Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nincs Facebookod?...

Miért nincs Facebookod? Facebook nélkül nem érsz annyit mint aki fent van az oldalon?

Figyelt kérdés

Akinek nincsen annak mi az oka, hogy nem csatlakozik?

Én nem vagyok fent és jópáran vannak akik ezt nem tudják hova tenni. Nem értik, idézem „hogyan lehet nélküle élni?”

Nem tudok "rendes" indokkal szolgálni, egyszerűen nincs rá szükségem. Ha lenne se használnám, ergo minek? Nekem nem hiányzik. Többen próbálnak rábeszélni mert: rengeteg dologról maradok le, könnyebb a kapcsolat tartás, jobban megismerhetjük egymást, a mai világban akár már ciki ha nincsen stb. Van pár dolog amivel én is egyetértek, de továbbra sem tudom elhinni, hogy nekem mennyire hiányzik. Amit nem tudtam azt eddig is megkérdeztem telefonon, e-mail-ben, a barátaimmal ha akartunk találkoztunk vagy telefonon beszéltünk. Ez mostmár egyre ritkább. Sok társaságban csak a Facebook a téma ehhez én ugye nem tudok hozzászólni. Ezek azok az okok, amik miatt elgondolkodok azon, hogy érdemes lenne regisztrálni. Viszont én nem szeretnék, mint mondtam nem érzem létfontosságúnak. Nem is használnám, ami miatt valószínüleg szintén csak csesztetnének. Nem szeretnék regisztrálni, ha majd szeretnék akkor fogok is, de nem akarok mások ráhatása miatt. Nagyon furcsa és valóban hátrányban részesül az aki nincs fent az oldalon? Érdemes lenne mások kedvéért regisztrálnom? Akinek szintén nincs, miért?

Válaszaitokat előre is köszönöm és bocsánat, hogy kicsit hosszú lett!



2013. júl. 12. 22:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Van telefonom, emailem, skypom, ha vkivel beszélni akarok, bármikor megtehetem. Egyébként meg jobb dolgom is van, mint képeket feltöltögetni magamról hogy idegeneknek imponáljak vele.
2013. júl. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
77%

Nekem sem volt elég sokáig.

Tavaly regisztráltam fel rá, mert ugye érettségi előtt álltunk és ott volt az osztályunk csoportja és minden infó ott lett megosztva, így hogy hamarabb tájékozódjak meg könnyebben tudjam a kapcsolatot tartani azért regisztráltam csak fel.

Amikor vége lett az érettséginek már egyre jobban kezdtem elhagyni az FB-t, egyszerűen én sem érzem létfontosságúnak. Az tény hogy még mindig megvan, de heti 2 alkalommal ha felmegyek rá, akkor is csak akkor ha valaki rám csörög hogy menjek fel mert mobilról van és beszélni akar velem mert ugye az ingyen van... Én kb ilyenkor használom, de nekem beszélgetésre ott a skype, sok ismerősöm azt használja.

Vannak ismerőseim akik furcsálják de beismerték hogy totál igazam van hogy nem használom mert úgy kevésbé zaklatnak a baromságokkal.

Én elvagyok nélküle egyedül, a chatet használom de már most van több mint 1 hónapja hogy egyáltalán nem léptem be. Ha már beregisztráltam törölni nem fogom már mert azért jó ha van, de nagyon ritka nap lesz az amikor én belépek az is biztos.

2013. júl. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem miattuk rohadtul nem kell, sőt nem is olyan nagy szám. Jó oké a sok tini majomnak az, de nekem hányinger keltő amit ott csinálnak, játszák az eszüket, nyomják a sok hülye idézetet amiről fingjuk nincs, teszik az eszüket játszák a kemény gyereket a kiírásokkal, írogatják a sok hülyeséget hogy szám üzibe és megmondom bejössze-e meg hasonló fa**ságok amiktől az agyam elszáll. Szerintem nem sokat veszítesz lehet most még jobban elmegy a kedved tőle :D

Én is leginkább azért használom mert van ott egy oldalam amit naponta frissítek mert már elég sokan vannak és nem lenne szívem csak úgy ott hagyni őket mert jó fej srácok, úgyhogy csinálom és szállítom a híreket :D

2013. júl. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azért nincs, mert akikkel akarom, azokkal tartom a kapcsolatot napi/heti szinten személyesen. Akikkel meg nem akarom, azok meg az interneten keresztül sem érdekelnek jobban, mint a való életben. Még soha semmi fontosról nem maradtam le amiatt, hogy nincs facebookom. Sőt, inkább még előny is, mivel az összes ismerősöm, akinek van, egymás háta mögött mindig egymás megosztott képeit meg linkjeit fikázzák, meg "kémkednek" egymás után. Folyton azt nézegetik, hogy kinek hány ismerőse van, hol bulizott legutóbb, kivel jött össze, kivel szakított, stb., aztán ezekről pletykálnak.

Mivel én nem írok ki ilyeneket magamról az internetre, rólam nem tudnak meg személyes információkat, csak akkor ha én elmondom nekik, így legalább nem vagyok kitéve a rosszízű pletykáiknak. :)

2013. júl. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sincs, Kérdező, és az indokok nagyjából hasonlóak, melyeket írsz. Még annyit, hogy nem tetszik az ilyen nyilvántartás - mindenki mindenről mindent tudni vél. És valójában nem tud semmit. Egy felszínes virtuális dolog az élő eleven találkozást nem tudja helyettesíteni. Azt is tudni kell, a feltett képek,anyagok a fb tulajdona lesz - ez állítólag a belépéskor olvasható apró betűkkel, mintegy mellékesen. De joga van a fb működtetőinek a feltett képeidet használni.
2013. júl. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 10 éves korom óta van...de amúgy full felesleges...
2013. júl. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Régen én is Face ellenes voltam, de már egy csomószor hasznát vettem annak az oldalnak, mert lehet rajta chatelni is. Úgyhogy már nem vagyok Face gyűlölő, szerintem jó dolog, hogy az emberek bármit megoszthatnak és még beszélgetni is lehet.
2013. júl. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nincs Facebookom, sőt, FB-ellenes vagyok.


