Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Titeket nem zavar, hogy aki...

Titeket nem zavar, hogy aki hátszelet kap otthonról, az semennyi munkával 100x jobban él mint ti?

Figyelt kérdés

egy dél-magyarországi kisvárosban élek. Elmondhatjuk, hogy a barátaim apái, (apái - milyen szó ez, hogyan kell írni? :) ) és apám, gyerekkorukba, haverok voltak.


A kérdésem ahhoz kötődik, hogy apám, egy sz.ar, szemét, sz.ar. Világ életében nem nagyon érdekelte semmi, a fiatal éveit többnyire ivással töltötte, de ezen idő alatt, ugyanakkor, a barátai, akik most a haverjaim apjai, azzal töltötték az idejüket, hogy valahogyan előrébb jussanak, ami a 90-esek évek elején, nem is volt annyira nehéz.


Apám akkori időtöltésének eredménye, és a haverjai időtöltésének eredménye, gyakorlatilag a fiain csapódott le, mert amíg én gürcölök naphosszat, diplomával a zsebemben, addig a haverjaim, jó kocsikkal járnak, 30 évesek sincsenek, vagy a 30-as éveik elején vannak, de már saját lakásuk, (vagy családi házuk) saját vállalkozásuk, nem egy esetben cégük van, persze családi támogatással a hátuk mögött.


Apám még mindig iszik. elmegy, ledolgozza a 8 órát, (gondolhatjátok mennyit keres) aztán továbbra is ba.szik a világra, cigi legyen, meg sör, ennyi az igénye, és ez nagyon dühít engem. Sokszor kilátástalannak érzem a helyzetemet, tudom, hogy a sokkal jobban élő haverjaim közül, egyik se okosabb nálam, egyik se beszél több nyelvet, nincsen magasabb intelligencia, egyiknek sincs gazdagabb szókincse, nincsen jobb megjelenésük, nem erősebbek, nem szebbek, nem jobbak nálam semmiben, sportban sem értek el semmit, még egyetemre sem jártak, szóval semmivel nem jobbak, egyetlen különbség közöttünk, csupán az apánk.


Gyűlölöm ez miatt az apámat. De legalább arra rájöttem, hogy gyakorlatilag egy gyerek egész életét eldönti, hogy ki az apja.


Egy 30 éves f a kérdező, aki nem tud a nulláról előrébb jutni. Még mindig a diákhitelemet nyögöm. Saját családi ház, fiatal autó? Talán majd 80 évesen.


hasonló cipőben valaki?


2013. júl. 10. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, a cipő hasonló, de én még mindig a diplomámat próbálom kinyögni. Vendéglátásban dolgoztam suli mellett, hajnal 2-3-4kor jártam haza, másnap alig volt esélyem 8-9re bemenni órákra, bukdácsolok, utálom magamat is meg a sulit is halogatom egyre jobban. Apám a büdös életben nem kérdezte meg tőlem, hogy van-e pénzem a hétre. Egyszer sem. Kikísértek anyámmal az állomásra és ennyi volt az apaság részéről. Anyám meg nem beszámítható, akkor mentem vendéglátózni, mikor egy veszekedésünk után anyám fél évig nem szólt hozzám, persze valamiből élnem kellett, apám ekkor sem kérdezte meg, hogy kislányom, ugyan miből élsz, mit eszel, szart az egészbe mindig. Apám megmondta, hogy ő onnantól kezdve "levette rólam a kezét" (előtte se volt "rajtam" a keze, de mindegy), amióta én érettségi után nem mentem el műköröm-építőnek. Mert olyanokat mindig keresnek a helyi szuperinfóban, és a kovács marika is az lett érettségi után és nagyon jól él belőle, már férje is van meg ötezer gyereke. Bezzeg én még egy darab diplomát nem tudtam elvégezni, a párkapcsolatom szar, a diákhitelem évekig fogom nyögni.. de apám mossa kezeit, mert "minden az én döntésem volt". Folyamatosan azzal nyaggatott, hogy hagyjam abba a vendéglátós munkát, milyen dolog ez, de egy szóval nem segített volna, hogy akkor mégis honnan szerezzek a megélhetésemhez elég pénzt. Most szeptember közepéig van munkám, úgyhogy munkakeresés van, ez volt az ő tanácsa: "ha szeptember x napjáig van szerződésem, akkor másnap az első dolgom legyen bejelentkezni munkanélkünek." Teljesen kiakadtam, nagyon megharagudtam rá, hogy még ennyi apai érzés nincs benne, hogy legalább egy picit biztatna, nem, alapértelmezés nála, hogy úgyse találok munkát, mert ő se talál. Szóval igen, az én csőröm is tudja bántani, ha valaki elé ezeket a dolgokat csak odapakolták és nem küzdött kínkeservesen éveket. De ettől még lehet jó ember, azok idegesítenek, akik nem tudják, hogy ők szerencsések és nem becsülik ezt meg.
2013. júl. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

