Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Egyéb kérdések

A kérdés

Mit gondoltok a börtön viselt emberekről?

Vannak előítéleteitek velük kapcsolatban? Ha igen milyenek?

Van itt börtönviselt ember? Ha igen mennyit ült és miért?

2013. júl. 5. 22:12  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3 4
Őszintén? Nálam leírták magukat. A békés együttélésnek vannak szabályai, amiket nem olyan nehéz betartani. Nekem is sikerül.

A válasz 40%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/31Időpont 2013. júl. 5. 22:16 Privát üzenet
Nekem volt pasim ült 6 évet. Azért mindig más a megítélés, ha ismered az illetőt vagy a pontos körülményeket. Természetesen attól még a bűn az bűn marad. Engem személy szerint nagyon érdekel a téma, leginkább lélektani szempontból.

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/31Időpont 2013. júl. 5. 22:23 Privát üzenet
Én nem hiszek abban, hogy leülte és akkor tiszta lappal indul. Mélységesen tisztelem Amerikában azt a szokást, hogy a szexuális bűnözők, pedofilok, örökre regisztrálva vannak és ez a lista nyilvános. Nézd meg, hogy a legtöbb tolvaj, betörő, autótolvaj, nemi erőszaktevő visszaeső, szóval igencsak jogosak az előítéletek.

A válasz 86%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/31Időpont 2013. júl. 5. 22:25 Privát üzenet
Egyetértek 3-al.

A válasz 35%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/31Időpont 2013. júl. 5. 22:27 Privát üzenet

Én voltam börtönben. Kétszer is.

Először a kilencvenes évek elején és közepén lezajlott olajszőkítési ügyek kapcsán kaptam 2 év 8 hónapot vámorgazdaság, hamisítás és csempészet miatt.

Aztán szintén a kilencvenes évekhez köthető valuta csalás miatt kaptam 1 év 4 hónapot.

Meg egyszer álltam bíróság előtt egy ÁFA és VÁM csalási ügyben, de felmentettek!

A válasz 91%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/31Időpont 2013. júl. 5. 22:35 Privát üzenet
Érdekes, az ilyen pénzügyi sumákolásokat nem ítélem el. Nem mondom, hogy felvennélek a cégemhez kasszásnak (:D) de nem ítélem el. Ha viszont betörtél volna valahová, akkor már rosszat gondolnék rólad. Furcsa...

A válasz 84%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/31Időpont 2013. júl. 5. 22:40 Privát üzenet

Ők legalább letöltötték a büntetést a bűnükért. Sok bűnös szabadon rohangál. Meg kell különböztetni a bűnt- ami gyűlöletes és a bűnös embert - akinek segíteni kell a gyűlöletestől megszabadulni.

"Bűn az, minek nyomát is

sikerült eltüntetnünk. " (Pilinszky)

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/31Időpont 2013. júl. 5. 22:43 Privát üzenet

Nincsen előítéletem velük szemben mindenkinek jár egy esély aki szeretne vele élni, kivétel ez alól a pedofilia

21/F

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/31Időpont 2013. júl. 5. 22:43 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

5-ös!

És megérte? Vagy ma már másképp csinálnád? Milyen volt bezárva?

# 9/31Időpont 2013. júl. 5. 23:01 Privát üzenet
attól függ, miért csukták le

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/31Időpont 2013. júl. 5. 23:51 Privát üzenet
1 2 3 4

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mit gondolsz azokról az emberekről, akik,6-8 éves mobiltelefonnal járnak az utcán?
Mi a véleményetek az olyan emberekről akik a medencébe végzik a "nagy dolgukat"? Sok ilyen embert láttam/olvastam itt.
Amikor kegyetlen, vagy álszent rossz emberekről hallotok vagy néztek valamit, pl dokumentumfilmen, ami megérint, szoktatok azon fantáziálni, hogy még brutálisabb módon elintéznétek őket? :D
Mi a véleményetek az autistákról/asperger szindrómás emberekről?
Börtön viselt személyre, miért tekintenek "ferde szemmel" az emberek, azaz miért ítélkeznek fölötte, ha már egyszer letöltötte a büntetését?
Idegesítőek lehetnek ezek a tulajdonságaim? Ti mit gondoltok az ilyen (-lent-) emberekről?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!