Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lassan 30 éves leszek és...

Lassan 30 éves leszek és érettségi óta küzdök egyetlen darab diploma megszerzésével. Hagyjam a fenébe vagy ne?

Figyelt kérdés
Röviden a sztori, el akartam otthonról 18 évesen kerülni, finanszírozott képzést kezdtem el, diákhitelből fizettem a tandíjat, mindegy volt, csak ne kelljen otthon lennem. Nem találtam suli mellett munkát, passzív lettem, majd jött a Bsc rendszer és még több lett a tandíj, feladtam, kirúgtak. Majd 4 éve újra felvételiztem, felvettek egy nagyon jó szakra finanszírozott nappali képzésre. Közben mamám kórházba került, jártam haza hozzá, vendéglátásban dolgoztam éjszaka, alig tudtam bejárni órákra, mamim meghalt vizsgaidőszak első hetében, kiborultam, elszúrtam a vizsgáimat. Következő félév pedig baromi nehéz volt, nem csináltam 2 félév alatt elég kreditet és átkerültem költségtérítésesre. Ezt nem tudom fizetni, 2 félévre passziváltam magam, hátha közben megoldódik. De nem oldódott. Most itt vagyok, 2 éve együtt a barátommal, neki sincs diplomája, viszont rengeteg tapasztalata van, jó szakmát talált, 30 évesen őt diploma nélkül most is 4 helyre hívják dolgozni. Én pedig nem tudom mit csináljak. Hagyjam a francba az egészet és inkább igyekezzek boldogulni diploma nélkül vagy szedjem össze magam és valahogyan fejezzem be? Szerintetek? Mennyire számít ma egy diploma?

2013. júl. 9. 11:29
 1/10 anonim ***** válasza:
15%

Figyelj ! Amit leírtál abból látszik hogy szarsz a tanulásra , keresed a kifogásokat hogy ezért meg azért . Az az igaz hogy lusta voltál tanulni . Most is leteheted a diplomát de nem fogsz vele sokra menni . Ha elkezdesz most tanulni akkor sem lesz meg a diploma mert ha eddig nem szereztél diplomát most se fogsz .


Ne nekem legyen igazam de szerintem te egy emberi roncs vagy !

2013. júl. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ne nekem legyen igazam, de neked meg elgurult a gyógyszered - mikor születtél.
2013. júl. 9. 11:40
 3/10 anonim válasza:
100%

Szerintem igenis szedd össze magad és csináld meg. Azt írtad nagyon jó szakra vettek fel, tehát szereted, tetszik. Más embereknek is van/volt/lesz kismillió gondjuk, bajuk, de ettől a feladatokat meg kell csinálni, nem szabad feladni.

Ha mások megtudták szerezni azt a diplomát, neked is menni fog :)

2013. júl. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kicsit bonyolítja a dolgokat, hogy egy fillérem sincs tandíjra jelenleg.. Két félévet lehettem passzív, most vagy folytatom aktívan a sulit vagy viszlát. Szeptember közepéig van munkám, éppen munkakeresésben is vagyok. De ennyi idősen a lelkesedésem már elég erősen megcsappant, erős emberek se állnak mögöttem, akik hajtanának, magamban meg félek, hogy nem lenne elég erőm befejezni..
2013. júl. 9. 11:52
 5/10 The Other ***** válasza:
32%

Azt te tudod, hogy képes vagy-e elvégezni, valamint az se mellékes, hogy 1 félév, vagy 4 félév van-e hátra.

Arról nem is szólva, hogy nem írtad milyen diploma, milyenek vele az elhelyezkedési esélyek.


Mert ha nem egy "top" diploma, akkor lehet, hogy nem éri meg további pénzt is időt beleáldozni. Gondolj bele, hogy egy átlagos szakon évente több százan (néhány indokolatlanul felkapott szakon viszont évente több ezren!) végeznek. A munkaadókhoz majd több száz önéletrajz fog özönleni, és a tiédben az fog állni, hogy 30 évesen sikerült szerezned egy Bsc diplomát, és nem azért, mert 27 évesen kezdted a képzést...