én 39F vagyok, én se jutottam semmire, engem se támogattak semmiben, sőt, amim volt, még azt is elvették tőlem...Budapestről elköltöztettek vidékre, ahol nekik mindegy volt, mert nyugdíjasok már.

Nehéz talpra állni valóban így, (de én nem a szüleimet okolom emiatt, sőt, bár apám már meghalt, ennek ellenére szerettem) de én ezt inkább annak tudom be, hogy rossz példa volt előttem, rossz volt a környezet, és ezen nem tudtam, tudok túllépni. Szüleim mindig kicsiben gondolkodtak, nem mertek soha semmibe belevágni, amibe meg ha bele is fogtak, kudarc lett a vége.

És sajnos ilyen vagyok én is, emiatt.

Ez inkább pszichológia.

2013. júl. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
Nem a fatert kéne okolni, hanem tenni valamit, hogy jobb legyen!
2013. júl. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

teszünk! tisztelt utolsó hozzászóló nem tudom elolvastad-e alaposan, de egyetemre jártam pénz nélkül eladósodtam a diploma érdekében, az első hozzászóló pedig szintén egyetemre jár, PÉNZ NÉLKÜL!


Úgyhogy csak óvatosan az okoskodó szavakkal, mert Küzdünk, nem is akár milyen körülmények között.

Aki pedig velünk egykorú, (20-as évek vége, 30-as évek eleje) és mosolyogva ébred reggel mert mindene megvan, azt az apukája olyan helyzetbe tette, ahova mi, jobb esetben is csak majd csak 20-25 év múlva jutunk el, miután visszafizettük a diákhiteleinket.

2013. júl. 16. 16:56
 5/7 anonim ***** válasza:
42%

Sírj akkor tovább. Senki se mondta, hogy menjél egyetemre pénz nélkül, azt se hogy vegyél fel diákhitelt. Apád olyan amilyen! Te nem tehetsz róla hogy ilyen családba születtél, és akikre irigykedsz, azok se tehetnek arról, hogy gazdag családba születtek. Járjanak lehajtott fejjel, akik utóbbi helyzetben vannak, azért, hogy neked könnyebb legyen?!


Saját életeddel foglalkozz, és ne arra az emberre irigykedj, aki a szüleitől házat kapott érettségire. Ez semmi más mint anyagiasság, meg kicsinyesség.


Jobban hiszed magad tőlük (nem értem mire fel) de közben állandóan az ő életükön, meg családi helyzetükön nyámnyogsz.


Oké, sz@r iszákos apád volt/van, tény. Tudsz ellene tenni? NEM. Azért mert másokra irigykedsz, változik a helyzeted? NEM. Akkor meg van értelme nyafogni rajta? NINCS!


"Egy 30 éves f a kérdező, aki nem tud a nulláról előrébb jutni."


Ezért is az apád a hibás, hogy önerőből se vagy képes előbbre jutni?



Több nyelvet beszélsz? van diplomád? Akkor mit keresel még itthon?


Azért mert te életképtelen vagy, ne az apádat hibáztasd, hanem csakis magadat.



Magyarországi fizetésből te ne akarj se családi házat, se fiatal autót venni. Ez csak akkor sikerülhet, ha valami nagyon pro vagy a nagyon piacképes szakmádban.


25F

2014. jan. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
te arrogáns fa.szkalap! anyáddal beszélj így! nem a popókádból rántottál ki!
2014. jan. 23. 22:11
 7/7 A kérdező kommentje:
most nézem 25 éves takony
2014. jan. 23. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!