Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek minden roma egyforma?

Tapa kérdése:

Szerintetek minden roma egyforma?

Figyelt kérdés
2013. júl. 14. 11:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted minden fehér egyforma?
2013. júl. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem. Miért lenne minden roma egyforma?
2013. júl. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%

Igen.

Mind egy szálig rózsaszín belülről, és mindnek 206 csontja van.

2013. júl. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
73%

Szia! Én is az vagyok.

11 éves lány vagyok.

Nem,nem monden roma egyforma.A mi családunk nem olyan,mint amirõl mostanság beszélnek.

Apukám ügyvéd õ roma.

Anyukám kozmetikus õ pedig magyar.

Én és a bátyjám,nagyon jól tanulunk.

Én vagyok az osztály legjobb tanulója meg egy masik fiu.


Tehát :nem

2013. júl. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Már megint a roma kérdések...Nincs két egyforma ember.
2013. júl. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
97%

A negyedik válaszolóval egyetértek, kivéve, hogy elkeserítő, ha ilyen helyesírással ő az osztályelső...


De az én anyukám is roma (apukám nem), én ügyvéd lettem, nem züllöttünk el, se a tesóm, se én...

Szóval nem, nem egyforma mind!

2013. júl. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
ennek örülök, hogy nem minden magyar aszt gondolja, hogy minden cigány egyforma .(köszönöm a válaszokat)
2013. júl. 14. 17:35
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

#4 szemmel láthatóan érintőképernyős hibákat hagyott csak, tehát írhat ő jól rendes eszközzel!


Kérdező! Az emberek többsége nem gondol egy egybefüggő masszaként semmilyen csoportra. Kevesen vannak, akik nem jutnak túl az egybites nézeteiken, és túl sokan azok sincsenek, akik inkább mérgükben rasszisták csak. Ugyanúgy előfordul a cigányok közt is ilyen is, olyan is. Amint bizonyára látod nap mint nap, egybitesből talán kissé nagyobb köztük az arány, mint te vagy én szeretnénk. Tisztában kell lenned azzal is, hogy ők azok, akik szégyent hoznak mindkét népükre. A ránézésre tudható népükre is, és a személyi igazolványukban, hivatalosan rögzített hovatartozásuk szerinti népükre, és hazájukra, ahol őseik nyugodnak. Ilyesmibe belegondolni se szeretnek, ki tudja, miért.


Jó lenne, ha megbékélnének valahogy, és a gyermekeik érdekében összefognának mindenkivel, aki sajátjának tekinti az ügyüket, és megoldanák együtt, helyi eszközökkel, hogy éhezni, vagy éhezéstől félni már csak ne kelljen. Érthető persze, hogy a segítő nem hagyhatja abba a fölösleges dolgokra költekezést helyettük, és amíg annyira se hajlandók a gyerekeikért, hogy a dohányzásról "lemondjanak", hogy várhatnánk, hogy az ivászatról meg a szerencsejáték-függésről hajlandók legyenek áttérni az élet-függésre? Aki normálisan beszélni nem hajlandó, még ha tudna se, és még a hangja is nagy, hogy lehetőleg az ő ostoba ökör pofája legyen a cigányság arculata, az most komolyan, mire való mint ember? Ha már saját maga szerint se hivatott ennél többre? Inkább éhezik és éhezteti a gyerekeit akkor is, ha valahogy, nagyon szűken ki lehetne jönni abból a pénzből, amit havonta hozzávágnak! Mit hisz vajon?


Ismerek olyan cigány családokat, akik nem túl okosak, nem túl műveltek, és nem is igazán szerencsések, de olyan szépen beszélnek egymással, olyan tündéri gyerekekre büszkék nap mint nap, olyan nyugalom járja át a kis házukat, hogy irigye lenne a magyar népmesék mélységesen jólelkű szegény embere is. Van ott is balhé, de nem folytatódik, mikor elmondja mindenki a magáét, és nem elnézik egymásnak az ilyesmit, hanem megbocsátják. Enni mindig van mit, még ha tészta van tésztával, akkor is. És ahol tudnak, segítenek annak, akinek tudnak. Jobban, mint aki bővelkedik a javakban, és megtehetné, hogy meg is oldja a problémát. Én ezt látom köztük is: megtalálom azokat, akiket érdemes benn tartani az életemben, akikre jutni kell időnek, mert hozzátartoznak azon kevesekhez, akiknek nyugodt szívvel segít és ajándékoz az ember, mert tudja, hogy ugyanúgy adnak ők is, és adnának akkor is, ha sose kapnának semmit, legfeljebb csak egy kis barátkozást vagy együttérzést.


Egyszóval igen sete kérdés ez, töprengj szerintem és árnyald kicsit, aztán tedd fel úgy! :)

2013. júl. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
Telefonról irtam... -.-
2013. júl. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
30%
Kedves 8., szerinted a "bátyjám" az érintőképernyős hiba????
2013. júl. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!