Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Rockerek, miért rossz a divat?

Rockerek, miért rossz a divat?

Figyelt kérdés
"A rockerség a divatellenesség szinonímája." olvastam valahol. Véleményetek szerint miért elítélendő dolog a divat?
2013. aug. 1. 14:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Mert szerintük életforma, anyámék is rockerek voltak 80-ban még se maradtak azok most 2013-ban lassan 50 évesen..

A rocker fogalom egy átlag embernél csak átmeneti, a zenészeknél szinte örök. Kóbor, Mick jagger, Nagy feró, ők már nem lesznek mások soha

Én úgy próbáltam neked válaszolni mint egy igazi rocker, akinek a munkája is az. Aki csak koncertekre jár, de hétköznap a munkahelyen semmi külsőség nem árulkodik a magánéletéről az nem mondható rockernek

2013. aug. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

És mit gondolsz/gondoltok arról, hogy maga a rocker "külső" is divat?

Amolyan öltözködési-kódexre gondolok - az íratlan de tudatos szabályokra.

2013. aug. 1. 14:19
 3/15 anonim ***** válasza:

Minden szubkultúra (szinte) magával von egy valamennyire körülhatárolt "esztétikumot", öltözködési stílust, sajátos divatot, a rockerek se kivételek.


A "divatellenesség" szerintem itt arra utal hogy a mainstream divatot elvetik, bár ez elég sok egyéb szubkultúrára igaz. Önmagában ez nem hinném hogy meghatározó lenne a rockerség definíciójában, a legtöbb szubkultúra elkülönül a fősodrú kultúrától, így sok esetben annak öltözködési normáitól.

2013. aug. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

És ha azt mondom, hogy valaki külsőségek nélkül is lehet rocker?

Én úgy tudom ez az egész olyan emberek gyülekezete, akik jobbá sokkal elfogadóbbak, hiszen maguk is "mások", mégis van egyfajta ellenérzés a többi emberrel szemben, akik nem olyanok mint ők.

Kicsit ellentétes a kettő, nem? lehet valaki szegecsek nélkül is rocker, de mégis "befogadottabb", ha az öltözéke is... más.


Ki mit gondol erről?

2013. aug. 1. 14:47
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert félévente új holmikat venni tízszeres áron, amikor az előző is még teljesen jó, és amikor ezek az új holmik ráadásul csúnyák, ízléstelenek, kényelmetlenek, és nem is praktikusak, finoman szólva sem okos dolog.
2013. aug. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

5. vagyok, még a további kérdéseidre válaszolnék.

Nem szoktam magamat sem rockernek, sem bármely más divatirányzat követőjének vallani. Túlnyomórészt metalt hallgatok, és az olcsó, praktikus, tartós, egyszerű ruhákat kedvelem. Addig hordok egy cipőt, amíg le nem válik a talpa, és nem préselem magam kényelmetlen viseletekbe pusztán azért, mert a divat névre hallgató, rafinált kereskedelmi hadicsel ezt kívánja.

A divat célja csakis és kizárólag az, hogy óriási összegeket gomboljanak le azokról, akik bedőlnek annak, hogy jobbak vagy szebbek lesznek attól, hogy követik. Én teljesen sikeres ember vagyok anélkül is, hogy félévente ott hagynék 50 rugót valamelyik plazában. Ha valamelyik ruhám annyira elkopik, hogy már nem lehet megvarrni, veszek újat egy turkálóban. Nem törekszem arra, hogy az öltözködésemmel kilógjak a tömegből. Ennek a szempontnak nincs jelentősége a számomra. Én egyszerűen a célszerűség elve alapján öltözködöm, amely anyagilag is és minden egyéb szempontból is roppant célravezető és élelmes alapelv.

2013. aug. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 pagratan ***** válasza:
100%
Úgy tizenkét éve gitározom. Jelenleg is egy feltörekvő metál bandában és hosszú a hajam. Ennek ellenére nem nagyon szeretem, ha le rockereznek. Ha már kategorizálnak mondják rám inkább, hogy zenész. Hallgatok egyéb iránt sok más stílust is Jean Michel Jarre-tól a Miles Davis-ig. A divattal önmagában nem lenne gond, inkább a kirekesztéssel. Azzal, hogy ferde szemmel néznek arra aki nem áll be a sorba. Ráadásul legtöbbször nem is produktív. Örülnék, ha az igaz értékek jönnének divatba, mondjuk a humanizmus és az egymás elfogadása. Szerencsére az utóbbi időben a haza szeretet is divatos lett, ennek kifejezetten örülök.
2013. aug. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

3-mas vagyok, tudom, hogy itt is (mint a legtöbb nem elsősorban öltözködésen alapuló szubkultúránál) lehet valaki a szubkultúra teljes értékű tagja annak öltözködési jegyei nélkül, ettől megvan egy sajátos divatvilága.

Általában véve én is úgy tapasztaltam, hogy toleránsabbak, elfogadóbbak.

2013. aug. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a mai világban mindenki buz.inak öltözik.
2013. aug. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Nayal ***** válasza:
75%
Őszintén szólva sorolhatnám. Alapból az hülyeség, hogy megmondják mit vegyél fel, és ha nem azt veszed fel ilyen meg olyan vagy. Szabadság, lázadás. Érted? Gondolkodj rajta egy kicsit. Kereszténység: Ha nem hiszel Istenben eretnek vagy ezért elégetünk/megtérítünk. MIÉRT? Mi a fszt foglalkozol Te azzal, hogy Én miben hiszek? Jóhogy nem mondod meg, hogy mit szeressek. Hoppá! Ha rockot hallgatok nyilvánosan akkor igenis megmondják egyesek. De jó! Ráadásul jobban tudják mi a "jó zene" NEKEM mint Én magam! M
2013. aug. 3. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!