Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ilyen szomszéd...

Mit lehet tenni ilyen szomszéddal?

Figyelt kérdés

A szembe szomszédomról van szó, aki állandóan megjegyzi, hogy nem tud aludni, mert ugatnak a kutyáink. Először illedelmesen elfogadtuk a kritikát és időt, illetve fáradtságot nem kímélve leneveltük őket az éjszakai ugatásról, mert igaza volt. Én is felébredek rá, ergo engem is zavar, rájuk szólok, elmennek aludni.

Ma reggel megint arra kelek (7-kor), hogy a kutyák vonyítanak, mentőautónak és szirénáknak szoktak. Kidugtam a fejemet az ablakon és éppen szólok nekik, amikor elkezd üvölteni a szembe szomszéd (már a kertben dolgozott), hogy "kussoljatok már rohadt dögök, nem igaz hogy nem lehet hátrakötni őket, éjszaka nincs nyugta az embernek". Persze nem fogja fel, hogyha idejön a kerítés mellé és üvölt a kutyáknak, azzal csak még inkább felhergeli őket.


Hát kimentem.

Ad1 kössem őket hátra éjszakára, mert nem tud tőlük aludni. Itt még türelmesen elmagyaráztam, hogy mozgékony kutyákról van szó, akik sosem voltak megkötve, valószínűleg ha megtenném, akkor ugatnák csak igazán végig az éjszakát, arról nem is beszélve, hogy őt ugyanúgy zavarja a 66. szomszéd kutya ugatása is, ergo nem hozna megoldást.

Ad2 Nem hiszem, hogy a mi kutyáink ugatására ébredt fel, révén, hogy én is felszoktam rá kelni és azonnal el is zavarom őket aludni, ha ugatnak.

Ad3 oké, akkor ő legközelebb kihívja ránk a rendőröket, hogy bizonyítani tudja. Erre szintén az volt a válaszom, hogy nyugodtan tessék megtenni, legalább bebizonyosodik, hogy tökre nem a mi kutyáink miatt nem tud ő aludni...

Ki is bukott megfordult és elment, hogy ezt még megemlegetem.


Biztos vagyok benne, hogy most kivételesen tényleg "ártatlanok" vagyunk. Nyitott ablaknál alszom, rossz alvó vagyok, felébredtem volna, ha ugatnak, de nem. Nem hat meg, ha rendőrökkel fenyegetőzik, de félek attól, hogy a kutyáimban valami kárt okoz. Találtam már patkány mérget az udvarban... Nem akarom megtudni, hogy ő volt!

Egyébként falun élünk és egy gyorsforgalmi út is közénk áll.

Beismerem, ha kóbor kutya közlekedik az út mentén, akkor tehetetlenek vagyunk, de olyankor az egész utca az, mert mindenkinek majd szétszedi a kutyája a kerítést. Ugyanakkor erről sem gondolom, hogy tehetnénk, a szomszéd tüzelő szukára jönnek és van hogy napokig el sem mennek. Ez ellen tegyen közterület felügyelő, vagy gyepmester, ne én kössem hátra a kutyáimat, amikor nem megyek vele semmire.

A kérdésem, mit lehet tenni?



2013. júl. 8. 07:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Tudtommal azért ugatnak a kutyák este/éjszak, (kóbor kutyáktól és más ilyen tényezőktől eltekintve) mert nincsenek lefárasztva.


Milyen fajta kutyád vannak?


Azt javaslom, jól fáraszd le őket, fizikailag, mind pszichikailag, ezután adj nekik enni, adj neki vizet.


Így talán nem fognak ugatni, ok nélkül. (ha csak nics/nem lesz a körényken kóbor kutya, vagy más egyéb zavaró tényező, ami ingerelhetné a kutyáid)


Ui.: A kutyáidra figyelj oda, nehogy a szomszéd valamit bedobjon a kerítésen)


Ha bármi kérdésed van, írj privátot.


Üdv.

2013. júl. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Amióta a probléma előkerült le vannak fárasztva is rendesen, de ez mindegy, mert ha betéved egy süni a portára, vagy kóbor kutya mászkál, akkor hulla fáradtan is képesek végig ugatni az éjszakát.

Tény, van hogy nincs annyi időm rájuk és unalomból is beszèlgetnek a falu kutyáival, de ez nagyon ritka és azonnal ugrok fel az ágyból hogy rájuk szóljak.

A szomszédnak igazából már szerintem mindegy hogy a mieink ugatnak e vagy sem, mindig ránk veri a balhét. A többi szomszéd még sosem szólt, pedig direkt körbe is kérdeztünk mindenkit.

Alig várom igazából hogy rendőrt hívjon... csak rettegek hogy más módon próbálja ezt majd elintézni.

2013. júl. 8. 08:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért nem megy ki a rendőr, mert a házőrző kutyád ugat, nevetséges is lenne. Az, hogy megnevelted őket, már nem ugat meg boldog-boldogtalant, az jó, ennél többet nem tehetsz. Innentől kezdve az ugatást vedd komolyan, mert idegent jeleznek, ezt magyarázd el a szomszédnek, hátha megérti. Egy nyugodt pillanatban vigyél neki sütit és beszélgess vele, mert tényleg nem kizárt, hogy megpróbál kárt tenni a kutyáidban. Csinálhatnál jó magas sövényt körbe, hogy ne tudjon dolgokat átdobálni.
2013. júl. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj, de ideje lenne megnevelned a kutyáid, én sem szeretném hallgatni éjszakánként a kutyáid ugatását, vonítását.
2015. jún. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!