Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagyon komoly problémáim...

Nagyon komoly problémáim vannak, mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

18 éves budapesti srácc vagyok.Jövőre éretségi.Ha át is megyek szerintem nagyon gyenge lesz az eredmény,mert tanulási nehézségben szenvedek gyakorlatilag most így nyáron kijelenthetem higy azinte semmit nem tudok tanulmányilag pedig 4.6-os átlagot szenvedtem ki,rosszabb a memoriàm a korombéli emberekétől,helytelenül és csunyàn irok,a matek meg csoda hogy hármas.angolbol talán 4/es,az angollal együtt nèmetből is idén 5-s lettem de nem tudok még alapszinten se rendesen komunikálni a kétnyelvből.szoval a tanulmányaim kilátástalanok.

anyagi helyzet:pocsék segélyen élünk nagy az adossàg,de most reménykedek hogy anyu eltudja intézni az önkormányzati ösztön díjat.szüleim:idősebbek,nem dolgoznak,nincs normális végzetségük,,kb 5millió ft adosság fog majd rám szàllni.és nincs aki tudna segíteni,túl kicsi a család.6fő

Ez a helyzet, a retegésem a jövőm miatt még az érzelmeim se alakultak ki.egyszer sem voltam szerelmes.barátnőt szóba se kell hozni.

szerintem más már elgondolkodna h van-e értelme tovàbb élni?az a szerencsém hogy nem vagyok depreszíos alkat,nem piálok vagy cigizek vagy rosszabb.csak a lelkem mélyén szomorkodok.amúgy minden barátom ismerős életvidám normális embernek tart.csak ez a sok probléma nyom engem

Bármilyen tanàcs,ötlet,vigasz jól esne.

köszönöm



#18 éves #komoly problémák
2013. júl. 23. 01:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Na én a tanulásban még rosszabb vagyok, csak nekem érettségizni se fog sikerülni, bukdácsolás meg minden. Én inkább megszerettettem magammal azokat a melókat, amiket így is el tudok végezni. Szerintem csinálj egy-két OKJ-t, az könnyebb sokkal, és többet is ér valamennyivel.

Úgy vagyok ezzel, hogy a kedvenc éjjelnappalimban is állandóan mosolyog az eladó csaj, akkor én miért ne? Érted... Pedig ő se keres többet mint amennyit én tudnék.

Az adósságot egyelőre rakd félre, ne azzal törődj, mert bár csúnyán hangzik, de nem te kérted kölcsön. Először legyen a cél az érettségi ha megy, aztán OKJ, aztán az, hogy meg tudj / tudjatok élni a fizudból, ÉS ha ez már úgy-ahogy megy, akkor törődhetsz az adóssággal. Komolyan, egyszerre csak 1 dologgal foglalkozz, mert engem is egyszer elöntött a para, hogy nagyjából minden kilátástalan, és nem haladtam sehova csak majdnem belebetegedtem. de ha 1-esével veszem a bajokat, akkor könnyű.

2013. júl. 23. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ.

am a tanulás nem megy jól nekem.a jó átlag úgy lett hogy ötös dolit irtam amit már aznap elfelejtettem.

az még egy kis bibi hogy nem tudom hogy megmarade a lakás mire nekem lesz-e éretségim.

2013. júl. 23. 02:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Adósság csak úgy nem fog rád szállni. Öröklésre gondolsz? Mert az úgy van, hogy lemondhatsz róla - de akkor a teljes örökségről. Pl. örökölsz 100 Ft-ot érő házat, az adósság 20 Ft, akkor 80 Ft az örökséged (ha eladod a házat és abból kifizeted).

Viszont ha örökölsz egy 100 Ft-ot érő házat és 120 Ft adósságot, akkor lemondhatsz mindenről, buktad a házat, de adósságod sincs, nem kapsz semmit.

Bár nem tudom, hogy pontosan mi az az öt milka adósság, de ha az öröklésre gondolsz, amiatt ne aggódj.


Viszont nem ártana minél előbb szétnézned, hogy milyen munkához lenne kedved és tanulj valamilyen szakmát. Asztalos, autószerelő, villanyszerelő, vízvezeték szerelő, bármi, amihez kedved van.

Nézz szét, hogy hol tudnád tanulni. De a helyedben azt is megpróbálnám (nem tudom, hogy működne-e), hogy már a nyáron beállnék valahová, ha kell ingyen is dolgozni, még van egy hónap. Suliidőben is egy-egy délután bevállalható. Pl. ha kitaláltad mi lennél, akkor az illető szakembereket megkeresni és felajánlani az ingyen segítséget betanításért cserébe. Pl. ha van valamilyen műhely, vízvezeték szerelő, bárki, megkérném, hogy mehessek vele, elvállalnám a takarítást meg szerszámadogatást.