Egyrészt semmi szükségem rá. Kapcsolattartásra ott a skype, az e-mail, vagy azzal, akinek nincs netje, a telefon. Új arcok megismerésére ott vannak a különböző fórumok. Tájékozódásra az egész Internet.

Ha valami megosztanivalóm van, azt letudom egyénenként azzal, akivel megosztanám. Akit csak felületesen ismerek, vagy csak hivatalos okokból van vele a kapcsolattartás, annak nem vagyok kíváncsi a magánéletére, ő se legyen kíváncsi az enyémre.


És igen, a magánélet. A FB üzletpolitikájától egyszerűen hánynom kell. (A Google-től szintén, ahol kikerülhető, ott nem is használom a szolgáltatásait, és gondot fordítok rá, hogy ne trackeljen).


Ott van aztán a "szerepek összemosása" téma. Lehet nyitottnak lenni, de NEM ugyanaz tartozik a haverokra, a családra, a hobbitársaságra, a kollégákra, a főnökre, a HR-es vadászpincsikre, az ezer éve nem látott osztálytársra, akivel ugyan két szót se beszéltél, de csak úgy bejelöl, te meg "miért ne" alapon visszajelölöd, mégis, a Facebook ezeket szépen összemossa. Így aztán rengeteg, egyébként nem kínos téma kínossá válhat.


Nem kell a rosszakaróidnak, a reklámcégeknek, a kormányhivataloknak (lásd PRISM botrány) erőlködniük, szépen kipakolnak magukról mindent a népek egy helyre, valós adataikkal. Én nem akarom megkönnyíteni ezek dolgát, és nem, nem azért, mert takargatnivalóm van, hanem mert senkinek semmi köze a magánéletemhez, akinek meg van, azzal meg egy ennyire vitatott, sok problémát felvető felületen fogom megosztani.


Na meg ott ez a szép "social engineering" téma, gyakorlatilag párév lefolyása alatt a Facebook (egyebek közt) átformálta a társadalom hozzáállását számos dologhoz - például a magánélethez. Hogy hová vezet ez a folyamat? Nem hinném, hogy jó irányba. De lassan elérünk egy olyan világba, ahol egy puszta felületen egy ember életének minden aspektusa visszakövethető lesz csecsemőkorától kezdve (mert anyuka kipakolta) vénségéig.


És persze ott vannak a legveszélyeztetettebbek, a fiatalok, akik még nem tanulták meg felelősségteljesen használni az internetet, aminek ott az a kínos tulajdonsága, hogy nem felejt.


Kamaszként én is (és kb. minden ismerősömre igaz) irdatlan sok olyan hülyeséget csináltam, amire nem feltétlenül vagyok ma már büszke, de legalábbis, örülök, hogy ezek csak gyűrött füzetlapokon és filmes, előhívott fotókon (aminek a negatívja nálam van) őrződtek meg. Ha lett volna tizenéves koromban Facebookom, most rém gázul érezném magam miatta. (Persze, "elméletben" törölhetsz FB tartalmakat, talán még mielőtt valaki lementené, de voltak ugye gyanús esetek, hogy ezek a letörölt dolgok a szerverükről nemigen tűntek el..)


Szintén problémának tartom az erőltetést, a kényszerítést, hogy pontosan népszerűsége miatt egyre "nehezebbé" válik az élet Facebook nélkül. Sok HR-s cég szerint ha nem vagy Facebookon, nem is létezel (vagy bizonyára gyanús alak vagy). Sok iskolai, munkahelyi témához szükségessé válik, holott egy régimódi e-mailes levlista is pont megfelelne a célnak, vagy egész egyszerűen egy gyorsan összedobható honlap. És a kérdező által is említett "minden a FB-ről szól" marhaság. A cég gyönyörűen elérte, hogy a felhasználói, de sokszor még az ellenzői is önkéntelenül reklámokká, szócsövekké váljanak.


Haszna persze bizonyára van az FB-nek, nyilván lehet érett, felelősségteljes módon is használni, de rengeteg más módon is megoldható a kapcsolattartás, a tartalommegosztás, ellenben hátránya sokkal több van.


Folytathatnám még, de hosszúra nyúlna.

2013. júl. 13. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

javítás:

*azzal meg NEM egy ennyire vitatott

2013. júl. 13. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
100%

Nekem sincs, nem is tervezem, hogy lesz. Megvagyok nélküle. Ha valaki felhozza, csak annyit válaszolok: Szívem, én nem létezem és ez így jó nekem :D

Így is naponta nézem az e-mail-jeimet, hátha még lenne facebook-om is!Hajjaj!

Karrierista típus vagyok és nem akarom kitenni magam annak, hogy olyat találnak rólam, ami hátrányomra válhat. Van más oldal, ahol ezen a téren fényezhetem magam.

Szerencsére az én társaságomban nagyon ritka a facebook téma.Ha valakit meg el akarok érni, megvannak hozzá a kapcsolataim.

Ne érezd magad hátrányban ez miatt, én sem teszem.

Nem Valószínű, hogy valaha is regisztrálni fogok.

2013. júl. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!