Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondolsz a nevemről, mi...

Mit gondolsz a nevemről, mi jut eszedbe róla? (Lehet, megváltoztatom. )

Figyelt kérdés

Egy ma már viszonylag gyakori név a keresztnevem, de amikor születtem huszonvalahány évvel ezelőtt, még csak 1 embernek volt ez a neve rajtam kívül a városunkban - na nem mintha a gyakoriság bármit is rontana vagy javítana egy néven, csak sokan ezzel jönnek, hogy ezt is figyelembe kell venni, pedig szerintem lényegtelen.

Mindenki azt mondja, hogy gyönyörű név, de nekem még ennyi év után is rettentően idegen, és nem is illik hozzám szerintem (erről még nem kérdeztem meg másokat, mert nem azon a néven szólítanak sehol, kivéve a hivatalos helyeken). Nem tudom, hogy az embereknek tényleg ilyen nagyon tetszik ez a név (rengetegen mondják), vagy csak sajnálnak a nevem miatt, és ezért mondják. Ez a név a Dorina.

Semmi negatív élményem nem kapcsolódik hozzá, sőt Apukám csak akkor hív így, ha valami nagyon jó híre van számomra, de mégis csak nagyon ritkán nevez így. A szüleim mindig is egy másik hasonló, de önálló néven (ami nem becenév) szólítottak (kivéve Apukám a fent említett esetekben), és mindenki más is azon a másik néven szólít. A másik név kevésbé szép az emberek szerint, de hozzámnőtt, és én imádom! Sosem adhattak volna nekem jobb nevet! És még illik is hozzám.

A Dorina nevet pedig nagyon idegennek tartom még más lányok esetében is. Az egy dolog, hogy sok kislánynak adnak mostanában ilyen nevet (az utcán hallom gyakran), de ennek ellenére kissé öregesnek tartom (vagyis inkább középkorúasnak). Rajtam kívül 2 hasonló korú (kicsivel fiatalabb) Dorinát ismerek személyesen, mindketten nagyon hasonló stílusúak (külsőre), mint én, és szerintem nem is illik hozzájuk sem ez a név.

Nem azért tettem fel a kérdést, hogy helyettem döntsetek, hanem mert Édesapám szeretné, ha adnék még egy esélyt a Dorina névnek, mielőtt megváltoztatom arra a másik hasonlóra, amin mindig is szólítottak, ezért végzek "közvélemény kutatást".

Azért a változtatáson gondolkodok, mert már van egy másik anyakönyvezett keresztnevem is a Dorina mellett, és nem akarnék ezek mellé egy harmadikat, inkább lecserelném a Dorinát. Így is 4 nevem lesz, mert a vezetéknevemet meg akarom tartani, és a Vőlegényemét is felveszem - akkor tervezem a keresztnév változtatást is. (Nagyon jól hangzana a tervezett nevem, és darabonként egyik név sem hosszú, emiatt ne aggódjatok.:)



2013. júl. 30. 23:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Ismerek egy hivatásos lányt akit igy hivnak...
2013. júl. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Én meg imádom ezt a nevet !! :D Egyetlen egy Dorina nevű ismerősöm van ő nagyon szép lány :)


Szerintem butaság megváltoztatni a neved. Csak pénzkidobás :D

17/F (Bálint... na gondolhatod hogy nekem menyni bajom van vele, mikor az emberek nem fogják fel hogy nem, nem valentin nap hanem az ÉN NÉVNAPOM b+ :DDD)

2013. júl. 31. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy többe kerülne, hiszen az esküvő alkalmával a Vőlegényem nevét is felveszem, így egyszerre lenne végrehajtva minden változtatás a nevemen.


Nem lehet könnyű a névnapodat ünnepelni, az biztos. De szerencsére sokan hívják azt a napot Bálint napnak. :) Gondolj arra, milyen lehet az Ádámoknak, Éváknak, de főleg a Zoltánoknak... :s

2013. júl. 31. 00:32
 4/25 anonim ***** válasza:
Hát én azt mondanám, hogy ne változtasd meg. De mindenképp a te döntésed. Én sem szeretem a nevem, ráadásul van egy második nevem is amitől kiráz a hideg ha meghallom. De a szüleim adták nekem, és úgy érzem mégis csak hozzám tartozik, ők valamiért ezt adták és nem akarom eldobni csak úgy. Nem tudom megmagyarázni pontosan, én így érzek. A döntés a te kezedben van. :)
2013. júl. 31. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Igazad van, de szerencsére a másik nevet is ők adták, és szinte mindig azon szólítottak, így kevésbé van bűntudatom.


És magáról a nevemről mit gondolsz?

2013. júl. 31. 00:59
 6/25 anonim ***** válasza:

Előző vagyok :) Nekem a Dorina név olyan semleges. Bár szerintem nem lenne semmi gondom vele, ha nem lenne egy Dorina nevű ismerősöm, akit, hogy úgy mondjam, ki nem állhatok. De a neveket, mindig valakihez kötjük, tehát ez nem azt jelenti, hogy emiatt ne lenne szép vagy csúnya név.

Egyébként lehet tudni a másik neved, vagy ez titok? :)

2013. júl. 31. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Dorina a kishúgom neve, imádom és, mint név is szép, nekem meg Bálint a nevem, szintén imádom.Ne változtasd meg.
2013. júl. 31. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Ahogy mindenki hív, az a Dorka. Amikor születtem, még nem lehetett ezt a nevet önállóan adni, csak becenévként, ezért neveztek el Dorinának, de azért ez is tetszett nekik. Viszont eredetileg a Dorka nevet találták ki nekem, és az tényleg olyan is, mintha nekem lenne kitalálva. :D
2013. júl. 31. 01:20
 9/25 A kérdező kommentje:
Kedves másik Bálint! A Te válaszodat is köszönöm.
2013. júl. 31. 01:32
 10/25 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2013. júl. 31. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!