Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vannak előítélettel az...

Miért vannak előítélettel az emberek, hogy egy "gyerek" nem tud főzni?

Figyelt kérdés
15 éves fiú vagyok. Sokszor hallom mamámnál, vagy bárhova ha megyek, hogyha "dicsekedek" mit csináltam, csak nevetnek, meg ja persze, nem hiszem én azt stb. Már az 5 éves uncsitesóm is azzal jön, hogy a fiúk nem tudnak főzni, vagy /egy kicsit más/ nem engedi, hogy befonjam a haját, mert a fiúk ahhoz sem értenek, pedig szerintem különben megcsinálom egy pár embernél. Például ma mondjuk teljesen egyedül csináltam kakaós tekercset, és olyan lett mint a bolti, de sok más süteménnyel, főétellel, levessel leptem meg a szüleimet mikor hazajöttek a munkából

2013. júl. 26. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem csak poénkodnak.
2013. júl. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát nem hiszem. Elkezdek valamit csinálni és szó szerint kiveszik a kezemből, mert úgy is elrontom, holott.., meg folyton kritizálnak, hogy így kéne csinálni, úgy kéne csinálni, amikor meg egyedül vagyok, nem szól bele senki, és az esetek 90%-ban szó szerint jó dolgok "sülnek" ki, abból amit elkezdek.
2013. júl. 26. 22:49
 3/8 anonim ***** válasza:

Velem is ezt csinálják. De csak viccelődnek.

Átmulattam egy estét az unokabátyámmal, és barátaival, a következő reggelen, másnaposan olyan rántottát csináltam, hogy a még részeg ismerős a nyakamba borult. :D

A hajstílusomat meg mindig megszólják, úgyhogy az természetes, hogy nem engednek a saját hajuk közelébe.


15/f

2013. júl. 27. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a családnak még nem esett le hogy már nem az a kis taknyos gyerkőc vagy aki voltál és képes vagy ilyesmikre. De ha valaki nem hiszi el mi jót csinálsz akkor mutasd meg neki:)
2013. júl. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A #3 válaszolóval nem értek teljesen egyet, viszont a #4 válaszolóval igen. Lehet az a gond, hogy a szemükbe nem nőttem fel még annyira, hogy ilyeneket meg tudjak csinálni. Lehet el kell telnie még egy kis időnek ahhoz, hogy elfogadják, már nem az a kis gyerek vagyok aki voltam. Bár ugye még felnőttnek sem mondhatom magam, és lehet ez is közrejátszik. Mindenesetre nem hagyok fel a "szakácskodással", és megmutatom majd nekik, miket csináltam.
2013. júl. 27. 13:13
 6/8 bumbi02 ***** válasza:

Azért rántotta meg a "főzni tudás" közt van egy pár lépcsőfok:)


Amúgy.. ne törődj velük. Én 15 éves koromban kezdtem el főzni, ma 20 éves vagyok és sok mindent tőlem kérdez anyum. Van amit ő tud máig jobban - magyar konyha -, de modern konyhában, külföldi étkekben engem kérdez:)


Egy szakács

2013. júl. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6

Ezzel tisztában vagyok. :)

Azért hoztam fel ezt az esetet, mert ekkor ismerték el először a "főzés"tudományom. Természetesen tudok bonyolultabb kajákat is csinálni.

2013. júl. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én akár a japán kajákig is elmegyek, ameddig a pénztárcám engedi, mert biztos nem fogok sokat költeni fűszerekre stb. De egy alap kelt tésztát jobban bedagasztok mint a nagyim. Anya hazajött tegnap, és csak leste, hogy lett olyan a kakaós tekercs, mint a bolti. Persze, most nem anyáról van szó, csak ennyire hihetetlen lenne, hogy foglalkoztat valakit a főzés? Sajnos egy kaját nem tudok megmutatni mindenkinek, mint például a rajzaim. Azt vettem észre, hogy az emberek akkor értékelnek /jobban/ valamit, ha látják a menetét, hogy készül el.
2013. júl. 28. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!