Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha nincs 110 000 forintom a...

Ha nincs 110 000 forintom a sírhely újra megváltására, mi történik a maradványokkal?

Figyelt kérdés

Budapesti temető, idén jár le a 25 év. A megváltási díj számomra jelenleg kigazdálkodhatatlan összeg. (A sírban 2 koporsó van- számomra ismeretlen emberek maradványaival- és apám urnája.)A sírt kiürítik idén mindenképp, vagy csak akkor, ha valaki pont ezt a sírhelyet kívánja nyughelyül vásárolni? Ha csak apám urnáját szeretném megőrizni, van erre lehetőség?

Köszönöm, ha valaki megosztja velem a tapasztalatait.


2013. júl. 22. 07:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem váltod meg ismét, akkor valószínű, hogy kiürítik és ismét "eladják" a helyet.


Viszont nem vagy köteles egyszerre újabb 25 évre megváltani, akár csak 1-2 évre is megválthatod, és akkor most csak a 110 ezer Ft töredékét (= 1-2 évre eső részt) kell most kifizetned, annyival esetleg most meg tudsz bírkózni.

Legalábbis minden más temetőknél, egyházaknál ez így működik! Járj utána te is!

2013. júl. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ma felhívom őket. Tegnap néztem utána az áraknak, a rendeletben csak a 25 éves díjat találtam meg. Gyerek voltam még, mikor apám meghalt, így igazából sosem voltam tisztában az ilyen díjakkal és ügyintézéssel. De tény, hogy sokkolt az összeg.
2013. júl. 22. 08:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Oké, de kérdezz rá náluk arra is, hogy:

pl. az én szüleim sírjánál azt mondták, hogy amelyik évben a 25 év letelik, annak a naptári évnek a dec. 31-ig tekintik rendezettnek a megváltást. Tehát a mi esetünkben év elején történt a temetés, de dec. 31-ig szólt a megváltás.

Jó neked is tudni, hogy ha neked is nem naptári naphoz, hanem esetleg az adott év végéhez lehet igazodnod.

2013. júl. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is csak 25 évre lehet megváltani, Azt viszont megteheted, hogy exhumáltatod édesapád urnáját, és egy olcsóbb (esetleg urnasírba) temetteted. Sót, az urnát haza is lehet vinni, erre is van lehetőség.

Ja, nem tudom, vallásos vagy-e, de templomokban is lehet elhelyezni urnát, ez pl. nálunk 25 évre 10000 Ft.

2013. júl. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!