Nem akarlak kiábrándítani, de 30 évesen akkor lenne esélyed, ha ez másoddiploma vagy PhD fokozat lenne (és ez esetekben sem mindegy, hogy miből), illetve "csak Bsc" esetén lenne már több év releváns munkatapasztalatod.

Ráadásul hiába nem mondják ki, de egy 30 éves, gyerektelen nőt meglátva rögtön megszólal a főnökben a kiscsengő, hogy "Úristen, pár éven belül szülni akar".


Szóval, szerintem egy keresett szakmával könnyebben boldogulnál, pláne akkor, ha vállalkozóként tudnád csinálni.

2013. júl. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jókat írsz 5-ös.. Gazdaságinformatikus szakra járok, 4 félév van meg és még 3-4 lenne hátra, ha nagyon össze tudnám kapni magam, akkor csak 3. Ha valami kommunikáció-izé szak lenne már rég otthagytam volna, de ezt nagyon sajnálnám elpocsékolni. Közben pedig dolgoztam, sikerült találni egy egész passzoló munkát, tehát teljesen gyakorlat nélküliként sem végeznék. Viszont az szinte diplomától független, hogy egy 30 körüli, még nem szült nőt kevésbé szívesen vesznek föl, mint azt, aki már szült, ebben a diploma elég csekély szerep szerintem.
2013. júl. 9. 12:13
 7/10 anonim válasza:

nem szoktam a válaszolókkal "kapcsolatba lépni", de kedves első válaszoló, azt kell, h mondjam, óriási bunkó vagy. már megbocsáss. megnéztem volna, h hasonló helyzetben te hol tartanál. a kérdező segítséget kért, nem pedig a pökhendi fröcsögésedet. szégyelld magad.


és most kedves kérdező:) : szerintem ha már ennyi időt vesztegettél rá, h ne menjen kárba, fejezd be a fősulit/egyetemet, h pontot tehess a végére.

sajnos eddig rosszul jöttek ki a lépések, és mindig az utadba került valami, de erős elszántsággal el tudod végezni. szerintem nem ciki, ha anyagi téren a párodtól kérsz segítséget, később majd visszaadod neki, ha már te is önálló keresetre teszel szert.

(esetleg megpróbálhatsz egy okj-s képzést is, azok között vannak kevésbé drágák, ugyanúgy kapod a diákigazolványt, és elismert papírt ad a végén.)

de főleg hajrá a fősulival! :)

2013. júl. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Agyalok még, köszönöm az eddigi válaszaitokat!
2013. júl. 9. 12:29
 9/10 anonim ***** válasza:

Én egy gazdasági informatikus szakot semmiképp sem hagynék ott! Most az, hogy 30-31 leszel mire végzel semmit nem jelent. Tapasztalatból mondom, hogy mindenkire lehet kifogást találni, hogy miért nrm lehet felvenni. Ez jó szakma és sosem tudja az ember, hogy mikor bukkan fel a semmiből egy jó lehetőség.

A másik, ami miatt nem hagynám ott: te még a régi rendszer része vagy, de közben a felsőoktatás szabályai is megváltoztak. És ha egyszer már bekerültél, akkor sokkal könnyebb elvégezni, mintha kiesnél és újrafelvételi stb... Belegondolni is szörnyű. Az, hogy a pasidnak most szerencséje van egy dolog, de te nem a pasid vagy és 30 évesen érettségivel nehezebb JÓ munkát találni, mint egy ilyen diplomával. Én a helyedben kiizzadnám a tandíjat és belehúznék a tanulásba! Ha szereted, akkor ne tántorítson el semmi.

2013. júl. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Miért nem mész át levelezőre? Ott is fizetni kell és neked mostmár nappalin is. Így tudnál a munka mellett tanulni és talán esélyed is lenne összeszedni a pénzt a tandíjra.

Szerintem ne add fel, ha már nincs sok hátra és még érdekel is, akkor érdemes megcsinálni.

Esetleg még az segíthet, hogy a tandíj is intézményenként eltérő lehet. Lehet, hogy nálatok kell fizetni érte 300-at, de máshol csak 180-at. Szerintem ez már van akkora összeg, hogy érdemes átgondolni az átjelentkezés lehetőségét.

2013. júl. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!