Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért csodálkozik sok nő ha...

Miért csodálkozik sok nő ha le "szőkézik" őket?

Figyelt kérdés

Sokan (persze tisztelet a kivételnek), úgy állnak hozzá bizonyos dolgokhoz, hogy: Én ezt nem tudom, Ez nekem nem fog sikerülni, Én ehhez nem értek, stb. Ilyenkor meg sem fordul a fejükben, hogy mások (főleg férfiak) nem tudással születtek, hanem tanulták azt amiket tudnak? (autóvezetés, villanyszerelés, egy TV javítása, stb.) Pl. egy parkolást is megpróbálják 2-szer, ha nem megy elkezdenek hisztizni, közben meg mondjuk a párjuk gyakorolta 50-szer, és úgy persze hogy sikerül. Utána meg meg vannak sértődve ha megszólják őket. Miért könnyebb azt mondani, hogy nem tudom? Miért nem próbálnak meg dolgokat ahelyett hogy csak sipákolnak? Ugyanúgy van kezük lábuk mint egy férfinak, ugyanúgy meg tudnának fogni egy csavarhúzót, egy fúrógépet, egy fűrészt.....

Itt most NEM azokról van szó, akik életképes nők, hanem azok akik tényleg minden apró dolognál úgy hisztiznek mint egy 5 éves kisgyerek, utána meg kikérik maguknak, hogy leszőkézik őket.


2013. júl. 29. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugy van! Szökézd! Ne segits neki! Te vagy a csucs!!!!
2013. júl. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hülye példákat írtál, de valóban vannak olyan nők, akik nem próbálkozósak, az elsőnél feladják. Szerintem ez olyanoknál van, akiknél mindig van kéznél valaki, aki megcsinálja helyettük, de azért megakarják mutatni, hogy megpróbálták. De szerintem nem ettől "szőke" valaki, férfiban is ismerek olyant, aki nem képes megfogni egy csavarhúzót, viszont van elég haverja meg pénze, hogy más megfogja helyette.
2013. júl. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első! Nem tudom mi a bajod, én egy szóval sem állítottam, hogy valakit is leszőkéztem.

Mégis hogy segítsek?

És kinek?



"Hülye példákat írtál"

Köszi.

Csak a hétköznapokból írhattam.

Most bármi mást felsorolhatnék, de aki meg akarja érteni, hogy mi a kérdésem az meg fogja.

2013. júl. 29. 11:59
 4/5 anonim ***** válasza:
Mert sok nő szeret hisztizni és attól érzi igazi nőnek magát ha mással csináltat meg dolgokat.Sokan ezt látták otthon vagy a környezetükben, hogy vannak a "férfi" munkák amikkel meg sem kell próbálkozni, mert azt a férfinak kell megcsinálni. Fordítva is meg van ez pl. vannak olyan férfiak akik lealacsonyítónak tartanák azt, ha nekik kellene kaját csinálni, mert milyen már az, hogy férfi főz, hát az a nő dolga. Én meg pont az ellenkezője vagyok, ha segíteni akarnak is, nem kérek belőle, mert magamnak akarom megoldani, mert tanulok belőle és szerintem izgalmas új dolgokat csinálni. Együtt barkácsolunk a pasimmal, megkérem, hogy tanítson meg erre meg arra, ő meg velem főz vagy nekem főz,takarít is. Szóval ha úgy tetszik különcök vagyunk, de legalább egymásra találtunk :D
2013. júl. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mert kényelmetlen olyan dolgokat csinálni, amiket nem tudsz, főleg ha múlik rajta valami, és még "főlegebb" akkor, ha tudod, hogy a közvetlen közeledben van valaki, aki ért ilyen dolgokhoz.

Ha tök egyedül lenne, és az élete múlna rajta, megoldaná. Kényelmetlen.

Ez egyszerűen egy begyakorolt viselkedési minta. Senki nem szereti a kudarcot, vagy ha elront valamit, vagy ügyetlennek érezni magát, és egyszerűen ahelyett, hogy felvállalnák, hogy oké, lehet, hogy elsőre nem sikerül, inkább meg se próbálják. Kényelmetlen. Ez egy lusta begyakorolt és beidegződött gondolatmenet, ami kényelmesebb, mint a fenti érzés. De egyszersmind nem kell mindenkinek mindent tudnia, és a szívesen adott segítség építő is emberek közötti kapcsolat szempontjából. Nyilván nálad már nem ez a helyzet, és túl lett futtatva a segítség.

2013. júl. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!