Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért olyan kegyetlenek az...

Miért olyan kegyetlenek az emberek?

Figyelt kérdés

Vannak emberek akik nagyon csúnyán leszólják a másikat,méghozzá úgy,hogy ők se tökéletesek! Teszem azt valakin van súlyfelesleg vagy nagy az orra vagy sovány stb. ....és észre vettem,hogy legtöbbször a nőket szólják meg! Nem értem hogy lehetnek ennyire szemetek az emberek,direkt fájdalmat okoznak másoknak és bele se gondolnak,hogy mennyit árthat annak a szerencsétlennek! Bevallom rajtam is van súlyfelesleg, nem vagyok az a csúnya nőszemély, nem vagyok igénytelen se.... elfogadtam magam olyannak amilyen vagyok,igaz fogytam is ...de ahogy a netten olvasom,hogy milyen csúnyán megszólják a másikat legyen az sovány vagy kövér! Nem a kövérség a fő szempontom hanem,hogy aki más azt kifikázzák! Én nem szoktam senkit se megszólni hisz tudom milyen rosszul esik ha piszkálnak...próbálok segíteni másoknak de ez nem elég! mikor olvasom,hogy milyen szörnyűt írnak én is elszomorodom...azt hiszem kicsit magamra is veszem! Van olyan is aki azért mond olyanokat mert csak segíteni akar a másikon,de a beszólással nem megy semmire,sőt legtöbbször még jobban elveszi a kedvét még az élettől is a másiknak! Sok soványt is megszólnak,egyik ismerősömre is nagyon csúnyákat mondtak pedig szerencsétlen evett egész nap és mégse hízott.... a kövéreket is megszólják mert nem normális a testalkatuk,nem esztétikusak,rögtön az jön le nekik hogy biztos igénytelenek....azért is megszólják a másikat ha nem menő ruhákba jár,manapság kajára sincs pénze az embernek hiába dolgozik! De tudjátok mit... én megnézném azt aki leszólja a másikat! Sajnálom kicsit sok lett de egyszerűen ki vagyok akadva,hogy mik vannak,mennyire nincs tekintettel egyik ember a másikra! Köszönöm a válaszokat!

24/L


2013. júl. 5. 16:29
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

kedves kérdező, teljesen jogosan vagy kiakadva.

én sem bírom a gyűlölködő, rosszmájú embereket.

viszont van egy elméletem arra, hogy aki ilyen, az miért teszi: szerintem ők a saját hibáik elkendőzése miatt próbálják mások hibáira felhívni a figyelmet. hogy nehogy őket találják meg. akaratszegények, és mivel változni nem képesek, másban keresik a hibákat.

sajnos sok ilyen gyenge jellemű ember van. olyanok is léteznek, akik azért fikázzák a másikat, mert ők ebben lelik az örömüket, kárörvendők. szomorú, de ez van.

én abban bízom, hogy egyszer mindenki életében eljön az az idő, amikor megbánja, h valakivel így viselkedett, és többet nem csinálja már.

23L

2013. júl. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezt én is észre vettem már !
2013. júl. 5. 16:46
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen boldogság tölti el a gyarló embereket, amikor másban is találnak hibát, nemcsak önmagukban. Aki ez ki is mutatja, megszól másokat, megszégyenít, gúnyosan méregeti, az ráadásul még egy faragatlan bunkó is.
2013. júl. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindig az kiabál,akinek a háza ég.Vagyis mindig az a leghangosabb,legharsányabb,legkritikusabb,akinek a legtöbb takargatnivalója akad.A saját hibáiról és gyengeségeiről így próbálja elterelni a figyelmet.
2013. júl. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Sajnos sok ilyen ember van ezen fölös idegeskedni. Általában ezek az emberek a saját hibájukat akarják elfedni azzal h másokéba belekötnek.
2013. júl. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Értem :( Sajnálattal olvasom! Bárcsak ne lennének ilyen emberek, tényleg szörnyen érzem magam,pedig engem nem is piszkálnak! köszönöm a válaszokat
2013. júl. 5. 17:07
 7/11 anonim válasza:
Igen, hasonlóakat akartam írni.. Ebben lelik örümöket. Mennyiszer átéltem én ezt már...
2013. júl. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Antimod ***** válasza:
100%

Az ember szereti magát tökéletesnek látni, láttatni, főleg úgy, hogy a mostani világ is ezt várja el. Mivel versenyszellemet vár el az élet szinte minden területén, sok ember úgy érzi, ha gyengeséget, tökéletlenséget vall be magáról, azzal rontja a "pozícióját", lemarad a versenyben.

Sokakat frusztrál az, hogy nem képesek kijavítani ezen "hibáikat", együttélni viszont képtelenek velük, legjobb védekezés pedig a támadás, addig sem rájuk figyelnek.

2013. júl. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ahogy Antimod mondja...
2013. júl. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez neked a kegyetlenég, ártatlanka? Gyere, dolgozz velem 1-2 hónapot a menhelyen, majd akkor rájössz, mennyire vadak és aljasok az emberek! Boldog lennék, ha az lenne a legnagyobb szomorúságom, hogy ledagadtoznak...
2013. júl. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!