Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 5 éves vak kisfiúnak játékötle...

5 éves vak kisfiúnak játékötletek?

Figyelt kérdés
Jóban vagyok egy, a környékünkön lakó vak kisfiúval. Általában rollerozunk (én tartom a kormányt), és azt hiszem én vagyok a családján kivül az egyetlen barátja. Arra gondoltam, hogy egy mértékig lehetne fejleszteni a képességeit, játékokkal, és persze jó kedvet ajándékozni neki. Lehet bármilyen játék, csak képességéhez képest lehetséges. A beszédkészsége nem jó, de a memóriája nagyon, és szeret énekelni, hintázni, ütöhetni a falapokat a játszótér ülőkéjén és figyelni, hogy milyen hangot ad. Légyszives segítsetek!

2013. júl. 2. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Remélem jár a kisfiú fejlesztőbe, ahol tanítják, de szép hogy te is szeretnéd.

-Gyűjts kindertojásos dobozokat. Kettesével töltsd meg rizzsel, babbal, tésztával, homokkal, cukorral. Mindegyiknek más hangja van és össze kell párosítani őket, hang alapján. Ugyanezt meg lehet tenni fűszerekkel,amit szag alapján kell összepárosítani,felismerni

-csörgőlabdával tudtok labdázni, ha nincs neki ilyen, nagyobb játékboltban vagy állatfelszerelésben lehet kapni.

-Taníts neki vidám mondókákat, énekeket, ezzel a beszéde is javulhat

-egy dobozba zsákba tegyél tárgyakat, játékokat, tapintásra kell őket felismerni

-gyurmázás

2013. júl. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudnal neki memoriajatekot kesziteni? Arra gondolok, hogy kartonbol csinalsz kis dobozkakat, felul nyitva, es beleragasztasz pl. regi kinder figurat, vagy kituzot, fulbevalot, vegulis barmit, amit kitud tapogatni es amibol ketto van.

A masik, hogy en onkentes vagyok egy korhazban, es ott szoktunk a gyerekekkel "mesedobozt" jatszani. Ez azt jelenti, hogy van egy dobozunk, amiben mindenfele kacat van (pl. elem, figura, dobokocka, jelveny stb) az egyik gyerkoc csukott szemmel huz belole, es amit huzott azt kell belefuzni a mesebe, amit egyutt talalunk ki. Itt is csak arra kell ugyelned, hogy olyan dolgot rakj bele, amit felismer, es akkor felvaltva huzva talalhatnatok ki a meset. Hirtelen ennyi jutott eszembe, remelem nagyjabol erthetoen irtam.

ui: Nagyon kedves toled, hogy jatszol vele!

2013. júl. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valami jó hangoskönyv amiben feladatok is vannak:)
2013. júl. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kicsi elektromos gitár nagy erősítővel :)
2013. júl. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket, legutolsó, még nem tart ottl, egyenlőre a bújj,bújj zöld ág a kedvence:)

A többiek tényleg hasznos tanácsokat adtak, köszönöm, bár vannak nehezebbek, mert nem igazán akar megfogni, megkóstolni megszagolni dolgokat, de az üres kidrereset ki fogom próbálni, köszönöm! :)

még az volt az ötletem, hogy egy egy madárnak elkészíteném az életnagyságú mását (ezalatt nem épp a hárpiára meg az óriássólyomra, inkább a cinkére meg a galambra gondoltam) ezeket úgy valósítanám meg, hogy a csőr, láb, meg ezek fából, az alap hungarocell, áés gyűjtök majd tollakat, amikot persze felragasztás előtt alaposan megpucolnék. Mi a véleményetek erről?

2013. júl. 2. 16:43
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
Vakos körökben mozgom, s tapasztalatom szerint a lufi az örök jolly joker, még a felnőttek is imádják. Jó ötlet a csörgő labda. Ha írsz pwben egy e-mail címet, tudok küldeni vakoknak kifejlesztett audiojátékokat (számítógépre), az leköti és fejleszti.
2013. aug. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!