Ez azért lenne jó, mert később szakmailag is tapasztaltabb leszel, másrészt sosem tudod, hogy mikor fogják azt mondani, hogy kell nekünk ez a srác, vegyük fel dolgozni, mert ügyes....


Én irodai munkával jártam úgy, hogy bekerültem aktakukacnak meg helyettesítgetni, pár hét múlva felmondott az egyik kolléga, a főnöke meg közölte, hogy megkapom a helyét, mert jól dolgoztam amikor ott besegítettem helyettesítéskor, pedig akkor még a szükséges végzettségem sem volt meg. Azt mondta erre, hogy nem baj, őt az érdekli, hogy pontosan és ügyesen dolgoztam.

2013. júl. 23. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Biztos ,hogy le fogsz tudni érettségizni, ez miatt ne aggódj, és ne hogy azt hidd hogy csak te vagy "gyenge", szerintem a fiatalok 70%-a ugyaz ezt érzi.Ilyen anyagi körülmények mellett gondolom továbbtanulásra nem lesz lehetőséged, de ha elmész dolgozni akkor már fent tudod magad tartani. Az adósság is olyan dolog, hogy nem minden tartozás örökölhető, ennek utána kell nézni, itt is vannak kiskapuk, mint mindenhol. A szerelem meg majd jön nyugi :D no para , Jó istenke veled van , látja hogy jó fiú vagy nem fog cserben hagyni ;)
2013. júl. 23. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Biztonság kedvéért beadnék vagy beadatnék szüleimmel egy kérelmet egy önkormányzati lakásra, hátha. Ha nagyon rossz a helyzet, el lehetne adni a lakást és megszűnt a tartozás, lehet még maradna is valami pénz belőle.
2013. júl. 23. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

a hitel amúgy svàjci frankos 80ezer ft-os tőrlesztéssel havonta ami gyűlik.

diákmelo már ilyenkor esélytelen.túljelentkezések vannak.ha van melo az nyelvet kér vagy nem vagyok rá alkalmas.

2013. júl. 23. 02:27
 7/8 anonim ***** válasza:

sziamia:)

nagyon szomorú, amiket írtál. a sok gond miatt érzed magad úgy, ahogyan megfogalmaztad. talán az baj, vagyis nem baj, de sokat aggódsz a jövőd miatt. próbálj egy kicsit a jelennek élni, és ne mindig a gondok legyenek a szemed előtt:)

majd úgy is minden kialakul, kár előre aggodalmaskodnod, azzal nem oldasz meg semmit.

legyen hited abban, hogy minden rendben lesz. nagyon fontos, hogy higyj. annyi erő tud adni:)

neked nehéz időszak ez, de tudod hogy szokott lenni...minden nehéz időszak után következik egy sokkal jobb időszak:)

az, hogy nem a legjobb a tanulási átlagod ( de amúgy amit írtál, szerintem nagyszerű ) az még nem azt jelenti, hogy nem mész semmire.

annyi ember van, akinek még ennyire jó jegyei sem voltak, mégis mennyire sikeresek.

nem feltétlenül ezen múlnak a tanulmányi kilátásaid.

az adósság elhiszem, hogy aggaszt, az nem is egy egyszerű dolog, de nem tehetsz róla, fiatal vagy, nem is tudnál még nagyon ilyen téren besegíteni.

de már te is idősödsz úgymond, lassan majd lesz vmi szakmád, vagy majd olyan sikered lesz, hogy könnyen keresheted a pénzt:)

sosem szabad feladni a vágyaidat.

ne rettegj, ne gondolkozz, próbálj annak örülni, amid van, és hidd el, hogy majd egy idő múlva azt fogod magadnak mondani, hogy miért is idegeskedtél annyit:)

az érzelmeid is kialakulnak majd, most nem volt még időd arra sem, de nem vagy lemaradva, a barátnőkről sem:) nincs arra sem szabály, hogy mennyi idősen kell barátnődnek lenni.

rengeteg csalódásból kimaradsz, lásd ebben is a jót:)

olyat meg ne tegyél fel magadnak kérdést, hogy van értelme az életednek vagy sem...mert VAN ÉRTELME TESSÉK EZT MEGÉRTENI!:)

azért létezel, mert van értelme, van vmi feladatod, nem véletlenül vagy:)

ne szomorkodj, minden rendben lesz:)

bármilyen kérdésed van, írj nyugodtan:)

lássuk azt a kedves, vidám, mosolygós arcodat:)

sok sikert:)

2013. júl. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én nem diákmelóra gondoltam, hanem önkéntes, ingyenes munkára.

Nem hangzik jól elsőre, de mégis előnyt jelenthet: gyarapíthatod a szakmai ismereteidet, az önéletrajzodban jól mutat, ismeretségeket szerezhetsz

2013. júl. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!