Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire válaszoltok szívesen...

Mennyire válaszoltok szívesen szituációs kérdésekre?

Figyelt kérdés

Ha valaki olyanokat kérdez, hogy egy adott helyzetben mit csinálnátok, ha megtörténne veletek.

Lehet akármilyen szituáció, jó és rossz is. Hogy tetszenek nektek az ilyen kérdések?


2013. júl. 23. 16:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Jók az ilyen kérdések abból a szempontból, hogy ha komolyan elgondolkodom rajta, tanulok belőle. Ha úgy sejtem, nem fiktív a történet, akkor az ilyen kérdésekre nagyon körültekintően szoktam válaszolni. Még abban az esetben is, ha történt velem hasonló, és komoly tapasztalatok vannak mögötte. Mindig szem előtt tartom, hogy nem vagyok a másik ember helyében, így kerekperec nem mondhatom meg mit tegyen, inkább csak a véleményem mondom el, és lehetőségeket vázolok. A kérdező meg majd eldönti, mi neki a legjobb.
2013. júl. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Semlegesek általában.


Egyrészt fiktív helyzetek fontolgatásakor néha egyféleképpen cselekednénk, viszont ha az adott helyzet valóban kialakulna, akkor eltérően lépnénk az addigi elképzelésünktől.


Másrészt az ilyen kérdések sokszor komplexebb és elvontabb témát tömörítenek össze egy banálisnak tűnő helyzet formájában, tehát a következtetés amit ilyenkor a résztvevők levonnak a másik válaszából, az nem mindig jut tovább a válasz felszínességénél.

2013. aug. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!