Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek is egyformák az...

Szerintetek is egyformák az emberek?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy ma az a menő, mikor senki nem csinál semmit, nem tanulnak a diákok, a facebookon él mindenki, a kisgyerekek "csajoznak/pasiznak", mindenki cigizik, azt állítják a fiatalok, hogy van egyéniségük, stílusuk, de nincs, mert mindenki egyformán hordja a haját, ugyanolyan ruhákban járnak stb. TISZTELET A KIVÉTELEKNEK, mert hát azok is vannak!!! De a többség az ilyen, és szerintem ez már túl elfajult, "nem erre van szüksége a világnak"! Ti mit gondoltok?

2013. júl. 14. 01:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Sokan tényleg csak utánozzák a tömeget, mert menők akarnak lenni, különben kinézik őket a csoportból. Így aztán nagyjából mindenki ugyanolyan zenét hallgat, ugyanúgy öltözködik stb. Én szerencsére sosem voltam ilyen.
2013. júl. 14. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én tegnap voltam a Balatonon, igen, a csajok és pasik is mind egyformák voltak. A lányok vonaglottak, dobálták a hajukat, narancssárga volt a bőrük a szolitól vagy miazistentől, a fiúk meg mind dinnyehordók voltak. Üde színfolt volt, hogy ma már nem fekete, hanem koreai fiúkkal divat járni, no, azok is mind egyformák voltak, nem csak arcra, de szénné voltak égve a naptól/szolitól, és mindnek konnektorfrizurája volt. Vágytam már látni egy "átlagos" kinézetű embert.

Persze lehet, hogy ugyanezt látnám egy kisebb város fő utcáján is, de szerencsére ritkán járok arra.

A mikrokörnyezetemben csak pletykásságban egyformák az emberek, de ebben sem állok sorba.

2013. júl. 14. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a konformitás. Teszteld csak le; kérdezz meg jó pár embert, fiút, lányt, hogy milyen az ideálja, milyen párra vágyik. Felsorolnak neked tulajdonságokat, közben számold meg, hányan mondják ki az ,,átlagos" szót. Mondok neked egy másik példát; biztosan láttad már a Nevem senki, Terence Hill-Henry Fonda western-t. Fonda, azt mondja Hill-nek; ,,Csillogsz, villogsz mint a bordély kilincse...míg valaki el nem talál" Manapság is, ha valaki tényleg egyéniség, és ezt a külsején is kimutatja, azt az emberek megszólják, kibeszélik, rosszabb esetben bántják is. (lásd: Szelíd motorosok)

A média, a kereskedelem, mind-mind hamis illúziókkal győznek meg téged, ha olyan leszel, mint az X-Y ,,celeb" (de utálom ezt a szót...), ragadnak rád a csajok, megfordulnak a kandúrok, stb. Manapság azt látod mindenütt, hogy ,,légy szabad", individuum, egyéniség, de amint észrevetted, csak egy nagy birkanyájat látsz mindenütt :D Vagy a jó öreg piros lámpa effektus. Egy hülye átmegy rajta, 3-4 biztos menni fog utána :D Észre sem veszik az emberek, hogy a kereskedelem a maguk ízlése szerint formálja őket. Erre van igény... Egy haladó szellemű társadalomban nincs is ezzel gond, de Magyarország attól még igen messze van.

2013. júl. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hú, de jó, hogy vannak itt értelmes, nem egyformán gondolkodó emberek! Akkor jó, ha nem csak én látom így!

De a mondanivalómat már dalba is öntötték :D

http://www.youtube.com/watch?v=IOSw0_mdaew

2013. júl. 14. 12:14
 5/6 anonim válasza:
Ha az emberek egyformák lennének, valami nagyon nem stimmelne..
2013. júl. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a legtöbb igen mivel a mainstream médiát nézik, iskolába és munkába járnak, és nincs bennük semmi egyedi, az agyuk teljesen kivan mosva
2013. júl. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!