Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Névtelenül jelentsem e fel?

Presy kérdése:

Névtelenül jelentsem e fel?

Figyelt kérdés
Van egy kisbolt tőlem nem messze és mindig mikor jövök haza munkából látom részegen ül be kocsiba úgy vezet .Ismerem is utcába lakik nem függ autótól a munkahelye betudna járni ugy vagyok vele hogy felőlem igyon aki akar ,de ha részegen egy rokonnomat vagy barátomat üti el akkor már más kérdés .Mi a véleményetek és miképp kell vkit bejelenteni.

2013. júl. 30. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Feljelenteni fel jelentheted, de vigyázzál mert ha a rendőrök épp a lakásán látogatják meg akkor nem tudják bizonyítani hogy vezetett, éppen ittas állapotban, tehát ezt maximum úgy kellene ha akkor állítanák le amikor épp vezet.

Ilyen esetben az kellene ha egy civil járőrt a közelbe állítanának aki figyelné a tagot majd hív egy járőrt ha látja hogy tényleg vezet és akkor gyors megállítanák valahol a közelben és akkor már bukta a dolog. Viszont ilyenekre nem fogják pazarolni az időt, de mindenképp javaslom azt hogy hívd fel a segélyvonalat és ott érdeklődj rá hogy mivan ilyenkor, és ha úgyvan akkor tegyél feljelentést, mert az ilyen vonalakon tanácsot is adnak ezekre a dolgokra, tehát ezért is nyugodtan hívhatod őket.

De tényleg jobb ha teszel valamit, mert én utálom az ittas vezetőket.

Egyszer a szomszéd lányt ütötte el majdnem valami idióta mert részegen ült a volán mögé és pont itt az utcában sodródott ki fel a járdára félig, a szerencse az volt hogy a lány eltudott ugrani mert volt helye és a tag is rögtön megállt, kiszállt segített neki, meg minden. Csak ezt egy szolgálaton kívüli rendőr is látta hogy ott valami gond van, és mivel az ő házától pár méterre történt így látta is majdnem az egészet, kiment rákérdezett mi a helyzet, mivel érezte a lehelletén hogy ívott így szolgálatba helyezte magát és hívta a kollégáit hogy nézzenek rá a csávó körmére. Nem állt ellen elismerte hogy butaságot csinált, és a helyszínen át is adta a vezetői engedély,t de mivel nem történt baleset mert nem sérült meg csak majdnem se koccanás se anyagi kár nem történt így feljelentették, bíróságra vitték az ügyet majd ott vonták be a jogsit.

Tehát nem biztos hogy azonnal befogják neki vonni mert ha nem okoz semmi fennforgást akkor nem, bár hogy az új büntetőjogba mi van azt nem tudom de abba az esetbe bíróságra viszik az ügyet és csak akkor vonják be.

De azt ugye bizonyítani is kell.

2013. júl. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Velünk szemben van egy kocsma és itt állandóan részegen ülnek be a kocsiba(nem is értem)nem messze van a rendőrség és ha annyira érdekelné őket h ittasan vezetnek szerintem itt állhatnának naphosszakat...
2013. júl. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ma 18:15

A nagybátyámat 20 ezer forintra megbüntette a rendőr mert józanul tolta a biciklit amin nem működött a első lámpa, és nem volt nála személyi igazolvány. pedig csak 1 kiló kenyérét tekert el a boltba..


De azt hogy a kocsmából részegen ülnek kocsiba az nem gond....

2013. júl. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
én is érdekesnek találom és nem is értem...
2013. júl. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!