Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek létezik az ördög?...

Szerintetek létezik az ördög? Hisztek benne? Nem gondoljátok úgy, hogy itt van köztünk?

Figyelt kérdés
de most komolyan.

2013. júl. 4. 13:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
de most komolyan... te f@@szkalap vagy ?!
2013. júl. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
ahogy Isten se, úgy ördög se létezik.
2013. júl. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
-.-''''''''''''''''''
2013. júl. 4. 13:26
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de én egyszer azt álmodtam, hogy lementem a pokolba, aztán ott dumáltam az ördöggel. Jó arc volt, elmondta, hogy tulajdonképpen ő mindenkinek a rossz tulajdonságát tudja, ő tartja kvázi nyilván a hibáinkat. Mivel az emberek utálnak szembesülni a saját hibáikkal, és félnek, hogy ezt valaki kihasználja, ezért ő tőle félnek és gonosznak kiáltották ki. Pedig tulajdonképpen a saját hibáinktól félünk, azok keserítik meg az életünket, nem pedig az ördög. Az ördög ellen küzdeni egyszerűbb, mert nem is létezik ilyen formában, ezzel pedig a sok buta embernek nem kell szembenéznie a saját hülyeségével, meg azzal, hogy maga cseszi el az életét, senki más. Mást hibáztatni könnyebb, főleg egy nem létező személyt.
2013. júl. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Isten is létezik, és az ördög is.

Nem baj, ha nem hiszel Istenben, mert valószínűleg már ő sem hisz benned...

2013. júl. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Persze, hogy létezik.

Ez nem kérdés.

A feladat az, hogy minden nap védekezz ellene... :-)

2013. júl. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Akkor mi van, ha Isten nem hisz bennem? Megszűnök létezni?
2013. júl. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy nem hiszek istenbe. Istenbe is hiszek meg az ördögbe is.
2013. júl. 4. 13:35
 9/16 anonim ***** válasza:
90%
Én a -ban és a -ben hiszek.
2013. júl. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Az ördög csak egy metafora az egóra, a biblia nagy része már megbukott a tudomány miatt (ősrobbanás stb.) A kereszténység meg félelembe akarja tartani vele az embereket, hogy úgy élj ahogy ők azt elvárják és azt az embert aki fél könnyebb irányítani.
2013. júl. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!