6 anonim válasza:
sok emberrel kell találkozni és akkor több lesz a szimpi
2013. júl. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igaz.Tényleg nem kell általánosítani,csak már találkoztam elég sok bunkó emberrel (suliban is,most is) hogy nem túl könnyű az általánosítást elvetni.


Persze próbálok nem általánosítani.

2013. júl. 1. 18:34
 5/6 anonim válasza:

Tudom, hogy mondani könnyű, de a bunkókkal próbálj meg ne foglalkozni. Magadat is megkíméled ezzel, és bár lehet egyedül maradsz, de talán jobb így. Esetleg a kevésbé rosszabbakkal megpróbálhatsz beszélgetésbe elegyedni, hátha csak első blikkre rosszul ítélted meg az illetőt.

A "menő emberek" mindig elnyomják a bátortalanabb, kevésbé szószátyár embereket, ezt én is tapasztaltam. Ők annyira extrovertáltak, és gyorsan jár az agyuk, hogy mindenre tudnak valamit mondani, ők az improvizálás mesterei, mellettük nehéz labdába rúgni, ha az ember kicsit is olyan mint Te (és pl. én is). Szerintem figyelj, és próbálj bekapcsolódni a beszélgetésbe, egy-egy jó beszólás és téged is bírni fognak. Ha mégse megy, akkor inkább próbálkozz kisebb társaságokkal, én is pl. jobban szeretek egyszerre max pár emberrel vagy akár négyszemközt beszélgetni/ismerkedni.

Azt kell szem előtt tartanod, hogy az nem feltétlenül a Te hibád, ha nem illesz be valahová.

2013. júl. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsó,nagyon szépen köszönök minden tanácsot és amit írtál :)


Az utolsó sor olvasására felkaptam a fejem,mert már kezd(t)em azt hinni hogy én vagyok túl idióta.

De,úgy tűnik nem feltétlenül.


:)

2013. júl. 2. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!