Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek is elönyösebb...

Szerintetek is elönyösebb férfinak lenni, mint nőnek?

Figyelt kérdés

Én szeretek nő lenni, de ha belegondolok férfinak könnyebb lenni, mint nőnek!

Például ők:

-járhatnak rövid hajjal

-nem menstruálnak

-nem kell félniük, hogy terhesen maradnak

-csak dolgozni kell járniuk, se mosni, főzni meg takarítani nem kell nekik

-a gyerekre is csak akkor vigyáznak, ha ők akarnak


Szerintetek igazam van?



2013. júl. 8. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Erre egészen hiteles választ tudn adni egy olyan nő, aki ma már férfi, vagy egy olyan férfi, aki a műtét után nőként éli az életét.
2013. júl. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De, ha logikusan nézzuk és látjuk a dolgokat, akkor ez így van! Szerintetek?
2013. júl. 8. 13:35
 3/8 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem meg nőnek lenni könnyebb. Bármit megkaphatnak a férfiaktól csak mosolyogni és szépen kell nézni! Ha pedig ez nem működik akkor jön a hiszti és akkor megkapja amit akar!
2013. júl. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha nô lennék k.va lennék xd
2013. júl. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem ez nem ilyen egyszerű. Lehet, hogy a férfiak körében elfogadottabb a rövid haj, de azért sok rövid hajú nő is van, és pl. szoknyát, ami nagy melegben sokkal kényelmesebb, csak a nők hordhatnak. Állítólag a vasúti kalauzférfiak között volt is emiatt lázadozás, hogy a nők melegben mehetnek szoknyában, de nekik akkor is hosszúnadrág az egyenruha. A menstruálás, meg a terhesen maradásról: nekem nagy ajándék, hogy kihordhatom majd a kisbabámat és megszülhetem. Egy férfinak erre nincs lehetősége. Manapság már az sem igaz, hogy a férfinak ne kéne részt venni a házimunkában, vagy ne kéne a gyerekre vigyázni. 20 éve még alig lehetett látni apukákat az óvodákban, ma már rengeteg családban az apa viszi a gyereket. Szóval szerintem nincs különbség, hogy kinek a nehezebb.


Egyébként az a népmese jutott eszembe a kérdésedről, ahol az ember meg az asszony összeveszett, hogy kinek van nehezebb dolga: az ember szántani, a földön dolgozni járt, az asszony meg otthon főzte az ebédet stb. Kitalálták, hogy cserélnek egy napra: az asszony megy szántani, az ember meg főz. Aztán másnap már vissza is cserélték, mert a másik nem életét mindketten nehezebbnek találták.


A másik, ami eszembe jutott, az valami példabeszéd. Nem bibliai, hanem inkább mese, de hasonló. Arról szól, hogy az embereknek zsákokat kell cipelniük, és valaki panaszkodik, hogy túl nehéz a zsákja. Akkor megengedik neki, hogy valaki másnak a zsákját vigye inkább, de végülis mégis a sajátját találja a legjobbnak. Igaz, hogy az is nyomja a hátát, itt púpos, ott töri, de azt már megszokta.


A harmadik meg az, ami már tényleg bibliai, hogy mindenkinek magának külön-külön tervezte meg Isten az élete keresztjét, amit vinnie kell. Mindenkinek olyat adott, amit még éppen elbír, és ami épp őhozzá illeszkedik. Nem sok értelme lenne cserélgetni.

2013. júl. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én így látom:


- A nők is járhatnak rövid hajjal, sőt valamelyiknek még egészen jól is áll, ugyanúgy, mint némely férfinek a hosszú haj;

- Nem menstruálunk tény, de a borotválkozás - minimum az arcon -, egy elég nyűg szerintem, sőt ha elrontod, még el sem takarhatod, mindenki látja rajtad;

- terhesen nem maradunk, de akkor beszélhetnénk a "kangörcs" effektusról, ami igen sok férfit érint érzékenyen;

- az egyedülálló és egyedül élő pasik önellátóak (még ha kevés is van belőlük), tehát ez egyénfüggő, pl nekem sincs bajom a takarítással vagy akár a főzéssel;

- nincs bajom a kicsikkel, jól megértetem magam velük, mégsem lettem óvodapedagógus, mert azt azért mégse, tehát ez is egyénfüggő.


Teljes mértékben szerintem nincs igazad.


Egy pasi. :)

2013. júl. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én tényleg csak a jót néztem, a rosszat nem.

Köszönöm a válaszokat!

Mostmár kezdem megérteni, hogy nem is olyan rossz nőnek lenni!:) És olykor nehéz férfinak is lenni!:)

2013. júl. 8. 13:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek, de ez csak a jéghegy csúcsa. Ha férfi vagy előbb hiszik el, amit mondasz, az emberek alkalmasabbnak tartanak arra, hogy mérnök/sportoló(itt azokat a sportokat értrm, amiket korábban csak ffiak játszottak/tudós legyél. Álláshirdetésnél kíváncsi vagyok, hány 23-29 év közötti férfitól kérdezték meg, hogy van-e gyereke vagy akar-e. Ugyebár senkiben sem merül fel, hogy a pasi otthon maradna a gyerekkel, vagy az oviból őt hívnák, ha gond van, nem a mamát.
2013. júl. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!